Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, hogyan birkóztok...

Macskások, hogyan birkóztok meg a szőrrel?

Figyelt kérdés

Két macskánk van, az egyik utálja a fésűt, a másiknak ugyan nincs baja vele, de félhosszú a szőre, szóval mindig minden szőrös. Minden!


Álló porszívó vásárlásán gondolkodom, amit minden nap elő lehet kapni, és nem kapnak tőle frászt úgy a macskák, mint a rendes nagyporszívótól. (Szóval azt nem cserélném le teljesen, tudom, hogy egy rúdporszívó nem versenyezhet vele, csak ritkábban venném elő nagytakarításhoz.) Most külön rituálé a porszívózás, ne pánikolj, húzzál a macskavárba, nem oda, oda fel, de gyere vissza, de nem bántalak, ottmaradjál, miértazalombanülsz, lerázlak, minden almos, maradjál a kuckódban. Nekik is stressz, nekem is, ezt szeretném megkönnyíteni.


Egyelőre a Dyson V8 animal meg az Electrokux PQ91 állatos verziója tűnik nyerőnek, de tényleg megéri a százezres porszívó? Ti milyet használtok, ami tényleg jó az állandó szőrözés ellen?

A szőrt azért emelem ki, mint fontos szempontot, mert a robotporszívónk (igaz, régebbi modell) is azon sült fel, tovább tart megtakarítanom a szőrtől-hajtól a kefét, mint amíg körbeért a lakásban... meg a nagyobb alomdarabokat is tologatta csak, aztán otthagyta valamelyik küszöbnél.


2021. okt. 5. 15:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%

Nekem ket nyuszim van, de borzaszto mennyisegu szor jon ki beloluk, ilyet eddig egy allatnal sem tapasztaltam. Nalunk a porszivo csak a parkettan valt be, a szonyegbe csak meg jobban belemasszirozza. A szonyegre ilyet vettem: [link]

Bar en Alirol rendeltem, kb 500 forintert. A ket nyulam is utalja a fesut, de a Zooro kefet elviselik, mert nem huz, es ez szedi ki legjobban a szort beloluk.

2021. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

10, Igen, ezért reménykedtem benne, hogy valakinek esetleg van tapasztalata, hogy *milyen* porszívót érdemes használni, mert nyilván minden gyártó azt írja, hogy az övé a legjobb. :)


De lehet, inkább a háztartás kategóriába kellett volna a kérdés, kifejezetten a macskások miatt hoztam ide, hogy mi az állattartók tapasztalata, de nem jött be. :)

2021. okt. 5. 16:27
 13/23 anonim ***** válasza:
44%

Ezt használjuk a bútorokra, zseniális: [link]

Ezen kívül porszívó (sima, átlagos), 3-ból egy macska retteg tőle, de nem tudok ezzel mit kezdeni, takarítani muszáj. Az egyik bútor alá hagyom, hogy elbújjon, oda nem nyúlok be csak seprűvel, (és nem akkor amikor porszívózok, hanem mindig máskor) így tudja, hogy oda elmenekülhet a porszívó elől, ott nem lesz zaklatva. Régen berohangált az alomba, meg a tűzhely alá, meg különböző nemkívánatos helyekre, onnan szépen kiszedtem, és hagytam hogy máshova bújjon, ameddig ki nem alakult ez a rendszer amit fent leírtam. Ma már ha előveszem a porszívót, egyből a "kijelölt" búvóhelyre megy.

Nagy ritkán megfésülöm őket, de egyik sincs oda érte, szóval inkább csak takarítok utánuk.

2021. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

#12 Az a baj kemény padlón ami beválik az kb mindenkinél ugyan az. Cserébe a szőnyegen nem. Nem gyakori az egyforma szőnyeg, anyaga, szövése. Egyiken jól működik az egyik porszívó a másikon meg nem. Nagy bolyhos szőnyegen más a jó mint az egyszerűn.

Na és ha nem lenne elég a macska szőr sem egyforma...


Mondjuk tudatosan úgy intéztük hogy kevés szőnyegünk legyen s padlófűtés hogy még eszünkbe se jusson soha és ne gyengüljünk el.


Így is a kemény padlón porszívózás közben többször le kell venni a fejet és megtisztogatni annyi szőr gabalyodik bele.

2021. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk kertünk van.
2021. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
#15 az is jó de a szőrt behordja ettől még :)
2021. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk 2 cica, egy kutya van bent, utóbbi kijár, mert kertes ház, a macskák nem. 2 kisgyerekünk is van, szóval alap, hogy minden nap kell porszívózni. Hogy ez kevésbé legyen szívás, van egy robotporszívónk, ami a földszinten minden délelőtt végig megy, 2-3 naponta az emeletre is felrakom. Ezen felül délután egyszer én is végigmegyek lent egy ilyen kéziporszívóval (beleértve a kanapét is), meg heti 2x a lépcsőn. A nagy porszívót én is csak nagyobb takarításhoz veszem elő, mert nagyon nagy és borzasztó hangos (ipari porszívó), nemhogy a macskák utálják, én is :D így nálunk egészen tartható, sosem áll a szőr a házban. Igaz, mindkét macska normál rövid szőrű, és a kutya is. A robotporszívót a nagy cica letojja magasról, a kicsi játszik vele :D a kéziértannyira nincsenek oda, de annyi, hogy ha lent használom, felmennek addig.
2021. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%
Ja, hogy márkát is írjak, mindkét porszívó Lidlgs Silvercrest, semmi extra, de teljesen jól beváltak erre a célra.
2021. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%
15 vagyok, elsepürjük/összeszedjük. Bár néha pár szálat (nem az összeset) a szél elviszi.
2021. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
26%
Jézus, mi fáj ennyire valakinek? Hogy mások nem várják meg, hogy mindent vastagon szőr borítson, vagy hogy bent vannak a macskák? :d
2021. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!