Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, hogyan birkóztok...

Macskások, hogyan birkóztok meg a szőrrel?

Figyelt kérdés

Két macskánk van, az egyik utálja a fésűt, a másiknak ugyan nincs baja vele, de félhosszú a szőre, szóval mindig minden szőrös. Minden!


Álló porszívó vásárlásán gondolkodom, amit minden nap elő lehet kapni, és nem kapnak tőle frászt úgy a macskák, mint a rendes nagyporszívótól. (Szóval azt nem cserélném le teljesen, tudom, hogy egy rúdporszívó nem versenyezhet vele, csak ritkábban venném elő nagytakarításhoz.) Most külön rituálé a porszívózás, ne pánikolj, húzzál a macskavárba, nem oda, oda fel, de gyere vissza, de nem bántalak, ottmaradjál, miértazalombanülsz, lerázlak, minden almos, maradjál a kuckódban. Nekik is stressz, nekem is, ezt szeretném megkönnyíteni.


Egyelőre a Dyson V8 animal meg az Electrokux PQ91 állatos verziója tűnik nyerőnek, de tényleg megéri a százezres porszívó? Ti milyet használtok, ami tényleg jó az állandó szőrözés ellen?

A szőrt azért emelem ki, mint fontos szempontot, mert a robotporszívónk (igaz, régebbi modell) is azon sült fel, tovább tart megtakarítanom a szőrtől-hajtól a kefét, mint amíg körbeért a lakásban... meg a nagyobb alomdarabokat is tologatta csak, aztán otthagyta valamelyik küszöbnél.


2021. okt. 5. 15:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Furminátor.
2021. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Heti 4-5 alkalommal tuti porszívózunk az egész házban. Bár nekünk csak egy macskánk van. Van neki saját szobája (előszoba), ahol ott az alom, a fekhely, játékok, kaparófa. Ott sokszor fel is söprök csak úgy. De persze a nap nagy részében anyukámmal sétálgat a házban, így ott van a legkevesebbet. Van furminátorunk de most épp nem hullik annyira a szőre. Kapott szülinapjára vitamint, lehet azért sem. Nyáron nagyon bajos volt, akkor naponta kellett kefélnem a bundiját, hogy ne bent szórja el.

A miénk is tart a porszívótól de egyébként érdeklődve nézi. Felül az ablakba és nézi, hogy most vajon kell-e futni tőle:D Érdekli..

2021. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2, Van valami speckó porszívótok a macska miatt? Sima porszívóra is vettem már fejet, ami kifejezetten állatszőrös, de azzal se érzem könnyebbnek a takarítást, max egy kicsit alaposabb a szőnyegen. :D
2021. okt. 5. 15:21
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

#2vagyok

Ami azt illeti, nekünk egy közel 30 éves ipari porszívónk van..:) Semmi ilyesmire nem költöttünk.

2021. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Vagy az van, hogy sokszor takarítasz ( és lehet akár 2 cicád is) vagy halat tartasz.
2021. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk is minden szőr :D

Ami segít takarításnál (portörlés, sepregetés amit porszívózás előtt szoktam, hogy a porszívó bírja :D + felmosás), hogy bezárom addig a macskahordozóba. Szerencsére nem bánja, magától belemegy és lefekszik. Így nem kell harcolni vele.

De hiába, pár óra múlva ugyanaz, pedig annyira nem kicsi a lakás és csak egy cica van. Vannak ruháim amikről már le se tudom szedni a szőrt.

2021. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Napi 2 fésülés. Imádja szerencsére.


Plusz, napi 1 porszívózás abban a szobában, ahol sokat van.

Plusz morzsaporszívózás amikor csak kell.

2021. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
A rosz harisnya a legjobb. Minden bele akad és ha felhúzod a képzésre észre se veszi mi történik vele. Ezt a megoldást egy macskás könyvből néztem szóval nem légből kapott.
2021. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
,,Képzésre" helyett ,,kezedre" lenne. Bocs félre írtam.
2021. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Hát a porszívó ha kipróbáltad és bevált akkor derül ki hogy milyen.

Dyson porszívók elég jók.


Manapság sajnos EU drirektívák miatt nem túl erősek. 800W a max azt hiszem. úgy hogy Egy macska miatt mivel gyakran kell porszívózni és én jobban utálom mint a macska így rendes porzsáknélkülit vettem amit egyszerű üríteni. Mert ahogy telik úgy csökken a hatásfoka is viszonylag gyorsan.


Robot porszívót pedig hamarosan most fogok beszerezni mert tele van a hócipőm a napi takarítással. Macska alom mindenütt. Nincs időnk rá. Macskás ismerősöktől annyit tudtam meg hogy iRobot a tuti, többi semmit sem ér.


Szőrrel nem lehet mit kezedeni. Még mosásnál se jön le.

Én is kérdeztem már, de sajna csak a megszokott dolgok vannak.


Vettünk ilyen minden féle dörgölőzőt a macskának hogy hátha valamelyik. Nem nagy meglepetésre egyiket se szereti. Csak a kanapén a ruhákon...


Nálunk utálja a fésülést is. Trükkösen csinálom mikor bealszik lusta még nyávogni is hogy neee, nem hogy elmenni meg veszekedni...

2021. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!