Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskahotelről mi a véleményet...

Macskahotelről mi a véleményetek? Igénybe vettétek már?

Figyelt kérdés

Lakáscicánk van, aki eddig nyaralások alatt anyósomnál volt végig. Csakhogy időközben született egy kisbabánk is, és mostantól a nyaralásaink egy részénél anyósom is jön velünk, így nyilván nem tud vigyázni a macskára.

Mostani nyaraláson megkértünk egy barátot, hogy jöjjön át néha hozzánk etetni és simogatni a cicát, de nem alapozhatok arra, hogy ő mindig elérhető lesz, és oké, hogy most itt lakik majdnem a szomszédban, ők is és mi is tervezünk költözni, szóval ez amúgy sem lesz hosszú távon kivitelezhető. Meg kicsit rossz érzés az is, hogy a cica szerencsétlen egész héten egyedül volt, és csak napi 1-2 órára jött valaki szeretgetni.


A jövőre nézve gondolkodtam macskahotelen, de ahogy néztem, igazából ennél kb még az is jobb, ha veszek egy automatikus etetőt, és egy hétig egyedül van, de legalább a saját megszokott otthonában. De nem tudom, hogy a gyakorlatban is olyan borzasztó helyek-e ezek, mint ránézésre (egy elég drága, csillivilli hotelt néztem, színes falak meg macskajátékok, de össz-vissz 2 nm az egész kis ketrec, hát nem tudom). Ti már vittétek cicátokat ilyen macskahotelbe? Vagy van esetleg ötletetek alternatívára, hogyan lehetne kivitelezni a cicavigyázást, ha senkivel nem tudjuk megoldani a közeli ismeretségi körből?


2021. aug. 23. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy ott amit te néztél hogy mennek a dolgok, én kutya panziókban jártam már párszor. Hát, azokban nagyon vegyes az összkép. Van ahol napi többszöri kiengedés és játék van (már ha a kutya vevő rá persze) és amúgy is egy tágas kifutót kap a kutya. Van azonban olyan hely is ahol beteszik egy ketrecbe, szórnak be neki egy kis eledelt, aztán esetleg minden másnap kiengedik 15 percre. Azt ajánlom hogy próbálj a helyről véleményeket keresni a neten.

Más ötletem nagyon nincs, de szerintem az automatikus etető nem rossz ötlet, a macskák azért a legtöbb esetben nem igényelnek konstans emberi kontaktot, nem lesz semmi baj ha egy hétre egyedül marad.

2021. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ismerősömék többször beadták már a cicájukat hotelbe, nem volt gond.

Talán inkább a kisebb, családias hangulatúakat keresd, ne a sokférőhelyest.

2021. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Én is automatikus etetőt vennék, nem tenném ki a macskát fertőzéseknek, amit a többi állattól garantáltan összeszed.
2021. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Automatikus etetősök: és a tiszta víz? és az alomcsere?
2021. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

5.

Szerintem ilyenkor be lehet szerezni pár kartondobozt, minden napra egyet-kettőt, és azt feltölteni alommal, majd megtalálja mindig a tisztát.

A friss víz nem olyan lényeges, régen volt macskánk kint a telken, ritkán kapott friss vizet, ivott az állottból is.

2021. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Alomcsere egy hét miatt? Ez macska, nem orrszarvú.

A vizet pedig adagolja az automata vízadagoló.

2021. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Alom az problémás, de lehet kapni már automata almozó gépet, de azt hiszem ahhoz nem mindegy milyen az alom. Mennyire működik nem tudom. Kaja víz még csak csak. Bár nekünk 2 nap után már nem issza meg a vizét. Inkább szomjazik a kis hülye. Ha megérkezünk 2 nap után és kicserélem a vizét akkor egy óra alatt többször is megy inni. Alomra nem finnyás szerencsére... Kajára meg mivel spéci tápot ehet csak így nincs sok gond...

Egy hétre nem hagynám magára feltétlenül. Lakás macskák szerintem hozzászoknak az emberhez eléggé, sőt van amelyik nagyon is igényli...

Sziámi vagy ragdoll...

2021. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Legvégső esetben vágnám csak a macskát macskahotelbe. Szerintem - legalábbis az én macskáim szempontjából - nincs családias meg nem családias panzió. A macskáim utálnak mindenkit, akit nem ismernek, így nekik egy családias panzió is maga a pokol.


Mi úgy oldjuk meg, hogy a házból átjár valaki etetni és almot tisztítani napi 1-2 alkalommal. Őt sem különösebben szívlelik, de legalább nincsenek kiszakítva a megszokott környezetükből, és az "idegen" csak napi pár percig van itt.

2021. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A macskák az otthoni magányt nagyságrendekkel jobban viselik, mint az idegen helyen való bezártságot. Főleg, hogy a macskák a párzástól eltekintve inkább más fajok társaságát kedvelik, nem pedig egy másik macskáét.

Inkább jöjjön át egy barát megetetni, minthogy extrém stressznek legyen kitéve egy rémálom cicahotelben.

2021. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Lakásban tartani úgyis állatkínzás, akárhogy magyarázzák. Ha nem az, akkor van itt egy szép pincém, ahol eléldegélhettek az elkövetkező 80 évben. Nyugi, lesz kétféle kaja is és kétnaponta ürítem a húgyosvödrötöket is!

Ha minden jól megy, kaptok egy tetriszt és havi 2 db elemet, heti egyszer meg láthatjátok a napot is, amikor pórázon sétálhattok a kertben 20 percet.

Ilyen a jó gazdi!

2021. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!