Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hahoo anya szerint tályoga...

Nothx kérdése:

Hahoo anya szerint tályoga volt a cicámnak! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma mikor leültem simogatni észre vettem hogy egy kb. 2 cm átmérőjű lyuk volt a jobb mellső lába alatt. Anya szerint egy kifakadt tályog, nem vettem észre rajta semmit,hogy piszkálná vagy viszket neki, állatorvoshoz nem tudom vinni, és nem tudom mi a teendő ilyenkor.

Olvastam másoknál korábban hogy a betadinos kötés segít, nem hagyta hogy levágjam neki a gennyes szőrt onnan, de nem is mertem nagyon piszkálni. A lyuk melletti szőrtelen részre tettem egy kis betadinos krémet, de nem tudom hogy a sebbe szabad mennie, meg hogyan kötözzem ha nem férek hozzá, nagyon fontos lenne!! Normális ha ennyire túl aggódom? milyen mély lehet az a lyuk rajta ha magától kifakadt a tályog?


2021. jan. 21. 10:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom, hogy a kifakadt tályog nagyonis veszélyes. Az enyémnek is nagy lyuk lett a hóna alatt, vagy 2 centis seb lett,ahol kifakadt. Szétrepedt a bőr. Aztán újra megtelt. Végül a doki altatásban pucolta ki és varrta össze, mert annyira gyulladt volt szegényemnek, hogy nem gyógyult a sima injekciótól....

Tessék dokihoz vinni!

2021. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
kedves emberek akik azt mondták anyum nem állatorvos, ebben igazatok van de volt macska tenyészetünk szóval érünk egy keveset a macskákhoz de szerencsére jobban van a cicám meg gyógyult kb. másnapra vagyis nem másnapra de kapott rá algopirynt ajánlásra és jól van nem lázsas se semmi
2021. febr. 20. 13:14
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!