Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macska elválasztása?

Két macska elválasztása?

Figyelt kérdés
Van kettő, 6 éves macskám(testvérek), de sajnos nem tudom már eltartani mindkettőt. Olvastam valahol, hogy ha két idős macskát elválasztanak egymástól, abba belehalnak. Lenne helye a másik macskának és látogatnám is, nem idegenhez kerülne.

2020. dec. 13. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz bajuk
Depressziósak lesznek
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem akkor inkább együtt keress nekik új gazdát. Nagyon hiányolni fogják egymást így, együtt nőttek fel. :(
2020. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A mamámnál lennének, de így se biztos, hogy mehet az egyik. Én is együtt adnám oda szívesebben. Még beszélek vele erről. :(
2020. dec. 13. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem biztos nem lenne szívem elválasztani őket egymástól.

Meg el sem tudnám dönteni, melyiket tartsam meg, egyik megoldás sem lenne igazságos. Nekem is kettő van, mindkettőt egyformán szeretem.

Vagy együtt ajándékoznám el őket (bár képtelen lennék bármilyen állatot elajándékozni akiért felelősséget vállaltam) vagy együtt tartanám meg őket.

Amúgy én úgy gondolom hogy ahol egynek jut, ott kettőnek is. Nem érezhető a különbség pénzben ahhoz képest amikor egy macskám volt, most hogy kettő van.

Nem 60 kilós kutyákról van szó, hanem macskákról, olyan keveset esznek hogy nem egy nagy kiadás az eltartásuk.

2020. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Az jutott eszembe, hogy mi lenne ha átmenetileg keresnél nekik gazdit? Ha a mamád vállalná például, akkor valami kikötéssel, hogy pár hónapig, vagy ilyesmi, és akkor talán addig rendeződne az anyagi helyzeted. (Már ha ez a gond).
2020. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod felváltva, de egy helyen tartani őket? Tehát hogy mondjuk az egyik elkerül a mamádhoz, de aznap már átviszed a másikat is. Aztán a következő napon is átviszed, meg utána is, egészen addig, amíg megszoknák az "egyedüllétet". De fordítva is lehet, hogy hozzád kerül egy fél napra a mamádnál lévő cica. Nálunk régen a két palotapincsink kerültek ilyen helyzetbe. Reggeltől délutánig a mamámnál voltak mindketten, délután meg hazafelejövet felvettem az enyémet. Teljesen jól el voltak, nem látszott rajtuk hogy szomorkodnának, pedig ők is több évig folyamatosan együtt voltak.
2020. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3as nekem sincsen, nem én döntöttem így. Nem csak az anyagiak a gondok és nem én vállaltam el őket, csak hozzám kerültek pár éve.
2020. dec. 13. 22:28
 7/10 A kérdező kommentje:
5ös az a baj, hogy a mamám 3 órára lakik tőlünk, meg ha felváltva lennének itt attól még ugyanugy el lennének választva egymástól.
2020. dec. 13. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha bajuk lesz, gondolom, állatorvosra sem lenne pénzed.
2020. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem nagyon értem, mivel lenne neked könnyebb két kiegyensúlyozott macska helyett egy depresszióssal.
2020. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt két macskám. 13 év után egyiket el kellett altatni rák miatt. Egy hónap múlva meghalt a másik depresszióba. Sírva keservesen nyávogott, visszahúzódó volt, nem evett sokszor, hullani kezdett a szóre 1 hónapig.
2020. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!