Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobatiszta cica nem alomba...

Szobatiszta cica nem alomba ürít mit csináljak? Másnak volt ilyen gondja? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

11 éves cica lehet már ezért is.

De nyáron mentettem egy cicát ő kinti, gondtam féltékeny stb. 2 macska alom is van bent, állandóan tiszta az alom, de nem megy bele. Hiába mosom fel azokat a helyeket ecettel semmi. Tegnap raktunk le szőnyegeket. Este elment az alomba, de reggelre teli volt kakálva,pisilve a szőnyeg.


A kettő macska külön helyen van. Ezért tudom biztosra, hogy az idős a hunyó.


Azóta van ez, hogy jött az új macska már nem tudom mit tegyek.Vigyem ezzel már orvoshoz?


Anyám annyira bepöccent a szőnyeg miatt( drága volt) hogy kiakarja tenni mindkettőt.



2020. okt. 18. 08:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Meg kellene oldani a problemat, nem kirakni, ne hallgass azokra, akik ezt mondjak, lathatoan gyulolik az allatokat. Elso korben egy kivizsgalasra vinnem, hogy biztos nincs-e szervi baja, majd aztan ivartalanitasra. Kozben termeszetesen figyelnem, es amikor pisilni akar, akkor radobnam gyorsan az alomra. A felujitas es a masik macska miatt szerintem jelolget, DE nem kizart, hogy valami hugyuti fertozese van, mert az is igy jon ki, az ossze-vissza pisilessel sokszor. Es a kicsit is ivartalanitani kellene, kulonben o is elkezdheti ezt egyebkent. Ezert is fontos meg idoben, mert az ivaros cicusok szeretnek jelolgetni, csak ezt nyilvan a lakasban eleg nehez elviselni. Szonyegeket pedig felejtsetek el egy darabig, mert ha picit is erzi rajta a sajat szagat, addig ujra oda fog menni. Majd ha megvolt a kivizsgalas, ivartalanitas, utana esetleg meg lehet probalni lerakni.
2020. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

De akkor mit csináljak?

Nem fogja többet megtűrni anyám. Annyiból igaza van, hogy ez már nem állapot,de ha el is vinném orvoshoz tud vele csinálni valamit vagy macskamenta bármi?

2020. okt. 18. 11:54
 13/19 A kérdező kommentje:
Az öreg az ivartalanítva van
2020. okt. 18. 11:55
 14/19 A kérdező kommentje:
Az öreg ivartalanítva van ő pisil be, a kicsi.( 1.5 év körüli) ő még ivaros de ő megy az alomba...tényleg nem értem.
2020. okt. 18. 11:56
 15/19 anonim ***** válasza:
41%
Akkor lehet, hogy hugyuti fertozese van, vagy a vesejevel van valami. Mondtam mit csinalj, vidd el orvoshoz elso korben, o kideriti, hogy mi baja van.
2020. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Helyezd át az alomtálcát, egy olyan helyre ahol nincs nagy forgalom. Valószínű h a másik macska zavarja. Vagy eresszétek össze őket h megszokják egymást, v olyan szinten legyenek külön h ne érezzék egymást. A kinti macskát nem értem minek engedtétek be, eddig nem volt baj h kint van? Egyébként elég baj mert más kertjét, udvarát szarja tele. Nekem is van 2 cicám, bentiek, viszont gyűlölöm a macskákat akik összeszarják a füvet a ház előtt. És mind azért mert olyan "gazdái " vannak akik szerint tök rendben van h a macska kinti.
2020. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mert eddig nem volt hideg azért.
2020. okt. 18. 15:03
 18/19 anonim ***** válasza:
34%

#16 És mind azért mert olyan "gazdái " vannak akik szerint tök rendben van h a macska kinti.


az enyéim kinti-benti. bent alomban, kint a saját kertemben. és leszarom, hogy odaszar. (amúgy el szokta ásni)

2020. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 biztos CSAK a te kertedbe szarik.
2020. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!