Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy nőstény macskáról csak az...

Egy nőstény macskáról csak az állatorvos tudja megállapítani, hogy ivaros e?

Figyelt kérdés
Utcáról befogadott cica, az udvaron van, így szeretném majd ivartalaníttatni ha az anyagi helyzetem megengedi, viszont nem tudom, egyáltalán szükség van e erre vagy a korábbi gazdája már megtette.
2020. szept. 21. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem elég egy alaposabb pocaksimi, érezned (és a szőrt széthúzogatva látnod) kellene a műtéti heget.
2020. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, attól függetlenül mindenképp vidd el dokihoz egy átvizsgálásra :) Ott meg is tudod kérni, hogy nézze meg.
2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent is el kene vinned allatorvoshoz, hiszen ki tudja, be van-e oltva, latott-e fereghajtot valaha is, stb stb. Majd az orvos segiteni fog mindenben :)
2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az en nosteny macskam 3 eve volt ivartalanitva, de olyan szinten visszanott a szor a hasan, illetve a heg elhalvanyult, hogy en nem tudnam megmondani annyibol, hogy atnezem a hasat, hogy ivartalanitva volt-e, vagy sem. 😁 Nem talalom a heget egyaltalan, bar a macska nem is hagyja nyugodtan, hogy atvizsgaljam, lehet, ha lenne ra 10 percem, megtalalnam, nem tudom.
2020. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy is szeretném elvinni majd, de egy fiatalabb társával együtt fogadtam be és neki nagyobb szüksége volt a kezelésre. A műtéti heges ötlet nagyon jó, soha nem jutott volna eszembe :D
2020. szept. 21. 11:07
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha kolóniás cica, akkor a füle végéből le van csípve egy darab, az állatvédők így jelölik meg, hogy ne fogják be még egyszer ugyanazt az állatot.


Ha gazdás volt, akkor persze nincs ilyen, akkor marad a doki általi megállapítás.

2020. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagy sebbel és a hasán műtötték (laporoszkoposan pl), akkor hiába nézed ott, nem fogod látni. Én elvinnen dokihoz biztos ami biztos, ő látni fogja egy kis vizsgálat után.
2020. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Honnan tudod, hogy nincs esetleg gazdája? A csippet is nézesd meg!
2020. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

A legtöbb esetben NEM lehet megmondani a has vizsgálatával, heg keresésével, hogy van-e ivartalanítva. Még az orvos sem tudja biztosra megmondani. Kivéve, ha nem "sima" műtét volt, pl. magas vemhesen műtötték, mert akkor nagyobb heg marad.

Ultrahangos vizsgálattal meg lehet mondani. Illetve, ha valami csoda folytán van benne chip (de 99,9% nincs), és rendesen van vezetve a hozzá tartozó adatbázis, abba felviszik az ivartalanítást.

Én fogadtam be macskát az utcáról, és az orvos áttapogatta, azt mondta, hogy "inkább ivaros, mint nem", de azért nézzük meg ultrahanggal. Ivaros volt.

Vagy meg lehet várni, míg tüzelni kezd, de ez csak benn tartott cicánál ajánlatos, mert ha kinn tartod, a tüzelés gyakorlatilag egyenlő a vemhesüléssel számára.

2020. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy nincs gazdája, mert meghalt. Egy idős bácsi macskái voltak és amikor ő meghalt, a felesége kitette a szobacicákat az utcára, majd mint aki jól végezte dolgát elköltözött. Én kezdtem etetni őket amikor tudomást szereztem a történetről, majd később befogadtam mindkettőt.
2020. szept. 21. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!