Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyit lehet belőle alkudni?

Ennyit lehet belőle alkudni?

Figyelt kérdés
500Ezer Ft a ló, 7 éves, csámpás, nem kell senkinek, jó ló, volt egy seb csikókorában amit nem tudtak időben összevarrni így begyógyult magától. elég csúnya, viszont nekem ő az igazi <3 300ezer Ft-ról kezdhetjük az alkudozást? van papírja, minden rendben vele, legfeljebb 400at tudnánk adni érte. Kérlek Titeket kedvesen írjatok, ne bunkózzatok! :)

2015. okt. 8. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem találsz egy 200.000.Ft feletti, nagyszerű hobbi- és iskolalovat, hidd el nekem. Attól még mert szép meg minden, más lóban is találhatod az "igazit". Nekem a hobbi volt az első, és vettem egy megbízható lovat, 210.000.Ft-ért, és 6 éves korában vettem, most 19 éves.

Honnan vennéd, kitől a pacit?

2015. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Érdemes megpróbálni az alkudozást. Egy vicc még idefér. Ha ez a ló nem jönne össze, ajánlom a Csámpás Rozit.
2015. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak azért, mert neked a szíved csücske a csámpi, még nem kellene egy vagyont kidobni az ablakon, hanem fel kellene tudni mérni a ló reális értékét. Ha egymillió lenne az ára, 800-ról indulnál? Valóban megér az a ló 300 ezret, van annyi a piaci értéke? Milyen árban mennek a hozzá hasonló kaliberű, képzettségű lovak?

Mi nem látjuk, szóval nem tudunk segíteni. Ha ránézésre 200-at ér, akkor nyilván butaság 300-ról indulni, ha az ötszáz abszolút reális, akkor is. Szóval...attól függ!

2015. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Alkudás mértéke mindig attól függ h az eladó mennyire hagyja. Lehet van olyan balek akinél 200 at is kiharcolsz meg van olyan aki 5 ezer forintot nem enged. Egy hobbilónak a reális ára max 300-350 ezer .
2015. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jo lo, ugrik hobbi szinten 80cmt, tisztaveru kisberi felver, igy ehhez mit szoltok?
2015. okt. 8. 19:21
 6/16 anonim ***** válasza:
6%
Húskedvelőként, vadászként nekem kicsit másabb a véleményem, de szerencsére nem vagyunk egyformák.
2015. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Legalabb egy kepet, vagy a hirdetest feldobnad? Tobbet segitene, mint a semmi. Meg ott legalabb latnank pl a labait, tartasat, hatat es realisan (plusz-minusz 60e) tudnank neked saccolni. De igy azt is kerdezheted, szepek e a fogaid.
2015. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nagyon jó ló? Mert 80 centit ugrik bármelyik. Versenyeredménye van? ha versenyben eltotyog, akkor megérHETI az 500-at, de kép és leginkább videó nélkül az ember csak tippelhet, hogy vagy igen, vagy nem, azzal meg nem sokra mész.


Én igen jó, de elég képzetlen lovat vettem 300 helyett 200-ért, szóval ha az eladó úgy gondolja, lehet azért nagyot is alkudni, de a legfontosabb mégis csak az, hogy mennyi a ló piaci értéke és ahhoz képest hol van az 500 ezer Ft.

2015. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80 centit a tehén is megugrik. Kisbéri egy jó fajta de abba is van jó meg rossz egyed is. Ez így kb még mindig semmit nem mond,viszont én egy hobbilóra nem adnék ki továbbra sem 300 nál többet ,főleg ha csámpás is,és az sem lehet véletlen h senkinek nem kell. De te pénztárcád
2015. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt azért az első kérdés az, hogy orvos látta? Mi mond? Mennyire terhelhető? Mert a tehén is ugrik egy métert, ha megijesztem, szóvl a 80 centi nem magasság - kivéve egy sérült lábú lónál, ugyebár. Szóval alapvető kérdés, hogy lehet-e vele ugrani tartósan is? Ha nem, de te akarnál, akkor ez egy nagyon súlyos értékcsökkentő tényező. Az sem derült ki, melyik lábával van gond, ha a hátuljával, az még agyobb gáz, hiszen a lovaglás során a ló súlypontját egyre hátrébb akarjuk vinni, a teherviselét a hátsó lábakra összpontosítani. Egy gyenge lábú lónál ez elég problémás lehet... Van róla röntgenkép? Legyen - addig fogalmad sincs, valójában milyen a lába, annál a sérüésnél mégis mi történt vele. Mert egy dolog, hogy valami sérült, aztán helyrejött úgy, ahogy, de fogalmad sincs, milyen is az a lóláb... Na már most a röntgen nem olcsó, szóval máris rádobtunk az árra egy szép kis összeget, ésl ehet az jön ki belőle, hogy nem teljesen véletlen, hogy a ló senkinek sem kell (pláne ennyiért - sérült, csámpás hobbilóért ez irreális, hacsak nincs komolyabb versenykarrierje vagy neki vagy közvetlen felmenőnek).

Aztán nem említetted a nemét. Ha herélt, akkor nincs tenyészértéke, megint értékcsökkentő, de ha mén, az is, mert csámpásan soha nem fog fed.engedéylt kapni. A pontos származását nem mondtad, az attól függően, miylen neveket vonultat fel, lehet növelő/csökkentő.

Aztán látni kéne a hátát, a többi lábát, patáit, mozgás közben egyedül és nyereg alatt... Mert így elég lutri.

Nekem nem érne meg 300at se egy csámpás ló, ami ki tudja, meddig bírja a terhelést, de ez az én véleményem. Hiszen tartani attól még ugyanúgy kell majd, plusz kezelni - ha "lerobban" 12 évesen, fizeted még 15-20 évig akár a tartását? Érted, mi itt a gáz... A ló addig ló, amíg van lába. Lehet, hogy heti 1-2× eltingli-tanglizik, de a használati élettartama alighanem rövidebb, ráadásul komoly munkára a csámpásság miatt alkalmatlan (és ebből fakadóan nem lesz soha egyenes sem, tehár a terhelés sem egyforma >> ha amúgy nincs baja, ez akkor sem lesz neki hasznos).

2015. okt. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!