Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ha egy lónak...

Szerintetek ha egy lónak 1millió az irányára, mennyit lehet belőle alkudni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pontosan nem lehet megmondani, de aki jelen szokott lenni lóvásárlásokkor, az segíthetne megsaccolni:)

2013. márc. 12. 10:44
 1/10 anonim válasza:
3%
egy ötszázast :_)
2013. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván ilyenkor azt szokták mondani, hogy mond kb. a felét, és elkezdtek egymáshoz közelíteni, szerintem 800 körül reális lesz a vége, ha nagyon jól alkudozol, akkor ebbe már felszerelés és/vagy szállítás is benne van.
2013. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1millió körül nem nagyon lehet alkudni. Általában ezeket a lovakat nem feltétlenül akarja a tulajdonos eladni. Tehát még vannak vele tervei, de egy esetleges komoly érdeklődőnek, aki többet is ki tud hozni a ló képességeiből fenntartja a lóvásárlás lehetőségét. Vagyis ha túl nagy alkudozásba kezdessz, lehet hogy hazaküld.

Persze vannak kivételek, amikor a származása (és nem a meglévő képességei) miatt közel 1millióért árulják a lovat. Ebben az esetben 1-200 ezerrel kevesebbért is megveheted. Azonban, ha ennél többet is le tudsz alkudni, akkor az már gyanús.

2013. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Valletta ***** válasza:
100%
Kb. 10% lehet belekalkulálva az árba, mert ez már egy elég nagy összeg, és nem mindegy, hogy 400.000-ből alkudik az ember 20%-ot, amivel 80 ezret veszít az eladó, vagy egymillióból, amivel már 200.000-et veszítene. Meg ugye ez leginkább attól függ, hogy szerinted mennyire van ténylegesen jól beárazva a ló. Ha ennyiért csak jobbakat kapsz és ezt tapasztalatból tudod, mert a saját szemeddel láttad, akkor erre lehet alapozni. Viszont ha ilyen áron szinte ajándék a ló, akkor nem biztos, hogy nagyon erőltetni kéne. A fentiek függvényében kb. 800-ról indítanék.
2013. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából jó a származása, és kezelhető, viszont már 12 éves és herélt, ami azért vesz az értékéből így nem tudom mennyire reális az ára sajnos..
2013. márc. 12. 12:13
 6/10 Valletta ***** válasza:
100%
12 éves nem idős, épp teljesítőképességének a csúcsán, vagy afelé haladva kellene lennie. Ilyen árat egy jól képzett lóért lehet csak elkérni, kivéve, ha valamely divatos fajta, adott esetben épp csak alapképzést kapott egyede, lásd fríz, ami véleményem szerint pénzkidobás, mégis az egekben az áruk. A hirdetést nem tudod megmutatni?
2013. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A frízeket én sem szívlelem..

[link] erről a lóról van szó.

Nem öreg, de ha esetleg valamiért el kéne adni tegyük fel 2 év múlva, akkor már közelítene a nyugdíjazás felé:/

2013. márc. 12. 12:41
 8/10 Valletta ***** válasza:
100%
Díjugratásban igen, közelítene, de egy jól képzett, nem túlhajtott ló még húszas évei közepén is nagyon jól tud teljesíteni például díjlovaglásban, sőt, egyre jobban és jobban. Egyébként úgy látom, hogy hasonló kvalitású, esetleg kicsit gyengébb ifi lovakat hasonló árban lehet kapni már hét éves kortól. Nem tudom, hogy azokat megnéztétek-e már, de ha fiatalabb lovat szeretnél, és kifejezetten díjugratásra, hosszútávra, akkor valóban érdemes lenne megfontolni egy fiatalabb lovat, mert ez a sportág sajnos nagyon igénybe veszi a ló egészségét. Ezt ne attól tegyétek függővé, hogy mennyit tudtok alkudni a ló árából, mert ha 700-ért vennétek is 12 éves marad, aminek már körülbelül hat éves ugrómúltja van, tehát nagyobb az egészségügyi rizikó.
2013. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
végignéztem már az összes hirdetést, de valahogy nem találok olyat, ami tényleg nagyon jó lenne.. amúgy teljesen egyetértek veled, én is ettől tartok, hogy innentől rohamosan csökkenne az értéke, most még pont eladható jó áron, de aztán.. hát nem tudom, most megint nagyon kacérkodok a gondolatával, mert azért mégiscsak nagyon jó a származása.
2013. márc. 13. 21:43
 10/10 Valletta ***** válasza:
De mihez kezdesz a származásával, ha ez egy herélt? Semmit. Vehetsz nyugodtan egy fiatalabb lovat, emlékszem, láttam B2-est ilyen árban, ez ha jól emlékszem B3-ban ment és akkor még van öt-hat éved, hogy felhozd a fiatalabb lovat erre, ha nem magasabb szintre, ha az edződ is úgy látja, hogy van benne potenciál. Nem akarlak lebeszélni róla és nem is értek a díjugratáshoz. Menj el, nézd meg, próbálj ki más lovakat is, beszéljétek meg melyik milyen, mert hirdetés alapján nem lehet lovat választani.
2013. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!