Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legjobb istáló falazatnak...

Mi a legjobb istáló falazatnak? Vályog is megteszi?

Figyelt kérdés

Most akarok istálót építeni. A padlás még nem tudom, szénatárolós legyen-e. Ha az lesz, akkor vasbeton födém lesz, tűzbiztonság érdekében. Akkor viszon nem elég a vályog fal. De ha nem lesz, akkor talán elég lenne 30 cm-es vályogfal? Egy 10 lekötéses istáló lenne, de a lovak csak éjszakára lennének bezárva, nappal egy kb 1500-2000 m2-es karámba lennének. Elletőbox már van, ettől a helytől kb 300 m-re.

Valamint az alja a nagy kérdés. Öregtek szerint a legjobb a döngölt agyag. Persze lejtéssel, meg leszalmázva.


2014. nov. 26. 17:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy mivel lenne jobb 3x3-as istálló? Mert kis átvariálással 4 ilyen is lehetne.

Valamint, ha csak beengedve lennének, és bezárva éjszakára, akkor mekkora hely kéne nekik?

2014. nov. 30. 20:03
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező , hihetetlenül irigyellek azért ahogyan élsz! Én is szeretnék így élni. Minden elismerésem! És szerintem segíteni kéne inkább a másikon és tanácsal látni el. Én megértem ezt az uj törvényt a legkötéssel kapcsolatban de szerintem tudjok hogy kb 10lovardából jó ha kettőnél nincsenek lekötve a lovak...Láttam olyan helyet is ahol az 1 éves csikók kb 6db egy kicsi karámban állt , holott azért tudjuk hogy nem helyes, vagy amikor a versenyzők még a széltől is óvják a lovukat így azok egész nap a boxban vannak lekötve/zárva csak edzéskor jönnek ki.Az enyémnek kő istállója van mivel ez volt , előtte egy kisebb fa karám illetve hordom legelőre, egész nap jön megy amerre csak akar . Gondolom te se akarod a lovad lekötni egésznapra...esetleg ne kösd le hanem engedd el a boxban
2014. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó. Aki kérdez, annak segítek, válaszolok. Nem akarom, csak éjszakára. De valószínű akkor megépítem egylégterűre, és úgy lesznek bezárva. Akkor már csinálok felé szénatárolót, 6x8 m, vagy ha nem kapok helybe 6,5 m-es gerendát, akkor 5,5x8 m lesz a belseje, meg úgy tűnik, sikerült szerezni bontott kisméretű téglát, és akkor abból lesz a fala, 25 cm-es. Így a későbbiekben, ha sikerül földet vennem, akkor ez jólesz műhelynek, tárolónak, bárminek.
2014. dec. 7. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!