Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Pl azt, hogy tiszteljen.. Mert az hiányzik. 1 hónapja került vissza hozzám egy ló, de a tisztelet teljesen hiányzik. Nem csak engem, de más embert sem tisztel. Istállóban rúg, nem megy odébb, hogy ki tudják vezetni. Teljesen elborul az agya.

Ez többnyire akkor jellemző és vadul el nagyon a dolog, mikor egyedül van.

Úgy gondolom ez nem normális. Emberre teljesen veszélyes a viselkedése és már kezdem szégyellni magam, hogy így viselkedik másokkal is.

Valakinek valami humánus megoldása van erre?

NYeregben jól viselkedik, de talajon...

A pucolás sem egyszerű, megint csak az miatt, mert kihozom a többitől a karámból. Volt, hogy már saját magát is veszélyeztette azzal, hogy kapart, megcsúszott és térdre esett. A kikötők nem homokos részen vannak, hanem lapos kő burkolat van végig.

Állítólag sosem volt egy rossz mozdulata sem, de amióta elhoztuk elborult az agya és mondhatni kezelhetetlen.

Sajnos ilyet nála annak idején nem tapasztaltam, sőt dolgom sem volt ilyen viselkedésű lóval, ezért teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ilyenkor mi van.

A körmölésnél totál behülyült. A kovács életét veszélyeztette és persze az enyémet, mert én próbáltam lefoglalni és tartani a fejét.

Lemondani nem mondok le róla, nem ezért harcoltam éveken át... Szóval a hülye és komolytalan vágós kommenteket mellőzzük. Köszönöm.



2014. szept. 30. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el Monty Roberts könyvét, Az igazi suttogót.

Lehet egyébként, hogy nem bántak vele jól, amikor kivezették a többiek közül és ez maradt meg benne.

Dicséretes, hogy nem mondasz le róla! Kitartás, remélem megoldódik a dolog! :)

2014. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a könyv olvasása :)

Egyébként éveken át egyedül volt tartva, most bekerült egy 6 tagú csapatba és mint aki sose élt volna más lóval, úgy ragaszkodik. Pedig mikor eladtuk akkor is egy hatalmas ménesben volt.

Bántani nem bántja őt ott senki. A lovász oda van értük meg vissza, hát még a hely tulaja. Nem híve a lovak bántalmazásának semmilyen módon. Bár már én hívtam fel a figyelmet, ha rá rúg egy emberre igenis csapjon oda, mert életveszélyes, amit művel velem is.

Igyekszem minél kevesebbet terrorizálni őt, de sajnos előfordult olyan, hogy majdnem ott maradtam, mert olyat rúgott rám.

2014. szept. 30. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Hívj szakembert! Könyvből nme lehet megtanulni lovagolni, vagy lóval bánni. Arra figyelj, hogy tényleg hozzáértő legyen, mert ma MO-n mindenki "ért hozzá".

Azért mondom ezt, és nem "tuti tippeket", mert nem látjuk a lovat élőben, sem azt, hogy ti hogy közeledtek felé, stb., ezért nem lehet megmondani a tutit. Ráadásul a ló életveszélyes rátok nézve, ezért nem szabad kísérletezni, "hátha bejön".

2014. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van! Csak sajnos nincs keretem arra, hogy szakemberhez forduljak, mert ők elég szép összeget el szoktak kérni.

De igyekszem találni olyat, aki tenne egy szívességet nekem és segítene.

2014. szept. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!