Vannak itt olyanok akik otthon tarnak lovakat?
Szerintem a két dolognak - mármint az otthon való tartásnak és a hozzáértésnek - vajmi kevés köze van egymáshoz. Ismerek olyanokat, akiknek ugyan bértartásban van a lova, de sokkal komolyabb tudással, hozzáértéssel rendelkeznek, mint aki pl. otthon tartja. Ez fordítva is előfordul.
A napi kétszeri itatással sincs gond - nálam ugyan non-stop elérhető a lovak számára a víz, de élettanilag teljesen rendben van a napi két itatás. Sőt, legelőn tartott ló esetében a napi egy. Írták előttem, hogy a vadlovak se húzzák maguk után a patakot, ez teljesen igaz. Ráadásul a legtöbb veszély is itatásnál leselkedik rájuk, vagyis a természetben a lovak napi egynél többször nemigen keresik fel a patakot, ott van a legnagyobb esélyük ugyanis arra, hogy egy ragadozó őket válassza vacsorának.
Kedves kérdező! Attól, hogy otthon tartod a lovaidat, még egy csomó kérdésben nem leszel kompetens válaszadó. Ahhoz ugyanis több dolog kell. Én is itthon tartom őket, saját tanyánk van, 20 éve magam tartom a lovaimat, előtte "bértartásban" voltak, de ott is olyanban, hogy nekem kellett ellátnom őket, csak a helyet kaptam.
Van, akinek nincs lehetősége másra, mint bértartásra, de tapasztalatból mondom (nálunk is van bértartás) hogy attól még nem lesz kevésbé kompetens az illető. Nem lakhat mindenki tanyán, ugye... És a bértartó helyet is meg lehet válogatni - magam részéről soha nem tartanám olyan helyen a lovaimat, ahol nincs legalább tágas karám egész nap a számukra. Legelő nem mindenhol megoldható, ezt belátom, ezért mondom a karámot. Nekem itthon legelőn vannak, tavasz óta nem láttak szálastakarmányt, csak abrakolnak és legelnek és már lassan túl kövérek így is. :-P :-)
Na de elkanyarodtam: kérdésedre válaszolva totál mindegy, hol tartja valaki a lovat és hogyan, így is, úgy is lehet valaki totál analfabéta és lehet nagyon kompetens is lóügyileg.
Jelekh, a mi lovainknak konkrétan átfolyik egy patak a legelőjükön, és láss csodát, nem kétszer isznak egy nap, hanem sokkal többször, amikor csak úgy érzik, hogy éppen szükségük van rá!
Nyilván nem halnak bele abba se, ha reggel meg este kapnak inni, de hogy az igényeihez ez kevés, az is biztos. Ha teheti, a ló is többször iszik keveset, semmint kétszer egy nap, hogy akkor dugig szívja magát vízzel. Nem teve - ló!
Ezért hát ismétlem, nem fog belepusztulni egy ló sem, ha reggel meg este kap vizet, de azért ne próbáljuk már megmagyarázni, hogy ez a módszer a JÓ, mert a ló természetes körülmények között is napi kétszer iszik, nem többször, akkor se, ha ott van előtte a folyó/patak/tó.... mert ez így borzasztó nagy sületlenség.
Tehát a te lovaid is fogságban élnek, teljesen mindegy, hogy egy kiszuperált kádból vagy patakból isznak. Így a te véleményed nem kompetens ebből a szempontból.
Kérlek keress fel, ha egy érintetlen vad ménes boldog tulaja leszel, akkor majd elmesélheted a tapasztalataid, azt referenciaértékűnek fogom tekinteni.
Köszönöm!
Kérlek idézz, hogy hol írtam ilyet.
Nos, nem az én véleményem igazából. Szakirodalom. Mond Neked ez a szó valamit? Olvasni biztosan tudsz... Bár inkább a funkcionális analfabéták táborát erősíted a hozzászólásaid alapján.
De tudod mit? Mindenki lova annyit és akkor iszik, amennyit és amikor akar, pont leszarom, de a dologhoz hozzátartozik, hogy pár ezer év alatt a lovak szervezete hozzáidomult a szokásaikhoz, ami napi max. két ivás, ezzel még te sem vitatkozhatsz, így ha napi kétszer isznak sem esik le a nap az égről.
Majd írj, ha valaki értelmezni tudja a környezetedből, hogy miről is írtam. Akár privátban is, kár lenne teleszemetelni ezt a nagyon szép kérdést... Köszi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!