Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az pontosan hogy,...

Sarlot kérdése:

Mit jelent az pontosan hogy, megnyomja a ló hátát a nyereg?

Figyelt kérdés

#hát #ló #nyereg #megnyomja
2014. júl. 21. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem töri fel a bőrét, szőrét, de kis dudor alakul ki, vagy érzékenyebb lesz az adott ponton.
2014. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! :)
2014. júl. 21. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi, kérdés alá kérdést teszek fel.. :D szóval ha megnyomja a hátát a nyereg, és lesz egy kis dudor, de nem érzékeny, attól rá lehet nyergelni? vagy pihentetni kell, esetleg szőrén felülni?
2014. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

optimális esetben egy ilyen dudor (nem feltétlen kicsi, lehet akár tenyérnyi is) másnapra elmúlik. ha elmúlik, nem érzékeny lehet rá nyergelni, csak felül kell vizsgálni, hogy mitől lett a dudor, a nyereg biztosan jó-e rá.

amíg ott a dudor én nem nyergelném fel, de tényleg, ha ez 1 nap alatt nem múlik el, akkor ott már nagyobb a baj.

2014. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
köszi!:)
2014. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont az sem jó, ha egy nap alatt elmúlik. Ott valami gond van a nyereg fekvésével, ha dudorokat csinál a ló hátára. Nyilvánvalóan nem kényelmes a lónak, megkockáztatom, kellemetlen, úgy pedig nem illik lovagolni.
2014. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, nyilván, ha minden nap van az se jó, de ha eddig sose volt felnyomás és 1x lesz és aztán többé nem, akkor az lehet hanyag nyergelés eredménye (nekem 1x volt, hogy pont telefonáltam nyergelés közben, nem oda koncentráltam és az a tépőzáras izé, amivel a felrántóhoz lehetne rögzíteni az izzasztót bekerült a nyereg alá, fel is nyomta így, másnapra elmúlt, többé nem volt probléma).
2014. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, így érhető, mindenki hibázhat. Nálunk az egyik bértartó mutogatta egyszer, hogy nézzem már, nőtt egy pukli a ló hátára nyereghelyen. Nyomogatta, a ló nem mutatott fájdalmat. Kb. két hónappal később nézegettem a lovát és láttam, hogy a pukli mellett konkrétan ledörzsölte a nyereg a ló szőrét a háta közepén és ahányszor arra nyúltam, a ló odébbment. Hát, így nem szabad, figyelni kell az apró jelekre, legyen az akár csak annyi, hogy a ló nem szereti, ha nyereghelyen ápolják vagy bebakol vágtában, vagy egy kicsit feszesebb és hasonlók. Ha rendszeresen előfordul, valami gond biztosan van a nyereggel.
2014. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!