Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől korcsosult el a lovas...

Mitől korcsosult el a lovas társadalom?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem néztem ezt az oldalt se, a facebookos oldalakat se sőt versenyekre sem jártam ki.. most újra vissza-vissza nézek is undorító amit a lovasok csinálnak egymással és lovaikkal. Ezen az oldalon és sok máson.. de még élőben is.. mi van az emberekkel?

2014. júl. 6. 16:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A pénz miatt van ez. Akik közelebb vannak a 30-hoz és már huszonvalahány éve lovagolnak és versenyeznek is, na ők még viszonylag normálisak. Bár van pár büdös, rosszindulatú, pénzéhes féreg, aki csak arra megy rá, hogy minél jobban kihasználjon. 20-tól lefele nagyjából már az van, akinek pénze van, és a pénzes kis fiatalkák el vannak kényeztetve. Hányinger, ami megy a sportágban, nem a tehetségeket szűrik ki, hanem aki fizetni tud. Lovardákról meg lovasiskolákról ne is beszéljünk, mert ott meg megy a nyalás meg egymás kipofázása már a kicsik között is, pedig ők csak azt csinálják, amit a "nagyoktól" látnak. Inkább lovagolok egyedül, rosszabb körülmények között( nincs fedeles, kevesebb ló), mint hogy többé ilyenek közé kerüljek.
2014. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen... Jártam egy ideig egy ,,lovardába " segiteni amikor kellet. Hát őszintén... én is azt tapasztaltam , hogy szintén a szerszámok kő kemények, némelyik nyereg szó szerint lyukas , 1-2 felszerelést a lélek tart..:( A lovak monoton módon be autómatizálódva mozognak a lovasok alatt , 1-2 feltörve, kötőfékek is 1000évesek.... Kicsit elgondolkoztam hogy a tulaj miért nem vesz 1 bőr olajat és adja ki feladatnak az ilyen segitő emberkéknek hogy ápolják a le felszereléseket , vagy miért nem ujjitanak be 1-2 uj felszerelést :( Pedig szemmel láthatóan pénz van ! 3 kocsi nyaralás egyik gyereknek magán edző versenyek minden. De vajon a lovakra miért nem szánnak egy kis pénzt ? Nem mondom hogy én mindenből a legdrágábbat veszem a lovamnak. De odafigyelek arra hogy a cuccaim ápoltak legyen hogy sokáig használhatók maradjanak.
2014. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ha valaki annyira rajta lenne a dolgon (felszerelés újítás megoldaná..) én pl. 2000ft-ért vettem 3 éve stübben kantárt szárral zablával.. tehát csak figyelmesen kell keresni..
2014. júl. 8. 16:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát persze. Ahogy az a nyereg sem drágább semmivel sem, ami passzol a lóra, csak egy kicsit oda kéne figyelni. De ha a lovasok az igénytelenséget látják, azt veszik normálisnak. Arról meg, hogy lovas nemzet vagyunk...csak voltunk. Sokszor a hagyományőrzőknél látni a legrémesebb dolgokat.
2014. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bőrolaj? Az nem jó. Megfogja a gucci lovasnadrágot, aztán a szobalány egész nap moshatja, mint Ágnes asszony a lepedőt. Inkább pusztuljon szét minden.

Megjegyzem megfordultam én már egy-két lovasiskolában, de inkább múzeumnak kellene őket nevezni. Képzeld, még eredeti Wehrmacht nyeregben is ültem! Bele volt írva a dátum is: 1943. Atya-gatya! De a többi szerszám sem volt ám sokkal fiatalabb. Én nem is értem, honnan rángatják elő az ilyesmit... Na de az tutti, hogy ilyen holmin aztán már semmilyen bőrolaj nem segít, kár is rákenni. :)

Botrányos az egész magyar lovas élet.

2014. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát megtudlak érteni, én is eléggé kiakadok a sok fb-os lovastól. Van egykét csoport amiben benne vagyok.. Vagy egymást szidják, vagy pedig a csilivili cuccaikat mutatják egymásnak. Mert hát az a lényeg..
2014. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ezért van, mert mást nem tud felmutatni, csak amit anyu-apu vásárolt neki! :))
2014. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Megnyugodtam személy szerint,mert kezdtem félni ,hogy csak én gondolom így ,hogy csak a pénz számít de látom mindenkivel egyezik a véleményem és más is így gondolja. Jó látni,hogy vannak még NORMÁLIS LOVAS emberek,meert egyébként tényleg ez van,lehetsz akármilyen jó lovas ha nincs pénzed akkor is a tehetségtelen milliomos sznob taknyokat fogják elismerni "tehetségesnek" mert apuka fizet,fb on meg jó villogni a drága felszerelésekkel csoportokba játszani az agyukat más pénzén ,amikor fel kell ülni a lóra ,némelyik még kengyelből sem tud felszállni .. Saját magának köszönheti ez a sport ,hogy itt tart ahol.
2014. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a PÉNZ PÉNZ PÉNZ... :( Néha teljesen elképedek mikor egy alátét 25ezre forintba kerül.....MIBŐLVAN?
2014. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!