Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől korcsosult el a lovas...

Mitől korcsosult el a lovas társadalom?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem néztem ezt az oldalt se, a facebookos oldalakat se sőt versenyekre sem jártam ki.. most újra vissza-vissza nézek is undorító amit a lovasok csinálnak egymással és lovaikkal. Ezen az oldalon és sok máson.. de még élőben is.. mi van az emberekkel?

2014. júl. 6. 16:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
42%
parancsolsz?:D
2014. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha a szólásbeli "szódást" is az egykori "lovas társadalomba" sorolod, akkor cseppet sem "korcsult" a "lovas társadalom". Komolyan; régen is voltak, akik verték a lovat, vagy nem tudom, hogy most mire gondolsz.


Ami a versenyeket illeti, itt sem világos, hogy mire célzol. Pl. western versenyeken (azért ezt írom, mert ezt ismerem) vannak nagyon jó lovasok is, nem bántják a lovat, doppingbotrányok nem is igazán vannak a western szakágban. De persze ismertem olyan "leányzót" is, aki apuci elkényeztetett kislánya, és nem minden évben, de minden félévben új lovat vett magának, mert az előző "túl hülye" volt. Ő nem is volt igazán jó lovas, türelmetlen volt, nem volt cseppet sem empatikus, és a lovait lényegében néha ő maga tette tönkre. Hát, mindenütt vannak ilyenek is.

2014. júl. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ott ,hogy a sok pénzeszsák megveszi a sikereket. A versenyzés önmagában már egy hülyeség lett . Akármilyen felkészített lóval mész oda,nem nézik mennyi munkád van benne,vagy honnan hova jutottál vele x idő alatt. Mehetsz akármilyen jó pályát,ha ott vannak a bíró smúzolói ,meg a kedvenc kis benfektesei ,akik még lovagolni sem tudnak igazán,ülésük szinte 0 de akkor is előrébb végeznek ha a fejed tetejére állsz is,annak ellenére ,hogy te is kifizetted a nevezési díjat. Nem a tudás a lényeg,csak a pénzed. Lovasok állbarátságban vannak egymással,szemtől szembe mindegyik jópofizik meg nyal a másiknak,de egymás háta mögött mindennek elhordják a másikat,azért fészbukon jó lájkbohóckodni egymás képe alá,így megmarad a "barátság". Szépek ezek az álszent idézetek is a lóimádásról,de amint lesántul a lova már azt nézi milyet vegyen helyette mert azért a saját verseny karrierje fontosabb,amivel nincs is baj,csak akkor ne úgy állítsa be mint ha a ló lenne a mindene meg Ő is ugyanúgy leamortizálja a lovat. Versenyen is,megnyernek egy semmit nem mondó D2 vagy egy E akár valamilyen A programot máris úgy sztárolják magukat,mint a világsztárok. Terepen is ha találkozom néha idegen lovasokkal némelyik akkora tőről metszett büdös paraszt ,hogy simán elvágtázik mellettem lassítás nélkül és az sem érdekli ha kiugrik a ló alólam,éppen csak le nem köp.Pályán ha lovagolsz,direkt bevág eléd,mire összeszeded a lovat,szándékosan bezavar,és bejön a combravalódba vagy a nagykörödbe mikor elférne bőven. Ezek az oldalak meg nem mérvadóak,ide mindenféle hülye tud írni,sok kommentelő szerintem lovat sem látott csak nagy a szája. Nekem ezek a tapasztalataim az évek során.Meg ezeknek a dolgoknak elitnek kellene lenni,ma meg már 1 éves lovastapasztalattal rendelkező embereket kiáltanak ki szakembernek.
2014. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

nem arról beszélek hogy verik a lovat ilyen volt van és lesz is mert az emberek csak kis százaléka épelméjű.. úgy viselkednek egymással a lovasok hogy az szinte hihetetlen nekem is van lovam (ugyanaz az állat van nálam már 15 éve..) kiderült hogy kehes folyamatosan jár állatorvos kapja a megfelelő ellátást és köhögés csillapító gyógyszereket, dolgoztatva egyáltalán nincs viszont minden nap elviszem kézen sétálni egy órát esetleg kettőt hogy mégiscsak érjék ingerek.. erre megkaptam néhány lovastól hogy kolbászba való meg felesleges rá költeni csak egy állat.. de édesistenem 15évig mindig amikor csak akartam cipelte a s*ggem.. kiírtam ide egy kérdést (sheti etetéssel kapcsolatban) le lettem hurrogva hogy nem értek egyáltalán a lovakhoz adjam el inkább.. facebookon a lovasoknál semmi kapcsolat a lóval csak a pózolás és 'menőzés'

egyszerűen hányok a mai "lovasok" viselkedésétől.

2014. júl. 6. 21:28
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez a népszerűség átka. A lovagláshoz, lótartáshoz ma már nem kell se alázat, se szakértelem, és ez az eredménye. Sokszor már az a baj, ha az ember igényes és próbál némi információt megosztani, de azért is felháborodnak. Idióta banda. Nekem szerencsére csak két másik bértartót kell elviselnem, meg akik lovagoltatásra járnak, ez bőven sok is, nem is kívánok más lovasokkal kapcsolatba lépni (de még ezekkel sem, csak hát muszáj).
2014. júl. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általában is igaz, hogy az embereknek csak kis százaléka épelméjű, a lovasok is csak olyanok, mint a többi.
2014. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz. Csak régen a lovaglás egyfajta szelekciós tényező volt, aki nem viseltetett alázattal, tisztelettel a ló és az oktató iránt, nem volt rendszerető, nem dolgozott keményen, azt elküldték a p.csába. Most meg sok helyen inkáb nyalják neki, mert hogy fizető vendég.
2014. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mára kb. Pénzed van = kitünő lovas vagy.

Évekig jártam edzőhöz , lett saját lovam itthon tartom mint jó hobbista. Mindent meg adok neki amit tudok , egsznap legelő , álltalában terepen mozgunk mivel nincs pálya lehetőség. Nem nézek le más lovasokat meg semmi ilyesmi . Van ismerősöm eléggé jól megy nekik egyből apu tanyát vett ahol tarthatják a lovaikat meg minden , a gyereknek rajtengedély meg saját pálya minden de egyébként a lovakhoz szerintem nem sokat ért... és a lovaglása se épp a legszebb de hát m1 ki hogy lovagol végülis. És ezen kivül pl még van jó pár ismim akik versenyeznek környék legjobb helyen tartják a lovaikat és tényleg fészen meg a nyalás meg minden hátukmögött meg ócsárolják egymást és lopkodnak is egymástól,lenézik a többi lovast akin nem 100ezres csizma van,aki kicsit gyengébb,a lovukat minden féle külső ingertől féltik stb.... Hát ilyenkor vagyok úgy vele hogy még jó hogy nem tartozom ilyen körökbe...Gondolom ők meg azt gondolják rólam hogy a hülye hobbista aki otthon szenved a lovával :)

2014. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Az jó régen lehetett. Manapság a "lovarda" vagy "lovasiskola" szó a legtöbb esetben egy igénytelen, maradék anyagokból és szemétből eszkábált putrit jelent, tele totál inkompetens, beképzelt tahókkal.
2014. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem volt az olyan régen. 20 éve még nem volt lovasiskola a városunkban, mégis lovagoltam, de úgy és azt a lovat, ahogy mondták és amit alám tettek. Nem volt keckmec, keményen kellett dolgozni, nem lehetett jajveszékelni. Az istállóban minden az élére állt, a lovat patyoltra kellett ápolni, a szerszámokkal együtt. Nem volt olyan, hogy valami nem ment, addig gyakoroltatták, amíg sikerült, még ha vért izzadt is a lovas. Ezt a mai lovasokkal már nem lehet megcsinálni, nem is csinálnák, inkább elmennének egy olyan helyre, ahol csak dicsérik őket és nem várnak el tőlük semmit. Ahol a lovamat tartom, ott lovasiskola is működik. A szerszámok kőkemények, a lovak fel vannak törve, ápolás ímmel-ámmal, minden szét van hajigálva...sorolhatnám. Nem mellesleg az oktatás is "nyomd le a sarkad", meg "húz be a fejét" szinten folyik. A félfelvétel szót mióta ott vagyok (4 hónapja) nem hallottam.
2014. júl. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!