Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglás? Hol? Nem tudom...

Távlovaglás? Hol? Nem tudom van e lehetőségem.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék távlovagolni és azt szeretném megtudni,hogy Győr-Moson-Sopron Megyében van e valahol valamilyen távlovas klub,szövetség.Mert rajtengedélyvizsga ugye kell ehez is,és nem tudom,hogy lerakhatnám e,ezt klub nélkül,és,kell,hogy tagja legyél valamilyen klubnak mikor versenyzel.Ez akkor is lehetséges,ha pl versenyeken ezzel a klubbal lennék,héha ki is tudnék menni edzen,de mondjuk nagyon meszze lennék tőlük,ezért nem tudnék mindennap kimenni,és nem is ott tartanám a lovam,de versenyeknél oda lennék beregisztrálva?Valaki elmagyarázná nekem ezt.Egyébként Győrzámolyon lakok.És az itteni lovardákban amiket is merek kb6 lovarda tutommal egyikben sincs távlovaglás,csak western,parelli,díjugratás,díjlovaglás stb(a pontok néhol a kérdőjelet helyettesítik)egyébként még nem vagyok 14 éves,ezért még csak ugye ilyen szülői engedélyekkel,meg h egy 18 évet betöltött személyel versenyezhetek,szóval majd csak 14 évesen szeretnék versenyezni,de addig is összeszokni a lóval,készülni stb...mert ha azt akarod,hogy sikeres legyél nem 2 hét alat készülsz fel hosszabtávú versenyekre

2014. júl. 3. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Akiket én ismerek távlovasokat, azok otthon tartják a lovukat (legalább is a többség).

Bármilyen lovas sportegyesületbe beléphetsz, viszont ha versenyezni akarsz, akkor olyat válassz, mely kifizeti adott évre a licenszet az MLSZ-nek (az egyesületeknek is külön kell fizetni minden évben). Érdemes olyan helyet választani, akiknek amúgy is vannak versenyzői más szakágban.


Távlovi edzés nem pályán zajlik ezt sejtheted. Persze lehet és kell is idomító edzéseket csinálni, de az erőnlétet és a gyorsaságot csak terepen fogod javítani. Érdemes GPS-el, vagy okostelefonnal menni, mert vannak olyan alkalmazások, melyek mérik a megtett távot, az időt, az átlagsebességet. Szóval nagy segítség lehet az edzésben.


A rajtengedély távloviban nem nagy cucc, pár patanyomfigurát kell lovagolni és ha fent maradsz a lovon és alapvető dolgokkal tisztában vagy, akkor simán átengednek.

Ahogy feljebb írtam, ha olyan egyesülethez mész amelynek vannak versenyzői, akkor valószínű minősített edzőjük is van, távloviba meg szinte akármelyik szakág edzője adhat igazolást, szóval ez ne tartson vissza.


Amúgy Győr-Moson-Sopron megyében 2 egyesületből versenyeznek az idén: Abdai lovas Egyesület és Aranypatkó LK Kft.


Szóval velük kéne felvenned a kapcsolatot.

2014. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!:DIgen tudom,hogy terepen kell felkészíteni a lovat legtöbbször,és pulzusmérő is van a segítségemre:)
2014. júl. 4. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!