Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennek a lónak szarvasnyaka van?

Ennek a lónak szarvasnyaka van?

Figyelt kérdés

[link] Nem igazán tudom megállapítani...ha ez nem szarvasnyak, linkeltek olyan képet, amin olyan nyakú ló van?

Egy másik kérdés: A szarvasnyakat lehet valahogy korrigálni? :)

Előre is köszönöm!


2013. dec. 7. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem ennek a lónak a tipikusan rossz lovaglástól ilyen a nyaka.

korrigálni lehet rajta, rendes idomító munkával, így izmosodna a felső nyakéle, de tökéletes biztos nem lesz.

szárra kell lovagolni a lovat és finom kézzel, "lent" kell tartani a szárakat.

2013. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van neki, de nem olyan vészes, valószínűleg a lovaglás miatt alakult ki, mert iskolaló a szerencsétlen.


Lehet korrigálni korrekt lovaglással, elengedtető gyakorlatokkal, előre-lefelé lovaglással (az orra elöl legyen). (A lent tartott kézre ezek a lovak inkább csak még jobban felfelé törekednek, a zabla ellen.)

2013. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyedül az akhal teke, aminél ez nagyon durván fajtajellegzetesség, náluk nincs az az isten, hogy teljesen korrigáld, lehet rajta finomítani, megfelelő lovaglással, de igazán "szép" nem lesz.

Az összes többi javítható megfelelő lovaglással, nincs olyan, hogy sose lesz jó... Hogyne lenne, ha adott izomcsoport nem dolgozik, vagy nem annyit, az idővel leépül, a szervezet nem tartja fenn, hiszen akkor rengeteg energia és táplálék kéne, stb., ellenben ami dolgozik, azt fejleszti, az emberi szervezet is ilyen, de a lóé is. Ha az alsó izomzat nem dolgozik annyit, a felső ellenben elkezd komolyan munkába állni, akkor idővel "helyrejön" az egész.

2013. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...még nem vagyok nagy profi az ilyenekben, úgyhogy elmondanátok, hogyan érheti el azt a lovas, hogy a ló feje lent legyen? Mit kell csinálni a szárral, csizmával és a testsúllyal? :)
2013. dec. 8. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Az nem jó, ha a ló feje lent van, akkor elbújt a szár elől. Ezt azzal elérheted, hogy rángatod, vagy folyamatosan húzásban tartod legalábbis, esetleg ráteszel egy segédszárat, veirotert, úgy behúzza a ló fejét, hogy aztán alig győzöd kiimádkozni onnan. Soha ne legyen cél, hogy a ló feje lent legyen végig, a lovaglás során, mert az nem jó, ha a szügyét nyalogatja... Sem neked, sem neki.


A támaszkodás elérése más, ekkor a szár puha, rugalmas, de nem löttyenhet meg, és a cél a ló hátuljának aktiválása. A ló alapjáraton eléggé az elején jár, ha erre még rájön a lovas súlya is, akkor végképp az elejére esik, így viszont az elülő lábai hamarabb elhasználódnak, és tönkremennek, mint a hátulsók. Ez szabad szemmel is jól látható, hiszen a hátsó lábak messze erősebbek, alkalmasabbak ennek a súlynak a hordozására, mozgatására. Ezért is van az, hogy a lovaglás mindig hátulról előre történik, minden mozgás hátulról indul meg.

A helyes támaszkodás kialakításánál is ez a cél: aktivizáljuk a ló farát, lendületet adunk neki, és hozzálovagoljuk a szárhoz. Fiatal hátaslónál először csak előre-lefelé, majd fokozatosan tartjuk meg a szárat, így "összecsomagolva" a lovat. Ha a ló súlypontja kicsit hátrahelyeződik, a fara kellő tolóerőt ad le, lendületet biztosít, akkor a nyaka magától fog a kívánt állatpotba igazodni, ha kellő szármértéket fogsz - odadobott szárral magától egy tapasztalatlan ló soha nem fog feligazodni, hasonlóan, mint, ha túl sok szárat fogsz, elkezd elbújni, vagy szár ellen menni.

2013. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, az előre-lefelé lovaglás nem azt jelenti, amire te gondolsz, ami gondolom ez: [link] Hanem ezt: [link]


A lényeg, hogy a ló orrvonala a függőleges előtt legyen és minél lejjebb nyújtsa le a nyakát. Az egy dolog, hogy a ló az elejére esik, de a bemelegítés szakaszában ez a kívánatos, amíg ez nincs meg, addig kár is feligazítással próbálkozni. Az ilyen szarvasnyakú csillagvizsgálókat nem nagyon lehet feligazítani, mert ahogy a szárhoz ér az ember, már feljön a fej. Ha már biztosan, lendületesen, elengedetten mozog előre és lefelé, jó az alálépése, a szárhoz lép, akkor lehet megkezdeni a súlypont hátra helyezesét.


Kérdező: gondolom az újabb kérdés is a tiéd, hogy hogyan érd el ezt a pozíciót. A ló dolgát segíted, ha nagykörön lovagolsz és egyenest szinte nem is. Nem kell tenned semmi mást, mint hogy hosszú szárat adsz a lónak (ha eleinte nincs kapcsolat a szájával, az sem baj, majd lesz) és lendületesen, határozottan hajtod előre ügetésben, lehetőleg tanügetésben. Fontos a korrekt hajlítás, tehát ne térjen le a ló az ívről se kifelé, se befelé. Ha nem bántod a száját, le fogja tenni a fejét, ilyenkor még jobban hajtod hozzá a zablához és előbb-utóbb kialakul a kapcsolat a szájával. Ezt nem egy-két napig kell gyakorolni... Ha minden bemelegítésnél sikerül ezt elérned, akkor lehet összeszedő feladatokat lovagolni, félfelvételeket, átmeneteket, fokozásokat, farat be, hátulja körüli fordulatot. Ha ismét feljön a ló feje, vissza kell térni az előre-lefelé pozícióba és ismételni a fentieket. Azért ilyen hosszadalmas a folyamat, mert az izmoknak kell átalakulniuk. Az is hasznos, ha nem csak nyereg alatt, hanem futószáron is dolgozol vele, kikötés nélkül.

2013. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előre-lefelénél ugyanarra gondoltunk, amit te linkeltél, azt én csak arra mondtam, hogy az nem tartozik a "jó" dolgok közé, és sokan erre használják, hogy "a ló feje legyen lent", ami önmagában még nem jó, mert ettől a ló fara nem feltétlenül lesz aktívabb...
2013. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.... :) Most utólag rájöttem, hogy nem kellett volna újabb kérdést kitennem... na mindegy. Sajnálom ezt a lovat, a képek alapján nem azon fáradoznak, hogy javuljon az izomzata... :/
2013. dec. 8. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Neem, az más. Előre-lefelé-ben nincs a ló feje behúzva, nincs a szár mögött és igenis jobban alá tud lépni, mintha fenn lenne a feje. Sokan kevernek két kifejezést: a "forward down"-ot és a "long, deep and round"-ot. Az előbbi a magyar előre-lefelé, az orr előre nyúlik, ez a bemelegítés, a nyújtás pozíciója, a szabadon mozgó, elengedett ló is így mozog. Az utóbbi pedig az, amikor a ló a földbe van lovagolva, a feje behúzva, a nyaka "kerekít", a hátulja meg kimarad, mert elöl vissza van fogva, össze van csomagolva, a lovas meg baromi büszke magára.
2013. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is erre akartam utalni, hogy az a legrosszabb általában, aki azt mondogatja, hogy az a jó, ha a ló feje lent van, vagy a "helyén", mert ha csak az a fontos, be lehet oda húzni így, vagy úgy, de általában csak rosszabb lesz a helyzet tőle... Kicsit szomorú is, mert ma ha jól akarsz lovagolni, nagyátlagban nem kapsz támogatást, mert a ló feje márpedig legyen lent az első pillanattól az utolsóig, ha nem így megy, tegyél rá veirotert, vagy valamit... Szomorú, hogy ilyen "lovas nemzet" vagyunk.
2013. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!