Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen állatot ajánlotok...

Milyen állatot ajánlotok otthonra, ló mellé?

Figyelt kérdés
Hamarosan befejezzük az istálló építését otthon, és a lovam hazaköltözhet :) Sajnos itthon csak egy kutyám van, és ő sem túl barátságos. Szerintetek milyen fajta állat lenne ideális társ egy lónak?

2013. aug. 5. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
lónak ló a társa
2013. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legideálisabb egy másik ló vagy póni lenne, de a szamár (vagy öszvér) is nagyon jó társa lehet. Szóba jöhet még a többi patás állat is, mint a birka, kecske...
2013. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Hát ez lehet egy kicsit viccesen fog hangzani de az egyik barátunk egy rackát vett mellé és azóta el sem szakadnak eghymástól:)
2013. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. És az nem gond, ha csak egy shetlandi jellegű pónit veszünk mellé? Nem tudom megmagyarázni, de nekem a lovam is elég, ráadásul ahhoz a pici pónihoz nem kellene nyerget, kantárt vennem, elég lenne neki, ha lefutószáraznám? Gondoltunk már a pónira, apu is ezt mondta, csak félek, hogy vele is ugyanannyit kell majd foglalkozni. Ne értsetek félre, imádom a pónikat (akit hazaviszünk, ő is valami fjord-haflingi-welsh féleség), és nagyon örülnék egy aprópatásnak, csak bizonytalan vagyok. Ha vennénk mellé egy pónit, vele hogy kellene foglalkoznom?
2013. aug. 5. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:

a pónival természetesen ugyanúgy foglalkozni kell

ismerősnél kecske van a ló mellett, tényleg nagyon összehaverkodtak, és még tej is van - ráadásul csak egyiküket kell csutakolni :-)

2013. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A csutakolás nem lenne baj, örülnék egy póninak.

De.. mi az, hogy ugyanúgy? 170 centi magas vagyok, nem ülhetek fel egy 100 centis pónira. A lovammal naponta mennénk terepre, úgy, mint most, karám is lenne, szóval menne karámban is, ugyanúgy foglalkoznék vele, mint most. De ezt egy pónival nem tudom megcsinálni.

2013. aug. 5. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
A pónit csak le kell csutakolni meg néha lefutószárazni, nem kell lovagolni, de ő is odafigyelést igényel nehogy féltékeny legyen a másik lóra. Akár lehet a lónak egy kecske, birka vagy láma is a társa.
2013. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő nagyságú karámod van, akkor a póni kiszaladozza magát, ne félj. Esetleg kereshetsz egy kis pénzt azzal, hogy a környékbeli gyerekeket vezetgeted a pónin. :-)

Mindenképp lovat vegyél a lovad mellé, ő is így lesz boldog.

2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lóval jársz a legjobban.

De annak ugyanúgy szeretetre és gondoskodásra van szüksége mellesleg nem ártana belovagolni sem (ne föltétlen kell ráülnöd ahhoz hogy megtanítsd a lép üget vágta és állj vezényszavakat).

De egy kecskével is lehet jó barát (nem mindenki engedheti meg magának hogy két lovat tartson hogy két lóval törődjön ugyanannyit) úgyhogy ha nem tudsz vele is foglalkozni akkor inkább vegyél egy kecskét agy valami ilyesmi állatot

2013. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia.Lónak társnak egy másik lovat ajánlok.Együtt ellesznek,elszórakoznak,értik egymást.De ha nem akarsz még egy nagy lovat akkor egy kisebb pónilovat-pónit is vehetsz mellé.De tökéletesen megfelel 1-kecske,vagy 1-birka is.De ha birkát választod akkor ha van hely többet is tarthatsz és ha sok van birkákból akkor Herenden leadod és kapsz pénzt érte.Ez a folyamat meg kezdődik a birkákkal újra.Kecske a tejéért jó,meg kicsit bolondos,főleg kevés törődést igénylő állat.De már láttam hogy valaki teheneket vett a lova mellé a tej miatt.Döntsd el te.De szamarat-öszvért az ne vegyél mert férget kaphat tőle a ló meg stb.
2013. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!