Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két lóra ugyanaz az izzasztó?

Két lóra ugyanaz az izzasztó?

Figyelt kérdés
Két lovat lovagolok, és az egyiknek vettem egy izzasztót, de a másiknak is kéne, csak kettőre nincs pénzem, viszont mindkét lónak ugyanúgy fullos díjlovas kell, és mindkettő pej, úgyhogy a szín is passzol. Nincs semmi bőr, vagy szőrbetegségük, akkor használhatom mindkettőre ugyanazt az izzasztót? Vagy ha mégis elkap valamelyik valamit, tuti átviszi a másikra is a betegséget?
2013. júl. 16. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb a két külön, mert ha valamelyiknek valami még lappangó baja van, azt egyből átviszed a másikra, és ez a későbbiekben is így lesz. Jobb a "béke", legyen nekik sajátjuk, vehetsz használtan is egyet, az olcsóbb, használat előtt alapos átmosás, fertőtlenítés.
2013. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
használd sztem nyugodtan.. amúgy vehetsz pokrócot is.. 2-3000Ft..nem a divatot fogod diktálni vele , de jónak jó
2013. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyiknek sem baja akkor használhatod ugyanazt, ha meg valamit elkap az egyik, akkor pucolócucc is külön kell mind a kettőhöz, hogy ne fertőzd át.
2013. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az lenne az egészséges, hogy külön izzasztójuk legyen, de szerintem egyébként nem feltétlenül szükséges. Én évek óta egy izzasztót használok (sajátom), mindig arra a lóra teszem, amelyikre ülni fogok a lovardában, és egyiknek sem lett még semmi baja. Meg a lovardás izzasztók sincsenek szétválogatva, teljesen véletlenszerű, hogy melyiket melyik lóra tesszük fel, és egyiknek sem volt még gombás megbetegedése, meg semmi ilyesmi. Pedig ezek az enyémmel ellentétben ritkán vannak kimosva.

Szóval szerintem nyugodtan használhatod ugyanazt mindkettőre. :)

2013. júl. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ilyenkor nyáron fogod és kimosod minden lovaglás után egy kicsit, legalább lecsapatod slaggal és akkor nem lesz gond. gondolom nem rögtön egymás után ülsz fel rájuk, mert azért a csurom izzadt izzasztót nem lehet kellemes feltenni a 2. lóra. mármint a lónak nem kellemes.
2013. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan használhatod de sokan csak 3x összehajtanak egy pokrócot jó formára és kész is :)
2014. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!