Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg? :S Nagyon...

Hogyan győzzem meg? :S Nagyon féltem.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőméknek van otthon 2 lovuk. Nem tanult így rendesen lovagolni, a testvére volt a lovas a családban, ő egy lovardában dolgozott, cserébe lovagolhatott, de nem oktatták. Tehát mindketten csak úgy "maguktól" tanultak. Múltkor beszélgettünk, olyanok derültek ki, hogy nem tudja sehogy se kiülni a tanügetést meg a vágtát sem, mindig kiáll a nyeregből, csak úgy tud vágtázni. De hát ha nem tudja kiülni az ügetést és a vágtát akkor szinte semmi ülésbiztonsága sincs, hogy tudna kiülni mondjuk egy bakolást, vagy egy megugrást?? Terepre járnak ki, sokszor nem is tudja visszafogni a lovat, a ló irányítja őt és nem fordítva. Már ezért is nagyon féltem, hogy ilyen tudással így kockáztatnak terepen, bármikor történhet baleset... És védőfelszerelése sincs.. Jobban mondva van egy kobakja, de nem veszi fel... Mert azt mondja, hogy hülyén néz ki benne... Mondtam neki, hogy mindenki hülyén néz ki kobakban, de nem tök mind1 hogy néz ki?? Senki se nézi.. És ha pont úgy esik le egyszer, hogy akár az életét is megmentené a kobak??? Ez nem ér többet neki??? És azt mondja, hogy nem, meg hogy ha mennek a faluban akkor hülyének néznék.... Mondom miért néznék?? Akkor a versenyzőket meg a lovasok nagy részét is hülyének nézik??? Pedig láthatnak védőfelszereléses lovasokat, mert van egy lovarda a faluban, ott szintén terep van...

Őszintén szólva nagyon féltem barátnőmet :S Hogy nem biztos az ülése, leesik (alapból menős ló, aki felett nincs uralma...) és akár meghal :S Mert ha még nem vettek volna kobakot, megérteném... De ott van nekik otthon, ott porosodik a polcon.. Léci segítsetek, hogy hogyan győzhetném meg hogy használja is..


2011. nov. 13. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Hülyeség ellen nincs orvosság.
2011. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Hát ez szörnyű....:O:SSS

Hogy lehet ilyen lovastudással lovat venni meg terepre menni?? A barátnőd tisztában van a lovaglótudásával vagy azt hiszi hogy minden rendben vele?

2011. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
nem akarom megsérteni, de akkor a barátnőd rohadt hülye. nagyon nagy pechje van h nem történt baj... és tényleg ne haragudj... én is ültem már menős lovakon. de volt rajtam kobak. és megmentett egy koponya töréstől... ugyh beszéld rá.. meg nem ártana ha eltolná a képét egy lovardába. a lónak sem tesz jót. és tényleg neharagudj. :)
2011. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem haragszok, mert én is így gondolom a dolgokat kedves utolsó :S Tisztában van vele, hogy rengeteg mindent nem tud. Mondtam neki, hogy legalább néhányszor jöjjön már el lovagolni a lovardámba, hátha tanul egy kicsit, de nem engedik el a szülei, mondván, hogy van otthon ló,úgy vannak vele, hogy nem fizetnek azért amit ingyen is megkaphat... Pedig ő szeretne tanulni. Már komolyan mondom, hogy azon gondolkozom (én se vagyok egy profi de legalább rendes edzővel lovagolok) hogy esetleg tanítanám futószáron vagy valami, de nincs futószáruk és hely se nagyon, ahol tudnám futószárazni, hogy legalább a biztos ülése meglegyen...
2011. nov. 14. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs más, akkor tanítgasd te! Vegyetek egy futószárat közös pénzből (nem olyan drága). Lehet hogy szemétség, de lehet hogy a szüleinek kéne szólni, hogy adassák rá a kobakot, de akkor valószínű, hogy megsértődne rád.
2011. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj amíg a szülőket nem érdekli és nem teszik kötelezővé a védőfelszerelést, addig a helyzet nem fog változni. Vagy majd egyszer leesik (reméljük nem lesz komoly baja) és rájön hogy tényleg nem ártana hordani. én az elején a gerincvédőt akartam mellőzni, persze szüleim nem engedték, de volt egyszer kétszer hogy sikerült kiharcolnom..aztán egyszer leestem, nem lett semmibajom meg rajtam volt minden, de attól kezdve fogtam fel igazán hogy milyen fontos..
2011. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló volt velem is, amikor még nagyon kezdők voltunk a barátnőmmel(Még csak futószáron ügetés),nagyon elleneztük a gerincvédőt,de egy nap megindult a ló vágtába... :X Azóta hordom a gerincvédőt. De ha ennyire nem akarja hordani a kobakot,hagyd rá,egyszer megtanulja...
2011. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!