Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam magam hozzá...

Hogyan szoktassam magam hozzá egy lóhoz (nagyon fontos)?

Figyelt kérdés

Már 4 éve ugyanazt a lovat lovagoltam, olyan volt, mintha az enyém lenne, ugyanis nincs olyan anyagi hátterem, hogy legyen saját lovam.. nem vagyunk szegények, csak nagy befektetés lenne. Szóval.. ez volt Bianka.. Bianka gazdái Biankát terápiás céllal vették, ami annyit tesz, hogy nem lovagolják, csak ki járnak etetni őt, ami ugye probléma, mert nem mozgatja le senki, ezért az oktatóm megkért, hogy én lovagoljam.. csak 4 év alatt a gazdáinál kicsit betelt a pohár azzal,hogy Bianka engem jobban megszeretett mint a saját gazdáit, annyira, hogy a legelőn már csak hozzám jön oda, rá hallgat, rám figyel, engem enged közel magához... szóval már nem lovagolhatom(gyakorlatilag meg lett tiltva). Mivel elég jó lovas vagyok, számos lovat lovagolok még rajta kívül, itt van például Bella, aki most kapott jelentősebb szerepet az életemben. Bella a lovardáé, félig nyers, tehát nekem kell belovagolni. Már lovagoltam őt egy párszor,de mostantól őt kell lovagolnom Bianka helyett. Nos maga a kérdés az lenne, hogy hogyan szerettessem meg magam vele legalább annyira, mint Biankát..*kérdőjel

Sétáljak vele a legelőn, közben adjak neki répát*kérdőjel

U.I.: már 9 éve lovagolok, haladó szinten 5-6 éve

15/L


2011. ápr. 25. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
egyet mondok: shift+, ^^
2011. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felteszek egy rávezető jellegű költői kérdést:

Mit csináltál Biankával, hogy jó lett a kapcsolatotok? Nem ugyanezen az úton kellene elindulni Bellával is?


Mivel nyers, nyilván érzékenyebb, és nyilván több türelem kell hozzá. Majd megismered a személyiségét és kialakul.

2011. ápr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden ló egy külön jellem és mindegyiknek megvan a maga varázsa. Ha sok időt fogsz vele eltölteni, akkor benne is megtalálod ezt. Sose hasonlítsd össze az előző "lovaddal".

Jah és ne a lovat fogadd el, hanem a ló fogadjon el téged. Sok sok türelem és együtt töltött idő kell.

2011. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!