Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok segítség! Újonc...

Lovasok segítség! Újonc vagyok, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni lovagolni, és ezért szeretnék feltenni néhány kérdést! Először is...hány alkalom szükséges, hogy megtanuljak lovagolni? Kb 10-15 elég? Milyen alapfelszerelésekre lenne szükségem? (nincs lovam, tehát lovarda) És még esetleg néhány jó tanácsot is elfogadnék a lovasoktól! Köszi :)
2011. jan. 20. 15:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Amit minden lovarda megkövetel az a KOBAK! Ez a legfontosabb, a többit pedig ajánlatos beszerezni, akár használtan is (lovagló cipő, lábszárvédő, lovaglónadrág, felülre meg húzol, amit akarsz csak ne lobogjon).


A legtöbb helyen 18 év felett saját felelősségre ülsz fel a lóra, 18 alatt pedig szülői engedély kell, sőt egy jóravaló lovarda még papírt is aláírat veled ezekről.

Az oktató felelőssége szerintem inkább abban nyilvánul meg, hogy a tudásodhoz megfelelő lovat ad alád, persze ez sem garancia arra, hogy nem ugorhat meg alattad.

2011. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Oké, tényleg nem kötelező, de nem ezt mondtam. A család nem teheti meg, hogy saját lovam legyen, hetente kétszer járok, szeptemberben kezdtem újra, kiskoromban jártam két és fél évet. Mivel nem válogathatunk, hogy melyik lovon akarunk lovagolni, így nincs lehetőségem (bár heti két alkalommal nem is lenne) lehetőségem kiismerni egy lovat, nem tudom, mire hogy reagál, és igen, lehet hogy "félek". Ha nem is igazán félelem, inkább kis bizalomhiány, vagyis nem is az, csak így érzem magam úgy, hogy bármit csinálhat, nem lesz akkora bajom, vagy nem is lesz bajom. Egyébként a gerincvédő nem merev, hőre lágyul, szóval annyira azért nem kemény, de nem belekötni szeretnék más véleményébe, bár nálunk minden kisebb gyerek hord. Van olyan lány, aki 14 évesen bármilyen lóra ráül, nagyon régóta lovagol, és pont ezért kell neki szerintem, mivel attól, hogy jó lovas, leeshet. Sőt, szerintem ha másra nem jó, akkor legalább az ütést tompítja, vagy ha mondjuk ugrópályán esel le, nem homokban, hanem füvön, akkor is lehetnek a földben göröngyök, vagy terepen kövek, ami azért kellemetlen, ha csak egy kicsit is megnyomja a hátad. Mondhatjátok, hogy félek, lehet, hogy így van, de inkább félek, mint megijedek.:/
2011. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 MME ***** válasza:
100%

Akkor én is hozzászólok ehhez a témához: az egyik oktatóm 6 éves kora óta lovagol, régóta ugrat versenyszerűen jó eredményekkel, és mint belovagló, szintén érti a dolgát, a német mintát követi és minőséget adja. És ugróversenyen mindig, terepen pedig időnként felveszi a gerincvédőt. Szerintem aki azt mondja, hogy nem kell, az vagy nem látott eleget, vagy sokat látott, de nem elég sokat, és elbízza magát, nem hiszi, hogy érheti meglepetés.


Én mondjuk nem hordok, mert nem nagyon tudok benne lovagolni, az enyém nagy (egész hátat védő), és merev. Ez a fajta nagyon jól véd, és igenis meg tud előzni egy gerinctörést.


Aki annyira leszavazza, mert úgysincs rá szüksége, annak mázlija van a helyválasztással. Sík területen vagy erdőben, és dombos terepen könnyű nagynak lenni. De én lovagoltam már olyan helyen, például Keszün, ahol ha leesel a lóról, nem tudnál talpra érkezni, mert helyenként zuhansz akár 30 métert is. Aki ilyen helyen lovagol, az sokat köszönhet a gerincvédőnek. Elég 5 métert zuhanni, érezni fogod a különbséget védelemmel és anélkül.

De biztonságos helyeken, pl. lovardában is, ha rádob a ló az oszlopra (egy példa a sok veszély közül), akkor ott ért véget a pályafutásod. A gerincvédő ezt is tudja tompítani, legalábbis ami nekem van, az az életemet mentené meg. Nem mindegy, hogy a földön landolsz, vagy valami máson, ami nagyobbat üt vagy vág :S Ilyen meg mindenhol van...

2011. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem hordok csak millirayra gerincvédőt és kobakot. Mellette díjlovas vagyok, de ugráshoz se szoktam.

Régebben felvettem mindig a kobakot. Egyszer leestem a lóról, semmi bajom lett volna, de a kobak (kiálló első peremébe) úgy belevágtam a fejemet, hogy hetekig fájt utána. De ez nem követendő példa, kezdőknek mindenképp javasolnám.

2011. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Én mindig kobakban lovagolok, mióta egy esés közben sikeresen hatalmasat koppant a fejem, illetve volt, hogy terepen csapott homlokon egy melegebb helyzetben egy hatalmas ág. Nem szeretem, hogy a fejemen van, de ez szükséges rossz. Azonban a gerincvédőt én nem tudnám edzésen elviselni. Általában kengyel nélkül edzek, nekem ilyenkor fontos, hogy nagyon laza legyek, egy merev valamivel a hátamon megőrülnék, néha még a több réteg ruha is zavar. Terepen talán jó lenne, de én azt hiszem egyenlőre kihagyom az életemből.
2011. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
De egyébként kipróbálta már valaki közületek, aki szidja? Mert egyébként egyáltalán nem zavaró. Nem merev, a teknőcöt észre se veszed, a mellény meg hőre lágyul, szóval nem olyan mintha satuban lennék, de nem is szorítom magamra annyira, hogy érezzem.. Észre sem veszem, hogy rajtam van..
2011. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 MME ***** válasza:
75%

Egy nagyobb lóra fel se tudtam szállni benne :(

Egyébként pedig sokszor beakadt a hátsó nyeregkápába. Nagyobb valószínűséggel esek lóról, ha rajtam van :(

Húgomat nem engdem a nélkül lovagolni, de szegénynek nagy kínlódás, mert az övé folyton beakad, és többször kibillentette az egyensúlyából.

2011. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valami nem megfelelő. Vagy a gerincvédő mérete vagy az ülésteke de amúgy nem akadtat bele.
2011. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van.

Nekem is úgy vettünk, hogy felpróbáltam, mert pont ezért van több méret, hogy ne üsse a nyerget. Egyébként higyjétek el, akármilyen kényelmetlen, nagyon hasznos, nem véletlen találták ki, és nem is feleslegesen.

Elhiszem, hogy nem szeretitek, meg szokatlan, nekem is az volt először, de nincs akkora tapasztalatom, hogy bevállaljam, hogy anélkül.. Lehet, hogy te vagy már olyan lovas, hogy megülsz bármilyen lovat, és nem esel le, de nekem se nem olyan biztos az ülésem, se nem vagyok olyan biztos abban, hogy fentmaradnék, szóval inkább fő a biztonság, mivel mit mondtam, természetesen nem mindenki esik olyat életében, hogy nagyobb baj legyen belőle, de ha csak minden harmadik negyedik lovasnak is van olyan balesete, akkor az azért bánhatja, hogy nem volt rajta..:S

De ez persze csak az én véleményem..

2011. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a gerincvédősdi elég újkeletű dolog, mivel 10 évvel ezelőtt nem volt ekkora sláger, max a millitarysok és egy két díjugrató hordta versenyen. Igaz egyre többen hordják, de én sehogy nem tudom elképzelni magamon. Ennyi erőből a bicajoknak is nagyon kéne ajánlani (nem csak hegyi kerékpárosoknak), hiszen biciklivel is hatalmasat lehet esni.

Ennél már vannak modernebb dolgok is, mint pl a "lovaslégzsák", ami végül is egy mellény, melyben van egy patron és egy zsinór meghúzásával felfúvódik. Ez még a gerincvédőnél is jobb és teljesen olyan mint egy szimpla lovas mellény. A bibi egyrészt az árával van, mert több tízezer forint, másrészt pedig a zsinórt tudtommal a nyereghez kell rögzíteni, így ha egy leszállásnál valaki elfeledkezik róla, akkor elment egy patron a semmire.

2011. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!