Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok segítség! Újonc...

Lovasok segítség! Újonc vagyok, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni lovagolni, és ezért szeretnék feltenni néhány kérdést! Először is...hány alkalom szükséges, hogy megtanuljak lovagolni? Kb 10-15 elég? Milyen alapfelszerelésekre lenne szükségem? (nincs lovam, tehát lovarda) És még esetleg néhány jó tanácsot is elfogadnék a lovasoktól! Köszi :)
2011. jan. 20. 15:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

15 éve lovagolok, mégsem állíthatom, hogy tudok lovagolni, szerintem a lovaglás tanulás egy élethosszig tartó folyamat... Gondolom Te inkább az iránt érdeklődsz, hogy mennyi idő alatt tudsz egyedül menni a lóval (lépés, ügetés). Ez azért nagyoban függ attól, hogy hányszor jársz edzésre, illetve attól, hogy milyen egyéni adottságaid vannak és milyen az oktatód. Heti 1-2 alkalommal számolva minimum 3-4 hónap a futószáron való gyakorlás. Lelkiismeretes oktató addig nem enged egyedül lovagolni, míg nem ülsz viszonylag biztosan és nem tudsz ügetni. Ezután áltlában osztálylovaglás vagy egyéni óra következik, amikor különböző feladatokat kell végrehajtani. Amíg eljutsz addig, hogy egyedül vágtázz, az min. 1 év.

Felszerelések közül legelőször a kobakot ajánlom beszerezni, ha komolyan gondolod, hogy lovagolni fogsz hosszabb távon, akkor érdemes venni lovaglónadrágot, csizmát vagy lábszárvédőt (hopiletet), esetleg ehhez lovaglócipőt.

2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Lovagolni nem lehet megtanulni, azt mindig tanulhatod, mindig van új tanulnivaló és új helyzet. :)

Amire mindenképp szükséged lesz:

- legalább 2 lovaglónadrág, lehetőleg ne fehér színű, érdemesebb egy vastagabbat és egy világosabb vékonyabbat, de persze majd idővel többre is szükséged lesz, ha sokat jársz

- csizma vagy hopilet, csizma egyelőre elég gumi is neked, vagy ha nem szeretnél csizmát akkor egy jobb minőségű hopilet és egy olyan sportcipő amit nem sajnálsz

- kesztyű sem árt

- jobb minőségű kobak

- kényelmes póló, pulóver, meleg, de vékony kabát, amiben könnyen tudsz mozogni, tavaszra hosszú derekú mellény


Egyelőre ennyi elég neked.

2011. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Lovardához semmilyen :) Legalábbis ahová én jártam, nyereg és minden ilyen volt. Ha akarsz csizmát, meg ilyeneket, vehetsz, de szerintem az igazat megvallva, fölösleges. Ha tényleg rendszeresen csinálod, akkor megéri, de addig nem kell.


Az, hogy mennyi idő alatt fogsz ráérezni, az teljesen egyéni :) Ha nagyon össze tudsz hangolódni az állatokkal, akkor gyorsan fog menni. Persze az elméleti ismeretek az idő, amíg megtanulod, de ha gyorsan összeszoksz a lóval, akkor az a része menni fog gond nélkül :)


Érezd az állatot magad alatt, milyen ritmust diktál, és igyekezz együttműködni. Jó szórakozást, ez is fontos :) Élvezd, amit együtt csináltok. Egy ló nem egy eszköz, amit irányítasz, hanem egy lény, akit megkérsz, és együtt dolgoztok :) Ez igazából a legfontosabb.

2011. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

azt nem lehet megmondani hogy mennyi idő alatt tudsz megtanulni lovagolni..

ahol én tanultam ott 20 alkalom után kezdik az ügetést,ha már biztos a lépés és az irányítás..nekem ez 3 alkalom után bekövetkezett,pedig elötte nem tudtam lovagolni

embertől is függ

2011. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
igen, az alapok megtanulására gondoltam, tehát pl. ügetés :) oké köszönöm a segítséget :) igazából még szüleimmel nem egyeztettem, de heti 1-2 alkalommal járnék max.
2011. jan. 20. 15:38
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket csak úgy mellékesen kérdezem. :)

~ Merre laksz? Hány éves vagy? :)

~ Milyen kapcsolatod van a lovakkal? Csak most fogsz először közel kerülni hozzájuk?

~ Milyen terveid vannak a lovaglással? Hobbi, verseny?

2011. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Szombathely mellett, 15 :)

igazából régebben már jártam úgy 10 órára kb. de abbahagytam, mert nem volt időm, viszont most újra kezdeném, mert szeretem a lovakat :)

háát hobby, azt hiszem :) ez majd úgyis közben dől el.

2011. jan. 20. 18:53
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hobbi szinten akarod csinálni akkor sem elég csak az alapokat megtanulni.A lónak fájdalmat okozol ha rossz az ülésed nem 100%-osan stabil a kezed.
2011. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 MME ***** válasza:
100%

Ez annyira változó :) Van, aki 3 év alatt jutott el a vágtáig (nem a lovarda volt a lehúzós, hanem nem tudott megbízni azokban a lovakban), van, ahol 6 hónap múltán engednek csak vágtázni, márpedig az idő alatt heti egy-két alkalommal 22-52 óra.

És olyan is van, ahol a lépést vágta követi... Az ügetést az ilyenek utána kínkeservvel tanulják meg...

10-15 alkalom átlagos lovasnál lótúróra sem elég :)

Nekem 5 hónap kellett ahhoz, hogy mind a három jármód önállóan menjen, de két nagy esés késleltette a dolgot, amikor moccanni sem tudtam sokáig... szerintem nekem 3 hónap kellett volna hozzá. És még utána jönnek az alapvető, igazi feladatok, amikor már nem csak (jól!) ülsz a lovon, hanem igazán elkezded irányítani, rendesen kéred tőle az alapokat. Szerintem az alaptudás nem csak a díjlovaglást foglalja magában, hanem kiterjed az ugratás megtanulására is. Tehát én képességtől függően fél és 2 év közé tenném, ha minden hónapban heti kétszer eljársz (ehhez a tél is ugyanúgy hozzátartozik).

Én még nem jutottam túl az alapokon, pedig kerek egy éve lovagolok, az év harmadát pedig nagyon intenzíven csináltam (naponta több órát, több lovon).

SOK SIKERT! Nagy kaland lesz! ;)

2011. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért mindenki a cipőt meg a lábszárvédőd említi, hogy venni kell. Ha szeretne lovagolni, még hobbi szinten is, úgyértem nem csak pl elmenni tíz alkalommal, hanem járni kilátástalan ideig mondjuk heti egyszer kétszer, akkor mindimum a kobak és a GERINCVÉDŐ!!! Én elhiszem, hogy drága, de lehet venni használtan is, de ez a minimum. Én is csak heti kétszer járok, de ezek a dolgok az alapok, amiket beszereztünk. Család besegített, úgyértem pl kaptam szülinapra egy ajándékutalványt, amibe mindeki beszállt, és abból lett véve, stb.. Nem tudok vágtázni, mégis estem már ügetésben is olyat, hogy megéreztem volna gerincvédő nélkül, az biztos.. Szóval vagy kölcsönkérsz valakitől, úgyértem mondjuk hasnzálhatod e néha, vagy veszel egyet. Család anyagi helyzetétől függ, hogy újat, használtat, békapáncélt, vagy mellényt, de valamilyen kell egy idő után, mert lépésből is eshetsz olyat, hogy lebénulsz, vagy vágtából is eshetsz olyat, hogy semmi bajod nem lesz tőle, meg se érzed. Persze nem arra gondolok, hogy sétál a ló, és te leveted magad, hanem mondjuk megijed valamitől.. Volt olyan ismerősöm, bár ő vágtából esett így, hogy fejreesett, bár kobak volt rajta, és visszaült a lóra, de nem tudott ülni, dőlt a nyakára meg stb, húztak be vele a kórházba.. Már pedig fejreesni tudsz úgy is, ha megijed..
2011. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!