Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok segítség! Újonc...

Lovasok segítség! Újonc vagyok, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni lovagolni, és ezért szeretnék feltenni néhány kérdést! Először is...hány alkalom szükséges, hogy megtanuljak lovagolni? Kb 10-15 elég? Milyen alapfelszerelésekre lenne szükségem? (nincs lovam, tehát lovarda) És még esetleg néhány jó tanácsot is elfogadnék a lovasoktól! Köszi :)
2011. jan. 20. 15:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
igen a biztonság fontos.talán a leglényegesebb, hogy jó helyet válassz!képzett lovakat és jó edzőt, akkor is ha drágább.Ha nem ilyen helyen tanulsz teljesen téves elképzeléseid lesznek erről a sportról.
2011. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt gerincvédőm és estem már olyanokat, hogy senkinek nem kívánom...mégse lett semmi bajom, mert meg kell tanulni esni! Nem akarok senkit lebeszélni róla, de kicsit már soknak találom ezt a túlzott védőfelszerelkezést...egyébként meg lábszárvédő vagy csizma azért fontos, mert mondjuk sima nadrágban eléggé kellemetlen tud lenni, amikor a nyereg és a kengyelszíj közé becsípődik a vádlid...vagy csak szimplán kidörzsöli a nadrág. Meg hát el is kopna a gatyád 4 alkalom után...kezdők meg nem tudják a lábukat úgy tartani, ahogy kellene.
2011. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
oké, lehet, hogy rosszul fogalmaztam... először elkéne jutnom az alapokig, aztán utána természetesen fejleszteném magam, mindig jobb és jobb szeretnék lenni. néhányan ezek szerint félreértettetek, de nem baj, végülis én fogalmaztam hibásan.. az esések számomra még vonzóbbá teszik a lovaglást, de nem kívánom senkinek. köszi a válaszokat, elég vegyesre sikerültek :D
2011. jan. 20. 21:55
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt gerincvédőm, mivel ez számomra olyan szerkezet, ami akadályoz a mozgásban. Mielőtt ilyet vásárolnál, mindenképpen próbálj ki egyet, mert ha kényelmetlen neked, felesleges pénzkidobás.
2011. jan. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom ezen az oldalon a fórumot,mindenben segítenek.

2011. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, akkor alapnak: lovaglónadrág, lovaglócipő, lábszárvédő, kobak, és kesztyű se árt (nekem mindig kikezdi a szár a kezem.

Gerincvédőt és nem tartom szükségesnek, inkább akadályoz főleg az elején, őszintén szólva eddig csak ugrólovasokon láttam, meg terepen nagyon fosós hobbistákon.

10-15 alkalom... hát attól függ, van aki nagyon hamar ráérez, van akinek több idő kell, meg hát sajnos vannak olyan lovardák, amik lehúzzák a lovasokat (főleg a kezdőket), ahol nagyon sokáig (hónapokig)köröztetik ügetésben a lovast, pedig már rég vágtázhatna.

Egy igazán jó oktató az első alkalommal megtanít esni, utána párszor felültet voltige hevederrel, hogy megtaláld az egyensúlyt, majd jön a nyereg kengyel nélkül, majd kengyellel aztán ha már nagyon jól ülsz mindhárom jármódban akkor már enged osztályban is menni.

Majd az első pár óra után eldől, hogy kb mennyi időre van szükséged az alapokhoz.

2011. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Gerincvédő fontos szerintem akkor is. A páncél semmiben nem akadályoz, mint ha ott sem lenne. Igenis fontos, hiába "tudsz" esni, van olyan helyzet, amikor eshetsz rosszul is. Lehet, hogy eddigi "pályafutásotok" alkalmával nem volt ilyen problémátok, de szerintem elég csak egyszer úgy leesni az életedben, hogy megbénulsz, és bánni fogod, hogy nem csak valamid tört el.. Persze ez azért viszonylag ritka, de kb olyan szerintem, mint egy autóbaleset. Oké, napona van szinte halálos autóbaleset, de ahhoz képest kevés, hogy hány ember vezet autót. Szóval lehet, pont nem kötötték be a biztonsági övet, és túlélhették volna. Persze van ember, akinek sosincs autóbalesete. Mindenki vállalja a felelősséget, én igenis jobban érzem így magam. Plusz hogy mászik ki az edző abból, hogyha mondjuk meghalok, és anyámék feljelentik? Sehogy. Persze nem ilyenek, de ennyi erővel ez kb olyan, mint az iskolában a tanár, ha kiesel az ablakon, valakit felelősségre kell vonni..
2011. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Az edzőnek nem felelőssége mi van rajtad. Az csak a sajátod. És az a kis műanyag valami nem fog megvédeni a bénulástól. Még egyszer mondom, nem akarok senkit lebeszélni, de ennyire erőltetni sem kellene, szerintem is csak azoknak van, akik félnek...eddig csak ilyet láttam. És díjugratásban sem használják, versenyen is csak pónival induló 10 éveseken láttam ilyet. Aki komolyan versenyzik az nem fog felvenni ilyet. :)

Mindent a saját megítélésed szerint vegyél meg, én nem tudnám elviselni magamon azt a merev valamit az tuti.

2011. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Hahóó gyerekek, nehogy veszekedés törjön már ki. :)

Amúgy én véleményem az, hogy szerintem se feltétlen kell a gerincvédő. Persze néha jól jön... de most őszintén, mi a abban a jó hogy "páncél felszerelésben" lovagolsz?

Pont az a tudat amire büszke lehetsz a lovaglásba hogy milyen ügyes vagy, hogy tudod kezelni a helyzeteket stb ...

Tudom, hogy a ló akkor is megijedhet, ami nem a mi hibánk meg ilyenek.

Mindegy, én nem állítom, hogy a gerincvédő hasztalan,csak nem feltétlen érzem fő eszköznek.



És ló-és lovas kapcsolata ilyen is lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=HJa7WnAKQKA

2011. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
na látom kitört a 'kell gerincvédő vagy nem kell' háború :'DD egyébként szerintem nem feltétlenül fontos, legalábbis akiket ismerek lovasokat, nekik soha nem volt, és még nem történt velük semmi komoly... persze én nem tudhatom, hiszen azért nem vagyok valami jártas eddig a lovaglásban, de mindenképpen szabadabban tudok lovagolni, ha nem akadályoz a gerincvédő, ez oké. másrészről az is igaz, hogy egyszer is elég olyant esnem, hogy teljesen kiábrándulok ebből a sportból. de mivel szerintem ez egy olyan tevékenység, ami kockázatokkal jár, ezért én inkább arra szavazok, hogy nem muszáj gerincvédőt viselni. ha lovagolok legalább ~élvezzem ki~ azt az időt, ha esek akkor meg már úgyis mindegy. szerintem egy előfordulható nagy esés miatt felesleges mindig gerincvédőt hordani. de én most csak a saját helyzetemről beszélek, nehogy félreértés essék, mindenki hallgasson a megérzéseire..szerintem :)
2011. jan. 22. 08:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!