Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik volt az eddigi legrossz...

Melyik volt az eddigi legrosszabb, legszomorúbb lovas élményed?

Figyelt kérdés
Akár lovaglás, akár lovardai probléma. Bármi jöhet.
tegnap 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Amikor egy elrontott lóval dolgoztam hónapokig, kiépült közöttünk a bizalom, lehozta a ló nekem az égről a csillagokat, aztán felült rá a gazdája és elverte.
tegnap 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
1-es, a szemed láttára? Hogy hogy te lovagoltad hónapokig?
tegnap 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a szemem láttára kihajtotta belőle a szuszt, rúgta, tépte, verte a pálcával. A lovon sebek maradtak utána elől-hátul...

Azért én lovagoltam, mert megkért rá hogy segítsek neki a lóval, mert ő kb amint felül rá kiviszi a pályáról a ló és nem tud vele mit kezdeni. Persze egyéb problémák is voltak, kezelnem kellett lónak olyan egészségügyi problémáját, ami fájdalmat okozott neki, és persze azt a szorongást is, ami teljesen belül zajlott a lóban. Nem bakolt, nem csinált semmi rosszat csak lefagyva pánikolt. Amikor besokallt, akkor akarta kivinni az ember a pályáról.

Az első 1-2 hétben rájött a ló, hogy nem bántom akkor se, ha hibázik, és onnantól kezdve rohamosan fejlődni kezdett. Amikor már magasabb szintű feladatokat csináltam vele, mint amiket tudott amikor a gazdája megvette, akkor ült rá vissza, hogy akkor én megcsináltam neki a lovat. Bele se merek gondolni hova került tőle, mert elkupeckodta... (Egy baromi szép, jó képességű, okos, jószándékú sportló volt)

tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Értem, nagyon sajnálom...
tegnap 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Megkért a tulaj hogy lovagoljak egy elrontott lovat. Életem lova volt, az az igazi nagy szerelem. Otthon 130as pályákat ugrottunk már, minden nap órákat töltöttem nála. Mindent megtettem a lóért és a ló is értem. Meg akartam venni a gazdától, 7 millió forintért nem adta oda. Sajnos többet nem tudtam rászánni.. visszaült rá ő, majd néhány hónapra rá eladta külföldre kevesebb, mint 4 millió forintért. Ültem azóta sok lovon, közelébe sem ér egyik se. Ennek lassan már 10 éve, még mindig könnyes lesz a szemem ha beszélek róla és nagyok sokszor eszembe jut
tegnap 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Akkor még bértartásban volt a lovam egy tanyán, egy család is ott tartotta a lovát, és a 17 éves lányuk (szülei tiltása ellenére) kiment egyedül terepre, esett és meghalt.

Amikor a ló egyedül jött vissza a tanyára, már tudtuk, hogy baj van, de azt, hogy mekkora, nem is gondoltuk volna.

A lánynak pár hete volt a 18. születésnapjáig... ennek már majdnem 20 éve, de még mindig összeszorul a szívem.

tegnap 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Katona Dius ***** válasza:
89%

Amikor férjemmel anno megismerkedtem, anyósomnak volt egy lova. Igazából sógornőmé volt, de anyósom volt, aki igazán gondozta és foglalkozott vele. Sokszor ültem rajta én is, anyósom sokat tanítgatott, hogyan kell lovagolni, lóval bánni. Előtte nem sok dolgom volt lóval, csak távolról csodáltam őket, anyósom tanított meg mindenre. Bár ez nem is lényeg a történet szempontjából.

A ló egy nagyon szép csődör volt, igazi kis huncut. Sokan lovagoltak rajta, sógornőm akkor lovászati iskolába járt (nem tudom, mi volt pontosan a neve) és pár helyi osztálytársa át-átjárt lovagolni. Ha olyan ült rajta, akiről tudta, hogy nem egy túl határozott lovas, elkezdett köhögni, sántítani, azok persze rögtön elkezdték abajgatni, hogy jajj szegényke (amúgy semmi baja nem volt, rendszeresen látta doki is, szimplán színészkedett). Sógornőm egyszer megunta az egész lovászkodást, a lovat, és eladta. Anyósom vissza akarta vásárolni, de nem volt annyija, amennyit kértek volna érte. A ló az új helyen is folytatta a színészkedést, csak ott sajnos meg is verték érte. Csúnyán. Szerencsétlen ezt nem is tudta hova tenni, egyre szófogadatlanabb lett, nem volt hajlandó csinálni semmit. Mire anyósom nagy nehezen össze szedte az összeget, amiért vissza tudta volna vásárolni, addigra eladták kolbásznak. És a legszomorúbb, hogy alig 1 héten múlt a dolog... Mai napig megkönnyezzük, ha szóba kerül az a ló.

tegnap 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
82%
Lovardában volt egy kedvenc pónim. Szinte csak én lovagoltam rajta. Ez egy kis lovarda volt. Nagyon szerettem az a kis pónit, rajta tanultam meg lovagolni. Egyszer mikor táborban voltam, egyik napról a másikra eltűnt. Kiderült, hogy eladták. Hónapokig sírtam utána. Elbúcsúzni se tudtam tőle.
tegnap 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Ez 10+ éve volt, de Bakonyban fakitermelők (állítólag egészen Erdélyből jöttek) lovakkal vonszoltatták a farönköket le a dombról a kamionig. Ezek munkalovak voltak, de ahogy bántak velük a munkások... Nem a seggrecsapás volt a baj, hanem például megakadt a földön húzott fa egy másikban, ezért természetesen elakadt a ló. A jóember nem látta, húzta a pofáján a hámot mert azt hitte makacskodik, de a rönk elakadt egy álló fában. Ott verte a fejét, ahelyett, hogy megnézte volna mi a baj. Én anno nem mertem szólni, csak néztem ledöbbenten. Diák voltam egy erdészeténél. Nyilván ma máshogy lenne
tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
* Nem diák voltam hanem közmunkás,
tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!