Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen melegben hogyan és...

Ilyen melegben hogyan és mikor lovagoltok?

Figyelt kérdés

Van fedeles lovarda, de abban is fülledt a levegő. Talán rosszabb is, mint kint. Annyi, hogy nem ér a káros nap.

Viszont este 8-kor is még nagyon nagyon meleg van, bár én 7-kor szoktam kimenni a lóhoz, 8-tól 9-ig lovagolok, aztán jövök haza. Ti hogyan oldjátok meg? Nagyon kora reggel munka előtt nem szeretnék.


júl. 15. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
#10 szerintem ez akkor is állatkínzás 🙃
júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Megjottek azok akik kurv..ra nem ertenek a lovakhoz, de mivel unatkoznak ezert valahova odakell kommentalni a faszsagot, jelet advan arrol hogy leteznek.
júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A "pacika" nem egy motor, amin hülyeség a tűző napon menni, mert szépen be is lehet tenni a garázsba.


Ez egy élőlény, mozgásigénnyel, és bizony le kell mozgatni.

júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Van itt 1-2 beteg fröcsögő, akik minden állatos kérdéshez odaböffentik az állatkínzó szöveget, ha nem úgy kezeled az állatodat, mint egy emberi lényt. (Ami valljuk be logikus, mert egy lónak lóként jó az élet, egy kutyának meg kutyaként.)
júl. 16. 08:38
 15/18 anonim válasza:
100%

Ha csak 1-2 órát vagytok a tűző napon és a paci orra/szemkörnyéke nem hajlamos a leégésre akkor nem lesz semmi baj. Persze rendesen kell itatni, és jó, ha munka után lemosod inkább hidegebb vízzel, amúgy se árt, ha lehűtöd az izületeit. Ha napon kell lennie ilyen 40 fokban, akkor érdemes használni a !vizes! patára olajat, de ha így is nagyon száraz a patája, akkor hetente néhányszor agyagpakolást. Feltételezem, hogy te ezt mind tudod, azért hátha egy kíváncsiskodónak hasznos információ.


Ettől függetlenül szerintem is jobban jársz, ha inkább korán fölkelsz. A lónak és neked is sokkal jobban fog esni, ha 30 fok alatt dolgozhattok.

júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerűen nevetséges ami itt van, nem értem az ilyeneket...


Rohadtúl fingjuk sincs az embereknek, h mi állatkínzás és mi nem. Imádom, ez a semmit nem tud a lovakról, de azért odaszól...


Nagy valószínűséggel ezek ilyen idióta 13 éves kisgyerekek, nagymenően idekommentel, h jaj állatkínzas. Fszom az állatkínzás, de mostmár komolyan. Egy ló, ha nincs sokáig mozogtatva, akkor összetapadhatnak az izmai. (nem minden esetben) Azt sem értem, h hogy jön ez ide dik? A kérdező egy normális kérdést tett fel annak érdekébben, h se magának se a LÓNAK ne ártson a kánikulával. Persze, nem ebben a nagy melegben kell 2 órás edzéseket menni 30 perc vágtával, de attól még le lehet mozogtatni, ezek az állatok a pusztán tűző napon, elvannak, kis ész bazdki. Ha valaki idekommentel ilyen kva nagy idiótaságot, olvasson már utána ha ennyi ideje van. a kérdésre kitérve pedig, én a reggelt ajánlanám 6-7 körűl, de olvasom neked ez nem megoldható, ezesetben meg az este 8-9 az ideális.

aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%

#16

1. 28 vagyok, nem 13, és gyerekkorom óta lovagolok.

2. Annak a lónak nem fognak letapadni az izmai, ha 1 hétig nincs futtatva a 45 fokban. Ennyi ésszel még te próbálsz okoskodni..? A kérdés akkor íródott ki, mikor júliusban volt az a 2 hetes nagy hőhullám. Biztos belepusztult volna az a ló, ha 2 hétig nem lovagolnak rajta. Érdekes, egyik barátnőmék lova 15 éve nincs rendszeresen lovagolva és köszöni szépen, jól van :D

aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Oké, nem tudom ki kicsoda, de nem is személyeknek válaszolnék, csak a kapott infókra reflektálnék. Letapadni akkor fognak a lónak az izmai, ha egész nap bokszban áll, nem mozog. Egy karámban, legelőn elő lónak nem fognak legapadni az izmai.

Személy szerint én reggel 6-tól 11 óráig lovagolok, máskor szerintem már nagyon meleg van, este fülledt a levegő. Persze nem halna bele a lovam, ha du 2-3 körül mozogna, de van bennem annyi empátia, hogy tudom, hogyha nekem kifezetten nem esik jól, akkor valószínűleg neki sem. Ugyanúgy, ahogy télen nem fogom megfürdetni, még akkor sem ha meg tudom szárítani mielőtt megfázik. Egyszerűen azért, mert tudom, milyen érzés, és a lovam érzéseire tekintettel vagyok.

És igen, napi szinten több csikót tartok munkában, akik a csillagot is lehozzák nekem az égről, figyelemmel vannak rám, ahogy én rájuk. Ennyit erről.


A tapasztalatom sajnos egyébként az, hogy akik amiatt minden nap mozgatják a lovukat, hogy ne tapadjanak le a ló izmai, általában lemozgatás szerű munkát végeznek, amiben átmozgatás, hosszhajlítások nincsenek, és azzal, hogy nem hagyják a lovat pihenni eleget, regenerálódni, pont, hogy izomtömeg csökkenést érnek el, emellett a ló veszít hajlékonyaságából.

A lónak természetes körülmények között nincs szüksége mindennapi munkára. De akik bokszban tartják a lovukat annak hiába beszélek ( én is sokáig bokszos, versenyes voltam), mert tök más az értékrend.

aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!