Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen melegben hogyan és...

Ilyen melegben hogyan és mikor lovagoltok?

Figyelt kérdés

Van fedeles lovarda, de abban is fülledt a levegő. Talán rosszabb is, mint kint. Annyi, hogy nem ér a káros nap.

Viszont este 8-kor is még nagyon nagyon meleg van, bár én 7-kor szoktam kimenni a lóhoz, 8-tól 9-ig lovagolok, aztán jövök haza. Ti hogyan oldjátok meg? Nagyon kora reggel munka előtt nem szeretnék.


júl. 15. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Én szerencsétlen állatot ilyen időben nem kínoznám ezzel.
júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Én reggel 6tól kezdek, 11kor végzek.
júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Este, kb úgy ahogy Te! Érzed a lovon mennyire menne, mit bír, én pl jobban kíméltem, mint kellett volna. Kiderült tud ő menni melegben is :-) na nyilván nem ezerrel hajtom, de egy laza edzés belefér. Előtte és utána langyos vízzel lemosom.
júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1 nem kínzás neki.

A mindennapi munkához szokott lovat le kell mozgatni.

júl. 15. 16:36
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
#4 mert ha valaki minden nap jár futni, az ugyanúgy elmegy 40 fokban is? Észért nem álltál kétszer sorba. Nem igaz, hogy két hetet nem bírnál ki, amíg tart ez a kánikula :D
júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 pont, hogy a ló miatt járok🤦🏼‍♀️

Én ilyen melegben legszívesebben nem mozognék. Karám viszont csak kicsi van, 1 lovas kifutó minden boxhoz, ott nem mozgatja le magát. Kímélően lovagolom, nem 30 percet vágtáztatom.

júl. 15. 16:41
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak hajnalban, kora reggel elviselhető az idő, mielőtt felkel a nap. Reggel 8 órakor a levegő hőmérséklete még jó, de a nap már pörköl. Este 8-kor meg már nem pörköl a nap, de a levegő hőmérséklete túl magas. A kettő között meg mindkettő rossz. Éjfélkor már rendben van a levegő általában, akkor érdemes kimenni.
júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha szabadnapos lennek akkor kora reggel, ha dolgozom akkor pedig este 7-8 utan. Az 5-osnek meg csak annyit hogy te meg a sort is elkerulted.
júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Károm Kodály válasza:
18%
Elmondanátok, hogy ilyen mocskosul Q! nagy melegben mi a F.-nak kell pacikálni?
júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell ilyen melegben is menni a lóval, mert a lónak melegben is igénye van a mozgásra, főleg, ha ahhoz szokott.

Nekem pl.angol telivér ha nem mész ki vele 3-4 napig, nem lehet vele bírni. Ha 2 hetet nem mész ki vele, rá sem tudnál ülni...

Nyilván nem a legnagyobb hőségben, a nap közepén kell menni. Reggel 6-kor indulunk, és egy-másfél órát vagyunk kinn. A nap többi részét egy beállós legelőn tölti, és bár vannak fák és beálló is, de elég sokat van kinn a napon is, amire nem kényszeríti senki.

A lovak nem cukorból vannak, a vadlovak és más, legelő pusztai állatok is mennek nyáron is a napon, meg télen is a hóban vagy esőben. Az a lényeg, hogy tényleg nem a legnagyobb hőségben kell komolyabban dolgozni velük, vizet kapjon rendesen, illetve a nagy hőségben tudjon árnyékba menni, ha akar (majd ő eldönti, hogy akar-e).

júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!