Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ez az oka?

Lehet ez az oka?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm most hívott,hogy a kutyájának gyomorgyulladása van. Az oka nincs meg, viszont én olvastam a témában és elméletileg lehet attól,hogy valami idegen tárgyat lenyelt a kutya. Eszembe jutott,hogy egy hete voltam náluk és beszaladtam wc-re,de mire kijöttem a kutya ketté rágott egy műanyag palackot. Úgy ránézésre nem hiányzott belőle sok,szinte az egész meg volt,de mivan,ha lenyelt pont annyit,hogy baj legyen.

Bár az egy hétnél hamarabb jelentkezett volna,nem?


2019. júl. 9. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Idegen tárgy akár hetekig, hónapokig bent maradhat a kutya gyomrában, bélrendszerében és az is könnyen előfordulhat, hogy csak egy hét után jelentkezik tünete, fel is sértheti a gyomor- vagy bélfalat ha éppen akkor rosszul mozdul, sőt bélelzáródást is okozhat. Bár mindez azért függ a kutya méretétől, egy műanyagdarabka kisebb eséllyel veszélyes egy bernáthegyi, mint egy mopsz esetében, de azért az mégiscsak egy idegen test, ami képes belülről sérülést okozni.

Az én 20kg kutyámnak flip-flop papucs darabkát sikerült úgy lenyelnie, hogy gond lett belőle, pedig az nem is kemény, éles műanyag. Szóval ez tényleg nem játék.

Ha azért kérdezed most, mert eddig erről nem szóltál a barátnődnek, akkor minél előbb tedd meg és legközelebb ne késlekedj. Valószínűleg ha tudott volna róla tudja figyelni a székletét és akkor kizárható lenne, hogy a műanyag okozta a gyomorgyulladást, ha nem figyelte akkor sajnos nem.

Ha még esetleg tényleg nem tud róla, akkor szólj neki amint tudsz, kontrasztos röntgen kell, hogy kizárhassák az idegen test okozta problémát, ha a gazdi nem sejti, hogy idegen test van a kutyában, akkor ilyesmi sajnos nem merül fel és sokkal tovább elhúzódhat a gyógyulás.


És mindentől függetlenül, ha tudott róla, ha nem, de ha nem találta meg a székletben a műanyagdarabkát, akkor ragaszkodjatok a kontrasztos röntgenhez, ha kell vigyétek másik dokihoz, akinek van hozzá felszerelése, mert akár életet is menthet!

2019. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!