Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a póráz...

Mi a véleményetek a póráz nélküli kutyásétáltatásról?

Figyelt kérdés

Nálunk mostanában nagy "divat" póráz nélkül sétáltatni a kutyákat. Ott van a gazdák kezében, de nem használják.

Engem személy szerint azért zavar, mert 10-ből 8 esetben a kutya reakciója az, hogy elkezd felém szaladni, jó esetben csak megszaglásznak, de nem egy már fel is ugrott rám... És a gazdák nem igazán csinálnak semmit, csak akkor kapkodnak már, amikor már késő. De nem csak a járókelőket veszélyeztetik, hanem magát a kutyát is, mert bármikor jöhet egy autó.


2019. márc. 29. 16:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az lemaradt hogy nem egy acsargó Fifike rohant már utánunk...

16,20

2019. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
66%

19-es, teljesen osztom a véleményedet. Nem él senki lakatlan szigeten, ahol minden a saját szája íze szerint történik. Alkalmazkodnunk kell egymáshoz. Én nem viszem a kutyámat még pórázon sem játszótér, iskola, óvoda, közintézmények közelébe, viszont elengedem olyan helyeken, ahol nem nagyon van senki. Balatonparton szoktunk sétálni. Olyan helyen, ami egyébként sem alkalmas strandolásra nyáron sem. Kutyafuttató nincs erre, más kutyások is oda járnak, nagyon jó, hogy ott a kutyák játszhatnak egymással. Volt már olyan kisgyerekes apuka, aki feljelentéssel fenyegetőzött ordítva, mert messziről látta, hogy nincs póráz a kutyákon. Miközben ők KENYÉRREL etették a kacsákat. Nem szóltunk hozzájuk, közelükbe se mentünk, de már előre hisztizett. Tegnap egy hölgy a flexi végén egy 4kg-os acsarkodó Fifikével üvöltött, hogy kössem meg a 15kg-os kutyáimat, akik tőlem 1 méterre szimatoltak és nem érdekelte őket se Fifi sem a gazdája. Ritka békés ember vagyok, ilyenkor nem szoktam válaszolni, láb mellé hívom a kutyákat és elmegyünk mellettük. Fifike a mérges asszony hóna alól ordított tovább habzó szájjal. (A kutya olyan, mint a gazdi, ezt csak óvatosan zárójelben mondom...)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy póráz nélkül kell sétáltatni. Ha nem bízom 100%-ig a kutyámban, nem engedem el. Forgalmas helyen nem engedem el. Figyelek rá, hogy ne menjenek oda senkihez.

Szerencsére kevés konfliktusunk van. Igyekszem alkalmazkodni és nem hagyni, hogy a kutyáim bárkinek kellemetlenséget okozzanak.

Ha valakinek a kutyája odarohan hozzám, akkor a sajátjaimat magamhoz hívom, én megyek előre és megismerkedek a kutyával. Nem ordítok a gazdival, hanem magam mellett tartom az ebet, amíg a gazdi odaér. Nem kapom elő a sokkolómat, mint az egy előttem válaszoló, aki valószínűleg elmebeteg.

Az ő logikáját követve mit kellett volna tennem, amikor tavaly elütött egy kb. 5 éves gyerek egy kis biciklivel? Meg kellett volna vernem? Az egyik lábujjkörmöm bánta a balesetet, a gyereknek nyilván nem lett semmi baja. A szülők elnézést kértek, mondtam, hogy semmi baj, aztán hazasántikáltam.

Nem kell mindenből rettenetes problémát csinálni. Szerintem.

2019. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nekem addig semmi bajom nincsen vele, amíg a kutya elég jólnevelt ahhoz, hogy a gazdi lába mellett megy és semmilyen esetben nem megy el, vagy ha el is megy akkor visszajön hívásra. Az én kutyám nem kicsi és más kutyáktól nem fél, ezért nekem nem probléma ha egy póráz nélkül sétáltatott kutya odafut - már ha nem agresszív, természetesen. Azért így mondom, mert sok olyat ismerek akiket egyébként nem az zavarna hogy odafut a kutya és játszani akar vagy ilyesmi, hanem az hogy fél a póráz nélküli kutyától a sajátjuk, és fel kell venniük amíg a gazda oda nem ér (röviden megakadályozzák a sétálásban). Nem hallottam még olyanról, aki annak tudatában is elengedi a kutyáját hogy agresszív lehet, de sajnos biztos léteznek (merem remélni hogy ez egy nagyon vékony réteg).

Én személy szerint csak akkor engedem el a kutyámat, ha valami mezőn vagy bármilyen olyan helyen vagyunk, ahol tudom hogy senkit nem zavar, de még akkor is szeretem elég közel tudni ahhoz, hogy meg tudjam fogni ha látom hogy valaki arra jön. Városban, forgalom, emberek és másik kutyák mellett sosem engedném el, legyen bármilyen jólnevelt. Egyrészt a többiekre való tekintettel (sokan félnek a kutyáktól, vannak kisgyerekkel, feljebb említett kutyával aki fél a társaitól), másrészt pedig a saját kutyám biztonsága miatt. Például megijedhet valamitől és kiszaladhat egy autó elé, meg még millió más rizikófaktor.

Összefoglalva, engem személyesen nem zavarnak az elengedett kutyák, de teljes mértékben megértem azokat akiket igen, és ha félne a kutyám vagy bármi más miatt megnehezítené a sétánkat, biztosan én is fel lennék háborodva.

2019. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én külvárosi részen lakok, közelben nagy rét, ott póráz nélkül elengedem, szaglászhat, szaladgálhat, de amíg oda kiérünk, az utcaszakaszon pórázon van. Senkihez nem megy oda, visszahívható, nem kötekedik.

Járunk be a városba is, nekem a panelrengeteg kellős közepén forgalmas utak mellett eszembe sem jutna elengedni, de hála az égnek a belváros is olyan, hogy max félórás sétával bárki füves, szabad területre juthat. Csak ugye nem mindenki áldoz rá ennyit. Viszont rendszeresen előfordul, hogy mások kutyái rohannak oda hozzánk, ki haverkodni, ki acsarkodni, de ezt sajnos meg kell tanulni kezelni kutyának is, embernek is. Tény, hogy borzasztó bunkó kutyások vannak, de nem a póráz használata vagy nem használata a fő probléma, hanem az ebek neveletlensége. A népszerű flexibilis pórázok azon kívül, hogy remekül át lehet esni rajtuk, még a bőrödet is lenyúzzák, semmivel sem jobb, mintha szabadon lenne a kutya.

2019. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!