Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a póráz...

Mi a véleményetek a póráz nélküli kutyásétáltatásról?

Figyelt kérdés

Nálunk mostanában nagy "divat" póráz nélkül sétáltatni a kutyákat. Ott van a gazdák kezében, de nem használják.

Engem személy szerint azért zavar, mert 10-ből 8 esetben a kutya reakciója az, hogy elkezd felém szaladni, jó esetben csak megszaglásznak, de nem egy már fel is ugrott rám... És a gazdák nem igazán csinálnak semmit, csak akkor kapkodnak már, amikor már késő. De nem csak a járókelőket veszélyeztetik, hanem magát a kutyát is, mert bármikor jöhet egy autó.


2019. márc. 29. 16:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam póráz nélkül sétáltatni olyan helyen ahol nem igazán jár autó, gyalogos és ahogy látok valakit pórázra teszem. Nem azért mer agresszív, általában el sem megy melőlem de ezt egy idegen nem tudja és simán gondolhat egyet a kutya és oda futhat. Szóval téged teljes mértékben megértelek, ha az enyém futna oda valakihez szagolgatni ugy hogy én visitok utána hogy jöjön vissza a pofámról lesülme a bőr.
2019. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Kutyafuttató hiányában kénytelen vagyok valahol elengedni. Parkban, zöld területen senkit sem zavarunk. Teljesen behívható, jól szocializált, nem rohan oda senkihez. Jobban viselkedik mint sok kisgyerek.
2019. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Faluban lakom, a határba járunk sétálni, póráz nélkül...

Ha jön valaki visszahívom a kutyákat és szépen elsétálunk az illető mellett, továbbra is póráz nélkül. A kutyáim nem mennek oda, nem szaglásszák meg és legfőképp nem ugranak rá.

Budapesten tanulok és mindig csak ámulok a kutyákon, akik a gazdi előtt céltudatosan törtetnek előre, a szembejövőket kerülgetve, majd a járda széléhez érve, kötelességtudóan megállnak és várják az engedélyt a továbbhaladásra. Soha nem ugrott rám kutya, szaglászni is csak akkor szaglászott(ha azt annak lehet nevezni...), mikor gyrossal a kezemben ültem egy szűk utcán a padon, ő meg megállt előttem egy m-rel és beleszagolt a levegőbe, de a gazdi azonnal rászólt és már ügetett is tovább.

Párszor már voltunk kutyás táborban, egyiknél egy város szélén volt a szállás, mellette pedig egy park volt, oda jártunk sétáltatni. A második naptól kezdve elhagytuk a pórázt, meg a visszahivogatást és a láb mellett követést és az én kutyáim is boldogan ügettek a futók, biciklisek, gyalogosok közt, úgy, hogy még az orruk hegye se mozdult feléjük.


Idióta bunkókkal persze már én is találkoztam, akik kicsit sem hajlandóak megnevelni a kutyájukat, de a többség póráz nélkül is szuperül tudja kezelni az ebzeteket.


A póráz nélküli séta szerintem egy szuper kapcsolatépítő gyakorlat, ha minden szépen működik, valahogy megszállja az embert egyfajta flow érzés.


Egy borderes csoportban két hete majd meglincseltek valakit azért, mert nem meri elengedni a 10 hónapos kutyáját... Ott kb az volt a mondás, hogy bordert pórázon nem sétáltatunk.

2019. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Utcán, parkban stb én is utálom az ilyen gazdikat. Nekem is vannak kutyaim, jolneveltek de sosem engedem el őket ilyen helyen a kutya érdekében is!!!

Focipalyara szoktam kijárni velük az erdő szélére, ott elengedem őket HA nincsenek ott sem emberek sem kutyák.

Hiába nem harapnak, fütty szóra szaladnak vissza hozzám, egyszerűen póráz nélkül kutya az utcára nem való akkor sem ha jól nevelt. Sorolhatnam az okokat (autók, agresszív kutyák, stb..)

2019. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nekem is sokszor kiabálták már, hogy ne aggódjak, nem bánt a kutya... Amikor a kistermetű kutyámat sétáltatom, akkor is sokszor találom magam szembe ezekkel a gazdikkal, és az a baj, hogy sokuknak eszükbe sem jut pórázra tenni a kutyát, nekem kell felvenni a sajátomat, nehogy baj legyen.

De egyébként volt már olyan eset is, ahol ugyan pórázon sétáltatta a gazdi a kutyáját, de azzal a fajtával, ami egyre hosszabb lesz, ahogy sétál a kutya, a kutya konkrétan majdnem beleharapott a bokámba...

2019. márc. 29. 23:04
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem rég történt...


Két póráz nélküli kutya random elkezd játszani. Egy amstaff meg egy fehér Fifike. Fehér Fifike gazdája nem csipálja a "harcikutyákat" és pillangókést állít szerencsétlen állatba...


Lassan meg sem lepődöm

2019. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha személyes véleményt kérsz, szerintem az a kutya aki jól nevelt, hadd szaladgáljon már. A mi környékünkön az a kutya is zavarja a családos end kutyagyülölő embereket, aki szaltót csinál kérésre, ergo teljesen leszarom a véleményüket. :)

Az én kutyám maximálisan behívható, beoltott, normálisan nevelt és szocializált eb, maximálisan bízom benne és nem fogom korlátozni a dolga elvégzésében. Amugyis kissé megalázónak érzem. Olyan idegen ez nekem, kizárólag akkor kötöm meg ha közterületesek jönnek, megkérnek rá hogy csak addig kössem meg míg elmennek hogy lássák a többiek, hogy megkötöttem. Aztan elengedhetem, ők nem láttak hallottak semmit. :) az én kutyám nem szalad oda más emberekhez és olyan kutyákhoz, akikhez én nem engedem. Ja és nem fut az autó alá, szerencsére nincs is úttest itt a közelemben. Bár még így is vannak olyan emberek, akik ha szembe jönnek velünk elkezdenek hisztériázni hogy úristen szabadon van a véreb, kössem meg azonnal. Ez nagyon gáz, simán elmegyünk mellette, felesleges hisztéria.

2019. márc. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
20%
Engem nem zavar, ha póráz nélküli kutya rám ugrál, mindig fel van töltve a sokkolóm, ha kell, jut belőle a gazdinak is.
2019. márc. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%
Azért érdekes, hogy sok embert ennyire zavarnak a póráz nélküli kutyák. 90%-uk teljesen jól nevelt, normális, pont ezért vannak póráz nélkül. Engem a sokkal jobban zavarnak az ordítva rohangáló gyerekek a keskeny járdákon, de mégse foglalkozom velük. Ez van. Élnek mások is. Múltkor majdnem belement egy kisgyerek rollerrel a kutyámba (pórázon volt). Mindig lesznek nézet eltérések. Amúgy meg nálunk amelyik kutya pórázon van teljesen kattos. A csivava mindenre üvőlt, a nagy fekete kutya kitámad mindenre (flexin van.... de hát az is póráznak számít, ezért nem lehet mit tenni, pedig közveszélyes, múltkor majdnem elkapta egy férfi lábát, nagyon kicsin múlott) Én inkább az ilyen agresszív, idióta gazdás kutyákkal csinálnék valamit.
2019. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19:

Én is kutyás vagyok, amstaffom van, nagyon szeretem, sportolok vele jól van tartva.


De

Futtatóba egyáltalán nem járunk, közterületen vagy bárhol máshol ahol nem 0hoz közeli az emberek, kutyák száma, póráz szájkosár. Pont az ilyen idióták miatt


Én a XIII kerületben szoktam lenni de megfordulok az V ben is. Inkább azt mondanám a póráz nélküli kutyák 30%a jól nevelt, és a gazdák 10%a figyeli hogy egyáltalán mit csinál.

2019. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!