Ti a kutyáitokat teljes mértékben családtagként kezelitek?
31-es: Az erős túlzás, hogy az allergia gyógyítható. Vannak rá kísérletek a kis mennyiségű allergénnel való terheléstől a belső élősködőkig, de egyiket sem nevezném rutinszerűen alkalmazott módszernek. A tüneteket enyhíteni lehet, de ennek ára van. Főleg azoknál, akiknek szteroid tartalmú szert írnak fel. Nem véletlen, hogy a férjem a tünetek erősségétől függően többféle szert használ. Még a csalánteát (enyhe tünetekre) sem szerencsés nagyon sokáig inni. Nála egyébként felnőtt korában egyik pillanatról a másikra alakult ki az allergia (pollen), ahogy nálam is (gyógyszer) és az édesanyámnál is (vegyszerek). Erre nem lehet előre felkészülni, de meg lehet próbálni úgy alakítani az életet, hogy kevésbé okozzon gondot.
Nálam egyébként az utolsó megoldások között lenne, hogy megváljak a kutyáimtól és nem csak magam miatt. Az egyikük már nagyon öreg és a gyerekeken is látom a ragaszkodást és hogy félnek az elválástól.
Nem családtag, a kutya egy háziállat. A családtagjaim emberek. A kutyának én a gazdája vagyok. Ami nem azt jelenti, hogy ki van kötve egy oszlophoz, hanem pont hogy gondoskodom róla, figyelembe veszem az igényeit.
Elsőbbséget nem élvez pl. a párom előtt, de az ellátására fordított időt betartom - tehát hátrányt nem szenvedhet.
A gyerek allergiás dologra reagálva: még nincs gyerekem. De mivel nálunk a kutya kinti, így szerintem allergia esetén sem lenne gond, nyilván a gyerek sajnos nem foglalkozna a kutyával annyit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!