Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek sem kéne újra...

Szerintetek sem kéne újra kutyussal próbálkoznom?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő, világ életemben kutyát szerettem volna, csodálatos teremtménynek tartom őket, most nyár végén egy elhamarkodott döntés után gazdája lettem a világ leggyönyörűbb angol bulldogjának, viszont szeptemberben kezdődött az egyetem és nagyon sokat volt egyedül otthon, lakásban, és a szomszéd mondta, hogy ugat, őt egyébként egyáltalán nem zavarta az ugatás, csak feltételezte, hogy biztos jó e így a kiskutyusnak és igazából sajnos be kellett látnom, hogy valóban, ezzel rosszat teszek neki, így hát egy nagyon kedves család barátunk "átvette" tőlünk.... az az augusztus amit együtt töltöttünk a lehető legszebb volt számomra és rendkívül mód hiányzik az, hogy van egy társam... elgondolkoztam az ötleten mi lenne, hogyha.. de én nem szeretnék több kutyusnak egyetlen rossz percet sem okozni
2018. okt. 16. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Amíg egyetemista vagy, addig ne legyen szerintem. De utána simán. Ez csak az én véleményem persze.

Én is egyetemre járok és kutyám van, de nem könnyű. Viszont működik a dolog szerencsére, és már 2 éve sikeresen vesszük az akadályokat. Sosem jutott eszembe lepasszolni még ha nehéz helyzetben is voltam.

2018. okt. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Semmi esetre se vegyél kutyát magadhoz míg nem tudsz vele lenni.

Jó mondjuk a dolgozó emberek is minimum 8 órát magára hagyják a kutyájukat. De ezt sem tartom normálisnak lakásban tartva.

Azért az durva hogy reggel fél 8-kor elmegy munkába, és bevásárol munka után, hazaér 5-re.Kipakol, akkor viszi pisilni le kutyát. Tehát a kutya ha kiszámolom, 10 órán keresztül nem tud pisilni, kakálni! Ez számomra már állatkínzás.

Magunkról tudjuk, milyen rossz, ha menni kéne WC-re, de nem lehet.És 10 órán át nem lehet!És vannak, akik így tartanak kutyát.Kibírja, mondják.Csak nem abból kéne kiindulni, mit bír ki, hanem hogy mi a jó neki.

Aki nem tudja ebédidőben levinni, vagy iskolából hazatérő gyerek, vagy nagyszülő, szomszéd, stb.az ne tartson kutyát.Macskát, nyuszit, stb.tarthat, mert azok alomba pisilnek.

Szóval igen, elhamarkodottan vetted magadhoz, de szerencsére időben rájöttél, ez így nem jó a kutyának.

De akkor miért akarnál másikat, míg nem tudsz vele eleget törődni?

Nem csak a pisilés, de foglalkozni is kell vele rendszeresen, sétálni, vele lenni, mert másképp magányos lesz, kedvetlen, szinte depressziós, vagy magányában szétszedi a lakást.

2018. okt. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem pont ezért nincs kutyám, mert én is szeretem őket.

És mert pontosan tudom, hogy a kutyatartás nem egy olyan önző dolog, ami rólam szól, hogy nekem legyen jó, amikor éppen akarom, vagy szükségem van rá, a kutya igényeit figyelmen kívül hagyva, vagy kielégítetlenül hagyva azt.


Kb napi 3-5 óra "szabadidőm" van, ez nem azt jelenti, hogy akkor bármit csinálhatok, hanem akkor kell mindent csinálnom, ami nem munka, meg alvás. A saját életem alig fér bele a saját életembe, ez van, ezt dobta a gép, nehéz rajta változtatni, de azért dolgozom, hogy legalább esélyt adjak magamnak arra, hogy belátható időn belül változtathassak rajta.

De ilyen életvitelbe nem fér bele egy kutya.

2018. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Létezik kutya pelenka amire tud bent is pisilni kakálni. Nemem ha bent lenne kutyám én biztos erre szoktatnám mert ha akár csak egy óráig is vissza kell tartsa az szerintem nem normális dolog.

Egyébként vannak kutyajátekok is amikkel eltud játszani. Jo nyilván ha hazaérsz foglalkozni is kell vele de szerintem megvannak a módszerek arra ha eoo nem vagy otthon hogy elfoglalja magát.

Bár lakásba én kisebb kutyát ajánlok egy nagyobb kutyának a mozgásigénye is nagyobb.

2018. okt. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Most miért lettem lepontozva? A kutyapelenka miatt?

Ez nem olyan pelenka mint egy gyereknek...ezt kiteszed egy helyre és a kutya ha rá van szoktatva mindig oda pisil és ez a pelenka meg felszívja tehát én nem is értem mi bajotok ezzel inkabb tartogassa egész nap?

2018. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem a gondolatmenetedet. Augusztusban beszereztél egyet (valószínűleg szaporítótól, ha ilyen könnyen átpasszoltad egy havernak) szeptemberben kihajítottad, októberben megint akarsz. Maradhatna is veled egész november végéig, vagy hogyan képzelted? És már megint egy álkatkínzót támogatnál a pénzeddel? Adakozz inkább egy menhelynek, szabadidődben meg menj oda kutyasétáltatónak, ez az ideális megoldás ha csak kevés időd van, de szivesen kutyáznál.
2018. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

“Most miért lettem lepontozva? A kutyapelenka miatt?”

Nem csak azért, hanem mert csupa butaságot írtál.


“Létezik kutya pelenka amire tud bent is pisilni kakálni. Nemem ha bent lenne kutyám én biztos erre szoktatnám”

Butaság. Meg kell tanítani a szobatisztaságot a benti kutyának, nem ám nyáron 6 órán át bűzlik a szar a lakásban, a szomszédok, a csótányok, és mindenki örömére, ezt hogyan gondolhatod komolyan?


“mert ha akár csak egy óráig is vissza kell tartsa az szerintem nem normális dolog.”

Te is visszatartod, de már kicsi gyerekek is, és a kutyák is képesek rá, ez így normális, nem szenvednek, persze nem extrém hosszú időt kell elvárni tőlük.


“Egyébként vannak kutyajátekok is amikkel eltud játszani. Jo nyilván ha hazaérsz foglalkozni is kell vele de szerintem megvannak a módszerek arra ha eoo nem vagy otthon hogy elfoglalja magát.”

Első félig-meddig okos gondolatod.


“Bár lakásba én kisebb kutyát ajánlok egy nagyobb kutyának a mozgásigénye is nagyobb.”

Legnagyobb butaságod ez, fajtától függ a mozgásigény, nem mérettől.


Nem nagyon értesz a kutyákhoz, ami nem baj, csak akkor így ne adj tanácsokat. Ezért lettél lenullázva szerintem. Majd ha kidühöngted magad, egy percig azért gondold át, peace.

2018. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

így ne legyen kutyád...

egyetem mellett valóban nagyon nehéz, ha közben koleszos vagy és csak hétvégén lát a kutyus.

nekem van kutyám, de őt 10 évesen kaptam és van egy másik aki eredetileg apukámé, de elég gyorsan rám hárult a vele való foglalkozás is. most egyetemre járok, koleszos vagyok és nagyon nehéz... szerencsére sikerült úgy felvenni a tárgyaimat, hogy pénteken ne legyen órám, így csütörtök délutántól vasárnapig azért tudok velük foglalkozni.

Áltsuli és gimi alatt is végig sportoltam a kutyáimmal és ha ezt folytatni akartam volna, akkor mostanában már be kellett volna szerezni az utánpótlást, de erőt vettem magamon és nem lett új kutya.

Ha hiányzik a kutyázás, szabadidődben önkénteskedj menhelyeken és a szünetekben legyél ideiglenes befogadó.

Ha mindenképp saját kutyát akarsz és a család is valamennyire partner lenne ebben, akkor pl a menhelyeken vannak olyan benntragadt kutyák, akiknek már az is nagy előrelépés lenne, ha egy kertben szabadon futkározhatnának és hétvégente túrázhatnának egy nagyot a gazdival.

2018. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
Felejtsd el. Tökéletesen alkalmatlan vagy bármilyen kutya tartására.
2018. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

7es èn is kiteszem a kutyànak a pelenkàt, ès amíg èlek, ki is fogom.


Bàrmi becsùszhat! Egy hasmenès, hànyàs, akàrmi miatt egy pisi... bàrmikor.


Szerintem a 365 napbol, ha 1szer hasznàlja, sokat mondok. De a lehetosège megvan rà. Ettol fuggetlemul teljesen szobatiszta. Ja, ès 6 orànàl többre SOHA nincs egyedul hagyva, de èn nem fogom szenvedtetni, hogy marpedig birja ki. Ha fosni kell, fosni kell. Embernek is, àllatnak is. Pont!

2018. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!