Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsuk meg gyerekekne...

Hogyan tanítsuk meg gyerekeknek, hogy hogyan kell bánni egy kutyussal?

Figyelt kérdés

Nem tudtam,családi vagy kutya témába írjam.

Nagynénémnek van 2 gyereke,6éves lány és 8éves fiú.Utóbbi 2 évben nyaranta lepasszolta hozzánk őket 1 hónapra,hogy "nyaraljanak" mivel mi a Balatonnál lakunk,ők Budapesten.Ezzel nincs gond,jófej gyerekek voltak eddig.Tavaly hoztunk menhelyről egy kutyust,(spániel keverék,koldultak vele)én gondozom és foglalkozok vele,

nincs vele probléma,jó kutya.De a gyerekek nem tudnak bánni vele. Többször voltak már látogatóba nálunk,sikítva futnak kutya felé,a fiú torkaszakadtából üvölt, 1 centire a kutyától hatalmasakat dobbant, a kutya persze megijed. Ha elszalad, a gyerekek rohannak utána,persze sikítva,bemásznak érte a bokorba, a fülébe kiabálnak,füttyögnek.. Mondtam a nagynénémnek,szívesen

megtanítom a gyerekeket,hogyan bánjanak a kutyussal,mert szegény kicsit félős,és nincs hozzászokva ezekhez,nekik meg nincs kutyával tapasztalatuk. Le lettem teremtve,hogy én ne tanítgassam az ő gyerekeit,normálisan viselkednek,jó gyerekek, és ne féltsem a kutyát mindentől.

És a szomszédjaiknak is vannak kutyái,arra még rá is ülnek és a kutya imádja stb...És szokja csak meg a kutya az új ingereket,ne legyen "tutyi-mutyi" ,nem élhet így hogy nem találkozik gyerekekkel( sétálok vele minden nap,találkozott már gyerekkel,csak nem ilyen szinten) és milyen szülő lesz belőlem,ha már egy kutyát ennyire féltek :D Szerintetek túlzás volt felajánlanom hogy beszélek a gyerekekkel?Anyukámék is azt mondták,hogy ezt nem illik,mindenki máshogy neveli a gyereket,ők sem szólhatnak bele még ha nem is tetszik nekik a helyzet.

Vagy túlféltem a kutyát,és majd megszokja? Én nem tudom,tudnám-e nézni ezt 1 hónapon keresztül...



2018. máj. 11. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem szokja meg. A gyerek meg maradjanak Pesten ha képtelenek normálisan viselkedni, Te teszel nekik szívességet, nehogy már te alkalmazkodj a neveletlen gyerekhez...
2018. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te teszel nekik szívességet a nyaralással, igenis tanuljanak meg úgy viselkedni nálad, hogy ne zavarják a kutyádat.

Én mondjuk nem is szóltam volna anyukának a helyedben, csak simán foglalkozni kezdtem volna a kölykökkel, ha jönnek megint.

Attól nem lesz a kutya tutyimutyi, hogy fél attól, ha az arcába ordítanak. Nem félted túl egyáltalán.

2018. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a gyereknevelésbe nem szólhatsz bele.

De azt mondhatjátok, hogy így ne jöjjenek nyaralni hozzátok, maradjanak otthon, nyúzzák az ottani kutyát.

Amennyiben mégis szeretnék élvezni a ti vendégszereteteket, akkor a ti szabályaitok érvényesek.

Ennyi.


Nem feltétlen kell tanítani őket, megegyezhettek abban is, hogy békén hagyják a kutyát, mintha nem is lenne. Téma lezárva.

2018. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A te házad, a te várad. A szabályokat te hozod. Ha ezt a kedves rokon nem veszi tudomásul, nyalja meg a sót, tartsa otthon a gyerekeit.

Muszály meghúznod a határokat, jobb még az elején.

Saját tapasztalatból mondom, én is tutyi-mutyi voltam, mindenki az 4 kilós tacskómon élvezkedett, ugyan ezt csinálták vele, folyton molesztálták. Aztán elszakadt a cérna és elküldtem mindenkit a halál f***ára. Közölve lett a vendégekkel, hogy a kutya itt lakik, akit zavar, tudja hol a kapu, el lehet húzni a p****ba.

2018. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Dühömben már én is mondtam anyunak,hogy mi lenne ha nem engedné meg hogy ide jöjjenek,meg nekem sincs túl sok kedvem babysitterkedni (17 vagyok)

De azt a választ kaptam hogy családtagok, nekik nincs pénzük nyaralásra,ennyit minimum megtehetünk értük,és ne legyek paraszt a rokonsággal ,mert annál fontosabb nincs. Persze,de nekem a kutyám is a családtagom..És a szüleim is szeretik a kutyát. De valahogy itt nem látják

tisztán a helyzetet. :/ Valahogy meg kell tanítanom a gyerekeket,hogy nyugodjanak le kicsit,persze nekik tök izgi hogy van kutya,meg is értem, de nekem ez rémisztő. Diákmelózok,én fizetem a kutya mindenét kb , járok vele sokat kirándulni,gondoltam van beleszólásom, de nem úgy tűnik.Arra gondoltam magammal viszem a gyerekeket NÉHA amikor kirándulok a kutyával,ez jó lehet? Közben meg mesélnék nekik sokat,magyaráznám nekik a kutyám viselkedését, ilyenek,tanítanám hogyan közelítsenek, szerintem a végén már megbízna bennük a kutya. Csak az a baj,múltkor is rászóltam a kislányra hogy ne kiabáljon a kutyától 2 centire,és anyukája amikor megjött értük azt mondta kiabáltam vele és nem engedtem játszani,közben normális voltam,nem kiabáltam .

2018. máj. 11. 10:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból eljátszanám a kölykökkel amit ők tesznek a kutyával. Majd csak rájönnének milyen jó ha beleüvöltenek az ember képébe...
2018. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám az anyjuknak meg az enyémnek is, hogy ha így folytatódik meg fogja harapni a kutya valamelyiket, akkor nem kell majd pampogni. Azért nem olyan kicsik már, hogy képtelenek legyenek uralkodni magukon.
2018. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is szoktak jönni rokon gyerekek. A múltkor az egyik mindenképp meg akarta simogatni az egyik kutyánkat, aki félénk és egyébként sem szereti, ha tutujgatják. Rohant utána, a kutya meg menekült. Én rohantam a gyerek után, hogy ezt most fejezze be, majd mondta, hogy fogjam meg a kutyát, mert ő meg akarja simogatni. Hát nem. A szülő nem szólt a gyerekre és nem is értette, hogy mi a bajom. A férjem közölte vele, hogy a kutya van itthon, ő csak szeretné élni a megszokott életét anélkül, hogy valaki nyúzná.

Rövidre kell zárni a témát. Nyaralhatnak, ha rá sem néznek a kutyára. Esetleg ha magadhoz hívod, finoman megsimogathatják, ha halkan beszélnek hozzá.

Nagyon fontos, hogy ne egyből megragadja a gyerek a kutyát, hanem előre nyújtja a kezét, hogy a kutya meg tudja szagolni. Sétáltassátok együtt úgy, ahogy máskor szoktátok, csak a gyerekek mennek veletek.

Ha nem tartják be a játékszabályokat, irány haza. De remélhetőleg meg fogják érteni.

2018. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya. :/ neked van igazad.


A mi kutyánk alapból senkinek nem engedi, higy hozzányuljon rajtunk kívül. De mondjuk ő eyg méregzsák. :D

2018. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok gyerekellenes, nem azért írom, de szerintem is rettentő fontos, hogy megtanulják hogyan is kell bánni egy állattal, legyen az kutya/macska/hörcsög, akármi. Szerintem az is jó taktika lenne erre, hogy amikor odaérkeznek nyáron, megvárod még elmennek a szülők (ezt azért mondom, mert azt írtad nem lehet velük egyezkedni), aztán leülsz a gyerekekkel és átbeszélitek a dolgokat. Ha ez sem használna én simán eltiltanám a kutyámtól őket a helyedben. Te gondozod minden téren, tehát a te kutyád, a döntés a tied, ahogyan a nagynénéd gyerekei is az ő gyerekei. Ha te nem szólhatsz rájuk, ő se szóljon a te dolgodba. Oda-vissza játék. A kutyában egy ilyen rosszul elsült nyúzás-kergetés akár életre szóló traumát is okozhat. Az én kutyusomat, amikor hozzám került 9 hetesen, lent a füves placcon a házak mögött hátulról elkapta egy kisgyerek hirtelen kérdés nélkül és olyan szinten halálra rémült a kutya, hogy összepisilte magát és percekig sikoltozott, nem tért magához és dermedten feküdt hanyatt a sarokban, még minket is majdnem megharapott, olyan sokkot kapott. Azóta a kutya ugat az idegenekre, morog és senkit sem akar a lakásba engedni, nem lehet másnak hozzáérni, mert reflexből védekezésbe kapcsol, szóval most rehabilitálás alatt áll szegény. Ja és összepisili magát, ha hozzáér bárki. :(
2018. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!