Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsuk meg gyerekekne...

Hogyan tanítsuk meg gyerekeknek, hogy hogyan kell bánni egy kutyussal?

Figyelt kérdés

Nem tudtam,családi vagy kutya témába írjam.

Nagynénémnek van 2 gyereke,6éves lány és 8éves fiú.Utóbbi 2 évben nyaranta lepasszolta hozzánk őket 1 hónapra,hogy "nyaraljanak" mivel mi a Balatonnál lakunk,ők Budapesten.Ezzel nincs gond,jófej gyerekek voltak eddig.Tavaly hoztunk menhelyről egy kutyust,(spániel keverék,koldultak vele)én gondozom és foglalkozok vele,

nincs vele probléma,jó kutya.De a gyerekek nem tudnak bánni vele. Többször voltak már látogatóba nálunk,sikítva futnak kutya felé,a fiú torkaszakadtából üvölt, 1 centire a kutyától hatalmasakat dobbant, a kutya persze megijed. Ha elszalad, a gyerekek rohannak utána,persze sikítva,bemásznak érte a bokorba, a fülébe kiabálnak,füttyögnek.. Mondtam a nagynénémnek,szívesen

megtanítom a gyerekeket,hogyan bánjanak a kutyussal,mert szegény kicsit félős,és nincs hozzászokva ezekhez,nekik meg nincs kutyával tapasztalatuk. Le lettem teremtve,hogy én ne tanítgassam az ő gyerekeit,normálisan viselkednek,jó gyerekek, és ne féltsem a kutyát mindentől.

És a szomszédjaiknak is vannak kutyái,arra még rá is ülnek és a kutya imádja stb...És szokja csak meg a kutya az új ingereket,ne legyen "tutyi-mutyi" ,nem élhet így hogy nem találkozik gyerekekkel( sétálok vele minden nap,találkozott már gyerekkel,csak nem ilyen szinten) és milyen szülő lesz belőlem,ha már egy kutyát ennyire féltek :D Szerintetek túlzás volt felajánlanom hogy beszélek a gyerekekkel?Anyukámék is azt mondták,hogy ezt nem illik,mindenki máshogy neveli a gyereket,ők sem szólhatnak bele még ha nem is tetszik nekik a helyzet.

Vagy túlféltem a kutyát,és majd megszokja? Én nem tudom,tudnám-e nézni ezt 1 hónapon keresztül...



2018. máj. 11. 10:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom ami a kutyáddal történt,ez borzasztó !! :(


Amúgy egyébként nem rossz gyerekek, csak baromira hangosak,ordibálnak egész nap,azt nem szeretem, de tudnak aranyosak és figyelmesek is lenni, majd elkapok egy jó pillanatot.Szeretném ha egyedül lehetne őket hagyni (Mamánk ott lenne olyankor) mert fogok néha dolgozni is,és szeretném jó tudattal otthon hagyni a kutyát.

Nekik sosem volt háziállatuk,egyből bepörögnek,ha bármilyen állatot látnak. Persze amióta nekünk van,könyörögnek hogy nekik is lehessen, de szerencsére nem kapnak :D

Amúgy a kutyám szereti,ha simogatják,beszélnek hozzá,játszanak vele, stb, de az ordibálást meg ha futnak felé csoszogva nem tudja elviselni :/

Ha meglátják,hogy alszik valahol a kutya,odasunnyognak hozzá hogy "na most végre meg tudom simogatni" és letámadják,pedig mondom hogy nem szabad,majd ha felébredt. Persze arra azt kapom, hogy "de olyankor nem hagyja magát" .

2018. máj. 11. 15:05
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem se volt állatom gyerekként, én is mindent dédelgettem nagyszülőknél, de érdekes, mégsem rettegett az összes környékbeli kutya-macska. :D Azért lehet ezt normálisan is csinálni.
2018. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet :) De az üvöltve kergetés meg állandó zaklatás már nem az a kategória.
2018. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Megmondod a nagynénédnek, hogy míg a gyerekek nálatok vannak, addig kéretik betartani a nálatok elvárt viselkedést. Az nem nagy kérés úgy gondolom, hogy nem kergetjük a kutyát és nem üvöltünk rá.

Kezdd el a gyerekeket nyugodtan tanítani, hogyan kell bánni egy kutyával. Mondd el, hogy nem játék, hanem élőlény, aki ettől a viselkedéstől fél, és félelmében bizony haraphat is!

A kutyus sem baj persze, ha megszokja a gyerekeket, a gyereket hangoskodását, rohangálását, de azt határozottan tiltsd meg nekik, hogy direkt kergessék, "nyúzzák".

Valamint alapszabályként vezesd be, hogy ha a kutya alszik vagy eszik, tilos simogatni, és egyáltalán bármit csinálni vele.

2018. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!