Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának lehet honvágya?...

A kutyának lehet honvágya? Elszökne az új házból?

Figyelt kérdés

Nemsokára költözünk. Tudom, hogy a kutya az emberhez ragaszkodik, de a hely nem fog hiányozni neki?

Nagyon sokat van vele foglalkozva, napi több órás séta + tanulás + játék.

Nagyon félek, hogy az új helyről majd szökni próbál hiába a sok foglalkozás. Egyenlőre heti 3-4 alkalommal tölt az új helyen olyan 1-2 órát. Ott is próbálom jó élményekhez kötni neki az ott létet. Játék, együtt nézünk körbe, együtt fedezzük fel a kert zegzugait, jutalomfalatok stb. Ott még nem aludt, mert még van bőven rendezgetni való a házban.

Kinti benti lesz, éjszaka, vagy ha nem vagyunk otthon akkor bent lesz.

Az ottani élet megkezdésekor 2 hetet leszünk otthon párommal.

A kerítés stabil, nincs luk, nem tud szökni. Meg nem is szökős. Csak én félek, hogy valamit kitalál, és meglép.

Van okom félni, hogy vissza szökne oda, ahol eddig lakott?


2018. szept. 13. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem.Ha ilyen körültekintően szokatjátok át, és vele lesztek, simán átszokik.Jó legyen teljesen a kerítés.
2018. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Ennyire nem értesz a kutyákhoz? Mint te is írtad nem a helyhez ragaszkodnak, hanem az emberhez. Szép is lenne ha a helyhez ragaszkodnának... hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni?
2018. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy írtad, sokat foglalkoztok vele, szóval szerintem alapból lefárad, és akkor nem töri magát azon, hogy kiszökjön. 2 hetet otthon lesztek, szerintem azalatt simán megszokja az új helyet, szóval nincs félni valód.
2018. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

"Tudom, hogy a kutya az emberhez ragaszkodik"

Nono! A kutya a falkájához ragaszkodik. Olyannyira, hogy ha úgy látja nincs falkavezér, akkor akár magára is vállalja, aminek lehet rossz vége is.

2018. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha eddig is kinti-benti kutya volt akkor az nem különösebben probléma, mintha eddig csak benti lett volna.
2018. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Mi egy fél éve költöztünk, a mi kutyánk kinti volt teljesen.

Jól teszitek, hogy sokat hordjátok el magatokkal az új helyre.

Bennem is volt félelem, hiszen egy hét után mentünk vissza melóba, aggódtam, hogy mit fog csinálni, míg mi dolgozunk.

Így eleinte, az első három hétben bezártuk, mikor nem voltunk otthon. Reggel apportíroztattam, majd ment be a házba. Siettünk haza, kiengedés, játék, majd séta.

Eleinte bent is altattuk. A lényeg, hogy éreztessétek, ez az új otthona.

A negyedik héten aztán kinthagytuk, míg elmentünk bevásárolni. Nem történt semmi, megszokta a helyet. Onnantól növeltük az időt, amit egyedül töltött, és el is fogadta a helyzetet.

Azóta volt, hogy a hátsó kiskaput kitárta az orkán erejű szél, és a kutya ugyanúgy itt várt minket haza...

Szóval nem kell félni, jólnevelt és intelligens kutya, akivel sokat foglalkoznak hamar megérti, hogy mától itt fog lakni. Kezdetben ne legyen sokat magára hagyva, biztos, ami biztos. A két hét, amit vele töltötök majd, éppen elegendő lesz az átszoktatására.

2018. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!