Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Marha térdkalács csont helyett...

Marha térdkalács csont helyett jó a kutyának fog tisztításra?

Figyelt kérdés

Még sosem kapott ilyet, eddig evett csontot, de már nem adok neki többet. Olvastam, hogy sok baj történt belőle. Eddigis normális kutyának valót kapott csak.

Ez a marha térdkalács jó?


2018. szept. 11. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen a marha "térdkalács".

A marha térd csont jó nyersen, rágcsálja a kutya jó esetben napokig, jót tesz fogkő ellen.

2018. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora kutya?

A "törpikéknek" (yorki, csivi....) nem adnám,

de a közepes- és nagy kutyáknak jó, sőt! nagyon jó!

Nem szálkás, nem törik, nem kemény, csont szilárdságához kalciumforrás, fogpucolásra is jobb, mint bármelyik gyári cucc. Minél tovább rágódik rajta, annál kevesebb az esélye a fogkőnek is.

Sokat ne adj neki, mert a széklete besűrűsödhet, lehet, másnap megszenved(het)i az előző napi étkezést.


Ne általánosíts az alapján, mert olvastál valami negatívumot!

Ha különleges egészségügyi problémája (emésztés, allergia) nincs, akkor egy-egy megdolgozni való marhacsont valóságos jutifalat a farkas ( canis lupus) "utódainak" ! :)

Az a lényeg, hogy alaposan megrágja a csontokat, a falatokat.

De ez bármilyen, mindenféle ételnél fontos, májkrém állagú étel is okozhat problémát. Próbáld meg, "mit szól hozzá": szerintem kézcsókot kapsz érte! :)))

2018. szept. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Közepes testű keverék amúgy.

A kézcsókon felvettem, és a párom is, köszönöm :)

2018. szept. 11. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!