Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullmasztiffokat szabad...

A bullmasztiffokat szabad nyers hússal etetni BARF szerint?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 04:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyomra bírja bármelyik kutyát lehet.
2018. jún. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Eleve a kutyáknak találták ezt ki.
2018. jún. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Persze.
2018. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyrészt a harapása miatt kérdezem, mert ezeknél a kutyáknál bár nem kívánatos, de elfogadott a minimális előre harapás...

Másrészt az angol bulldogok főleg, de gondolom gyakran a bullmasztiff is (tekintve, hogy rokonok, hasonló az arcuk) hajlamos a habzsolásra.

Tudom, hogy az angol bulldogoknál sokszor a nagyobb szemű táp is problémat okoz, félre nyeli.

A nehezebben rágható húsok, barf menübe adható csontok és pl. szárnyas fej az gondolom ebből a szempontból veszélyesebb. Hiszen haba tápnál nem tesz jót a habzsolás, akkor ezeknél valószínüleg mégkevésbé...

2018. jún. 20. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg minek kérdezed ha jobban tudod mint a válaszolók?
2018. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom jobban. A legjobb lenne ha egy hozzáértő barfos, vagy bullmasztiff tulaj válaszolna, hogy most akkor lehet e vagy sem...
2018. jún. 20. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb darab csontot, húst ha akar sem tud egyben lenyelni, túl nagy ahhoz. Szerintem itt két lehetőség van, mindent darálni, vagy direkt nagy darabokat adni, esetleg kézből etetni, hogy rászokjon a rágásra. Van sok nyerses bulldog, megoldható. Ezt talán még nehezebben is nyelik félre mint a tápszemeket. Felügyelni persze kell, de én az agaramat se hagyom egyedül amíg eszik.
2018. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Csak mindjárt jön egy akitás, vagy legalábbis magát annak valló és kioszt titeket, hogy "haha... Ti ha tudnátok a kis rottweilereitekkel, hogy egy akita milyen nehéz természetű, össze sem lehet hasonlítani" stb. :D

Az a baj, hogy a tenyésztőkön kívül a magyar japán akitás társadalom 75%-a tényleg ilyen a valóságban is.


Nem értem ezt a jelenséget mert annak ellenére, hogy nem volt még akitám, meg vadászkutyám, voltak már nehéz kutyáim. Eleve komondkrok és kuvaszok között nőttem fel. Tudom, hogy teljesen más, de nem könnyebb.

2018. jún. 20. 18:23
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsesz, ezt máshova akartam...


Akkor ezek szerint lehet Őket is így etetni, csak hozzá kell szoktatni, hogy ne zabáljon. Köszi!

2018. jún. 20. 18:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy darab húsokat adj neki, és ne csöves csontosat.Nem tudja habzsolni, megtanul rágni, lassan enni.
2018. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!