A Barf rossz? Az állatorvosok veleménye is ez?
Nekünk az állatorvosunk fentartásokkal kezeli, szerinte sem a nyers hús, sem a csont nem veszélytelen, azt mondja, hogy a saját kutyáját mindig csak minőségi tápokkal etetné.
Most olvastam egy kérdést ahol a kérdező dilemmája, hogy át térjen e barfra.
Az Ő állatorvosa sem javasolta, valamint ezt is linkelte
Itt felsorolják a pozitívumokat és negativumok, de egyértelműen több az utóbbi.
Mert tényleg nem minden gazdi alkalmas arra, hogy így etessen. Mi barfozunk így tudom mennyi meló van vele. Oda kell figyelni a csont-hús arányra, arra is, hogy elég szénhidráthoz jusson (van pl facen egy barfos csoport ahol ezért a fejemet vennék mert hogy egy húsevő állatnak az felesleges, holott kis mértékben igenis szüksége van rá, ezért nem szabad a zöldség-gyümölcsöket kihagyni teljesen sőt én néha korpovit kekszet is adok nekik). Nem elég annyi, hogy kap egy csirkefarhátat azt jólvan. Ha a kutya habzsolós akkor evés közben a csont megsértheti a száját-torkát-nyelőcsövét. (Mindkét kutyám habzsolva ette a tápot, az egyik a nyerset így neki a csirkenyakat csigolyákra vágva kell adni, a másik pedig szépen megrág mindent. Vizsgaltak barfos székletmintákat, amiből kiderült, hogy sok esetben a bélflóra "leépül" ezért néha érdemes probiotikumot adni kúraszerűen. A higéniára pedig az ember miatt kell nagyon figyelni. Sok barfos kutya szalmonnellás, csak ez őket nem viseli meg, nincs semmi tünet sem. Viszont a szeklettel ürítik. Így ha pl valaki a kertjében hagyja, hogy álljon a szar akkor akár el is kaphatja. A nyers húsok miatt mi pl minden nap 2x mossuk át az összes tálukat fertőtlenítővel (2x esznek)
Alapvetően a barf jó, de sokan túlzásba esnek. Ha pl kiderül, hogy egy kutya vesebeteg akkor a fehérjefogyasztást vissza kell szorítani a lehető legkevesebbre. De sokan annyira megszállottak, hogy ezzel nem foglalkoznak. Vagy pl egyszer állatorvosnál a melletünk lévő kutyanak pont akkor jöttek meg a vérvétel eredményei. A másfél éves latszólag egészséges barfos kutyanak olyan szar eredményei lettek, mint egy májbeteg állatnak, a doki el sem hitte, hogy az annak a kutyának az eredménye. Ezért javasolta, hogy változtasson az étrenden és adjon több szénhidrátot, pl rízst. A gazdi erre csak annyit reagált, hogy "Dehát az nem nyers"
Szóval akkor jó a barf, ha a gazdi jól csinálja.
Szia.
Ez a videó(és ennek a folytatása, megtalálod az oldalukon) nagyon jól összefoglalja mind a táp, mind a barf előnyeit, és hátrányait.
A BARF a legjobb. Olvasgass a témában, BARF - elvek az alapoktól face csoportban például.
A kutyatápnak pont ilyen hátrányai is vannak. A táplálékanyag nagyon labilis a tápokban, sőt azt se tudod mi van benne. Ez egy BARF ellenes cikk. Székrekedésea kutyádnak a táptól is bőven lehet, főleg ha ratyibb táppal van dolgod. Az elakadás és a fertőzés veszély pedig kizárólag a felelőtlen táplálás miatt lehet, valójában ha normál helyről szerzed be, esélye nincs, az elakadás pedig a kezdő barfos kutyáknál tipikus probléma, akik a tápnál már megszokták hogy nem kell rágni és habzsolnak. Ha a gazda tudja mi a helyzet és kezeli, a kutya megtanulja hogy a fogainak haszna is van
Nekünk pont javasolta az állatorvos. Kövér volt a kutyám, mondtam akkor nem BARF-ozunk tovább, veszek neki diétás tápot. Ő határozottan ellenezte, csak a zsírosabb húsokat javasolta kivenni az étrendből, és helyette soványabbakat, és kevesebb adagot javasolt.
Vannak haladó szellemű állatorvosok, és vannak régimódiak.
Egyébként az elsőnek teljesen igaza van, beteg, idősebb kutyáknak akiknek már nem funkciónál jól valamelyik szerve, a speciális táp hasznosabb, és egyszerűbb, mint a nyers etetés.
Én mikrobiológus vagyok és sose BARF-oznék. Annyi betegséget el lehet kapni így, ami főzéssel simán megelőzhető lenne... Nekem pedig volt "szerencsém" több húsfeldolgozó üzemben járni és vágóhidakon is. Lehet hogy a vevő elé egy gyönyörűen becsomagolt, tisztának látszó hús kerül, de ez az előzményeket ismerve nem garancia arra, hogy egészséges állatból származik és jól lett feldolgozva.
Egyébként van kutyám, Acana tápot kap, semmi baja. De pl anyám BARF szerint etet és ott is rendben vannak a kutyák.
Köszi a válaszokat!
#4. De például a szalmonellát hogyan küszöbölöd ki?
Illetve az egysejtű parazitákat?
#6 Nekem néha megeszi az emberi székletet is a kutyám sajnos, amit a hajléktalanok a parkokban hagynak. Még soha nem volt baja ettől sem!!!
Na mit szólsz???
Üdv, egy orvosprofesszor
4-es sehogy sem küszöbölné ki. Vannak ilyen agyatlanok akik figyelmen kívül hagynak mindent, mert "a nyers hús természetes" (A kutya pedig 8000 éve az ember mellett él, változott annyit hogy szüksége legyen a mindenevő étrendre és probléma nélkül feldolgozza a hőkezelt ételeket) A Barf (nyers hús) egy enyhe méreg, ami könnyen tönkreteszi a gyengébb egészségű kutyákat.
Emberben leginkább alkoholhoz lehet hasonlítani, enyhe méreg ami tönkreteszi az egészségedet és az agyadat ha sokat és sokáig fogyasztod.
Te nem orvosprofesszor vagy, hanem a 4-es! Rögtön felismertem a stilusod és lám, a százalékod is stimmel.
Amkomoly kérdéseimre bezzeg válaszolni nem tudsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!