Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes a Rottweile...

Mennyire veszélyes a Rottweiler tartása? Hány hónaposan szerezem be az állatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Szeretnék ,egy harci kutyát tartani a vagyontárgyak megvédésére.

Nagyon sok a lopás a környéken ahol élek ,és hát a segitség mindig jól jön.

A szüleim idősek ,és hát először is szeretném őket biztonságban tudni a betörőkkel szemben.

Mielőtt elitélnétek ,hogy megint ,egy gyerek aki ,csak azért akar ilyen kutyát tartani ,hogy mennő legyen a barátaináll akkor tévedtek.

21 éves vagyok szerintem elbirnék ,egy ilyen kutyával .

Volt ,már dijnyertes alaszkai malamutom amit kaptam az ,egyik tenyésztőtől ,és ott is megkellet mutatni a kutyának ,hogy pl ki az alfahim persze nem vertem az állatot az nem az én reszortom.

MInden nap sétálltatnám plusz sokat olvasok,hogy hogyan kell tartani ezeket a gyönyörü állatokat.

Tudom ,hogy a két faj nagyon külömbözik egymástól ezért szeretném kikérni a Rottweilert tartó emberek véleményét.


2018. jún. 12. 19:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Miért szerinted két roti nincs 90 kg? :D Basszus semmit nem tudsz a fajtáról, a nevelésről de még a kutyákról se ahogy látom hogyha ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztába, már fél évesen a fejedre nőnének és nem tudná irányítani őket, ennek csak rossz vége lesz így.
2018. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor szigorunak kell e lenni hozzájuk?"


Következetesen, határozottan, szeretettel kell nevelni. Akár mint egy csivavát! Kutyaiskola indokolt lenne ennyi hozzáértéssel! De pont az ilyen kutya analfabéta, "nekem rottweilerem van és ettől kemény gyerek vagyok" fazonoknak nem való! Nem farokhosszabító, és nem kinevezett testőr egy rottweiler. Az Isten mentsen minden rotit az ilyen gazdáktól! Ennyi!

2018. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Igen a 2 kutya kb 90 kg nyom .

De ha pl 2X 90 kg -os pásztor kutyát vennék akkor az ,már 160 kg ,és az etetésük kétszer annyiba kerülne mint a Rottweilereknek .

Ha rosszul foglalmaztam akkor boccs,már fáradt vagyok .

Plusz ,egy tenyésztőt is felfogok keresni ,hogy több információhoz jussak.

További szép estét kivánok mindenkinek.

2018. jún. 12. 20:29
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

És ha már itt tartunk van 300-400ezer forintod két kölyök rotira? Plusz kb 200ezer a kezdeti kiadásokra? Ennyi erővel már olyan biztonsági rendszert építhetnél ki hogy csak csuda...de nem, gondolom veszel húszezerér' egy szaporítósat ami ugye fekete-cser akkor biztos roti... És lesz időd napi 2x2-3 órára foglalkozni velük külön, külön hordani kiképzésre? Meg ugye lesz időd az elején vinni őket folyamatosan pisilni, mindkettőnek beadatni minden oltást ami kell (nem csak veszettség azt jónapot), 2x4 oltás is belefér ugye? Meg ennyi minőségi kutyatáp, mert nem az aldis meg tescos sajáttápos 4% hústartalmas cuccal kell etetni, meg nem moslékkal.


Amúgy meg a legtapasztaltabb és legügyesebb kutyások se vállalnak be két kölyköt egyszerre, mert szinte lehetetlen őket tökéletesen felnevelni együtt. De te, aki semmit nem ért a kutyákhoz majd biztos ezt is megugrod. Bocsánat a stílusért de most már kezdesz kihozni a sodromból azzal hogy azt hiszed minden olyan mint a tündérmesékben meg a filmekben.

2018. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Súlyban a komondor és a roti pl. szinte ugyanannyi. Csak úgy mondom. Egy komondor 45-60 kg, a roti 50-55 körül.

A komi semmivel nem eszik többet, mint egy roti, sőt.


Persze a te dolgod, hogy milyen fajtát veszel, csak ne az legyen a szempont, hogy melyik mennyit eszik, mert téves az elképzelésed.


A kölyök rotit (egyszerre egyet!) a tenyésztőtől 8 hetes kora után lehet elhozni, ideális a 10-12 hetes kor.

8 hetes korban 2 oltással és chippel kell rendelkeznie, ha idősebb, akkor annak megfelelően több oltással.


Ha azt szeretnéd, hogy egészséges legyen, és olyan legyen a jelleme és külleme is, amilyennek lennie kell, akkor jó hírű tenyésztőtől vásárolj törzskönyvvel, szűrt szülőktől. Még jobb, ha a szülők munkavizsgával is rendelkeznek.

2018. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%
Ha harci kutyát szeretnél tartani akkor ajánlom hogy keres egy illegális kutyaviadaloztatót, tőle tudsz képzet harci kutyát venni. Amivel az lesz a gond hogy a harci kutya arra van nevelve hogy más kutyát támadjon embert viszont soha hogy a viadal során szét lehesen őket választani. Ha őriztetni akarsz vele ahoz ki kell képezni a kutyát (suli, kiképző stb). Képzés nélkül is tud örizni és védeni főleg a saját kis kincseit és azt a gazdanak képzelő személy elöl is ha nincs a rangsor letisztázva. Szerintem ezt a történetet gondold még át és jobban olvas utána a kutyanak. A roti örző védő de eredetileg pásztor kutyaként használták nem harci kutyaként. Ha ilyen szöveggel oda állítasz egy tenyésztőhöz max egy plüss rotit ad. És ez nem kor függő, vannak olyan gyerekek akik simán megfegyelmeznek egy nagy kutyát más felnőtre meg egy arany halat nem lehet rábízni. Amúgy én is 21 vagyok de mikor rotit vettem nem ilyen gyerekded álmaim voltak vele kapcsolatban.
2018. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Aki kötekedni jött ide kérem ,hogy sétikálljon melegebb éghajlatra.

Tudom ,hogy a Rómaik tartoták őket a nyáj terelésre.

De sokszor a csatákban is alkalmazták ezt a kutya fajtát .

Nem élek tündérmesékben ,és nem hiszem el a filmekből árasztot sok baromságot.


A farmagaságuk kb 54 ,vagy 56.

Tudom ,hogy ez nem ide tartozik ,de az egyik barátomnak pl keverék kutyája van rotwailer ,és sárhegyi mix.

És semmilyen kiképzésre nem hurculászta ,és egyszerü kosztot ad neki a kutya él ,és virul,és tök normállis ,és barátságos állat.

Ők ,igy tartyák őtet.


Nekem tellene 2 rotvailere ,és az oltásra,és még a minőséges kajára is .

De megfogadom az ,egyik vállaszoló tanácsát ,és ,csak egyet fogok venni ,és persze minden oltásra elviszem.


Az peddig ,hogy vegyek abból a pénzből amit rájuk költenék nagyon jó biztonsági rendszert .

Mégis ki garantállja azt ,hogy nemtudnának oda is betörni?

Az én pénzem én keresem meg nem ti ,és azt veszek belőle amit én akarok.

2018. jún. 12. 21:25
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Te most trollkodsz ezzel a helyesírással? Valószínű... Normális ember még 6 elemivel sem így ír... :D
2018. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Menny Manófalvára ,és ott osszad az észt.
2018. jún. 12. 21:57
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
És azt ki garantálja hogy a kutyát nem ölik le és mennek be? Csak a különbség az, hogy ha bemennek a biztonsági rendszer mellett van felvételed és azonnal riaszt a rendőrségnek, elkapják őket. A kutya mellett meg ha bemennek megölik az általad elvileg "szeretett" kutyát és semmi nyomod nincs utána, lehet csak fél nap után tűnik fel.
2018. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!