Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes a Rottweile...

Mennyire veszélyes a Rottweiler tartása? Hány hónaposan szerezem be az állatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Szeretnék ,egy harci kutyát tartani a vagyontárgyak megvédésére.

Nagyon sok a lopás a környéken ahol élek ,és hát a segitség mindig jól jön.

A szüleim idősek ,és hát először is szeretném őket biztonságban tudni a betörőkkel szemben.

Mielőtt elitélnétek ,hogy megint ,egy gyerek aki ,csak azért akar ilyen kutyát tartani ,hogy mennő legyen a barátaináll akkor tévedtek.

21 éves vagyok szerintem elbirnék ,egy ilyen kutyával .

Volt ,már dijnyertes alaszkai malamutom amit kaptam az ,egyik tenyésztőtől ,és ott is megkellet mutatni a kutyának ,hogy pl ki az alfahim persze nem vertem az állatot az nem az én reszortom.

MInden nap sétálltatnám plusz sokat olvasok,hogy hogyan kell tartani ezeket a gyönyörü állatokat.

Tudom ,hogy a két faj nagyon külömbözik egymástól ezért szeretném kikérni a Rottweilert tartó emberek véleményét.


2018. jún. 12. 19:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Rottweilerem van. S nem tenném ki őt mérgezésnek, késelésnek, csak, hogy őrizze a házat.

Vegyél kamerát és riasztót a szüleidnek, az megbízhatóbb a betörőkkel szemben. A kutyát akármilyen harcias, pillanatok alatt likvidálni tudják. Kevés rosszhiszemű ember ijed meg sajnos manapság már egy kutyától!

2018. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

A kamera semmit se ér a rendőrök semmit se csinállnak hiába van biztonsági felszerelés ami felveszi a betörőket .

Ezért szeretnék ,egy harci kutyát ,vagy kettőt ,egyik haverom is beszerez 3 nagy kutyát akiket betanitanak arra ,hogy hogyan is kell ,egy betörőt leszerelni.

Nekem nincsen annyi pénzem mint neki ,hogy ,egy kb 90 kilós emberevő Medvéket vegyek ezért vállasztanám a a Rottweilert.

2018. jún. 12. 19:27
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom ,hogy a két faj nagyon külömbözik"

Anyám...

2018. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Ha volt már "dijnyertes alaszkai malamutod" akkor tudod, ki kell képezni a rottweilert is, őrző-védő oktatásra hordani.

Magától, mert egy rottweiler, még nem egy fenevad, s nem is fog nekirontani minden behatolónak. Erre ki kell kiképezni - nem kis pénz -, és még mindig tartom, hogy simán elpusztíthatják. Ha valaki be akar menni, egy kutya nem fogja megállítani!

2018. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Mucika, ha a két kutyád leszereli a betörőt még te leszel feljelentve, a kutyáidat veszélyessé nyilvánítják és elaltatják, és a betörő lesz putyulgatva. Hidd el nekem, nem ez az első ilyen eset. Kamera és riasztó, az egyből bemegy a rendőrségre és kijönnek. Amellett ha ki akarod tenni a kutyát a mérgezésnek, késelésnek és lelövésnek hát gratulálok, aki annyira be akar törni elteszi a láb alól a kutyáidat és ugyanúgy bemegy. Akkor lesz egy vagy két halott kutyád, egy kirabolt házad, akár bántalmazott szüleid és nulla felvételed róla ki tette. Na melyik logikusabb?


Ja, és a rottweiler nem harci kutya, eszem megáll...

2018. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

1. Harci kutya nem létezik, csak harcra használt kutya, ami illegális. De ez amúgy sem a rotira jellemző.

2. Bármely kutyát pillanatok alatt megölnek manapság, ha be akarnak törni.

3. Rotival azért érdemes kiképzésre járni, és kiskorától szocializálni.

4. Területvédelemre vagy alkalmas lesz, vagy nem; alapvetően nem erre való. Erre a legjobban a nagytestű pásztorkutyák, mint pl. komondor, kuvasz. A rotit sem olcsóbb sem megvenni, sem etetni és eltartani, mint ezeket a kutyákat.

5. A két faj nem különbözik egymástól, mivel egy faj.

2018. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes vállaszokat.

Tudom ,hogy költséges őket kiképezni ,és az etetésük ,de legalább valamennyire nyugottabb leszek .

Más is tart ilyen kutyákat pl önvédelemre .

2018. jún. 12. 19:47
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Az önvédelem más, mint a terület védelem. Az őrző védő képzés is erre megy rá. Sok fajta automatikusan védi a területét, de ez inkább a nagy pásztorkutyák reszortja. A roti max elijeszt pár embert, de akinem komolyak a szándékai azt nem állítja meg egy kutya.
2018. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Mivel áramot tilos belevezetni a keritésbe ,igy maradok a kutyáknál.

Na jó ,csak viceltem.

Nem akarok pl 90 kilós pásztorkutyákat ,mert azok kienének a vagyonomból.

MArad ezen a fajon a vállasztás ,és kész.

Hány hónaposan kell őket megvenni?

Sokszor szigorunak kell e lenni hozzájuk?

Kérlek ,hogy a tapasztalataitokat osszátok ,meg velem .

A vállaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 12. 20:12
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

A roti nem harcikutya.



Amúgy ha ki akarják rabolni a házat, akkor a kutyát két percen belül ki lehet iktatni. Ha nem eszi fel a - jobb esetben altatóval átitatott, de általában mérgezett vagy szögekkel teli - bedobott falatot, akkor találnak más módot, hogy eltegyék láb alól.

2018. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!