Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagyjabol mekkora...

Szerintetek nagyjabol mekkora lesza kiskutyam?

Figyelt kérdés
Tehat, adott egy utcan talalt gyonyoru kiskutya, nem ismerem a szuleit, a fajtajat sem es a pontos szuletesi datumat sem. Mikor megkaptam nagyjabol 5-6 hetes lehetett, ekkor volt 3,64 kg. Most lett nagyjabol 4 honapos (a tejfogait is most kezdte el valtani) es jelenleg 9,5 kg korul mozog, viszont a marmagassaga nem tul nagy, nagyjabol 27 cm, a testhossza (a farka nelkul) pedig 44 cm. Par gazditol azt hallottam, hogy az O szinten keverek kutyusaik 6 honapos korukig olyanok voltak, mint egy tacskó keverek (amilyen jelenleg O is), aztan hirtelen megnottek es mar mindenre hasonlitanak, csak egy tacskora nem. A kerdesem tehat: talalkoztatok mar Ti is hasonlo novekedesu kutyussal? A neten mar ezerfele oldalt megneztem de ilyet egy helyen sem talaltam. Kilora megegyezik egy ennyi idos borderrel, viszont magassagban a border 2* ekkora. Szerintetek remenykedjek? Olyan zömökek is a lábai. Alapbol a dokik (eddig 3 latta) kb 15-25 kg koze saccoltak a felnottkori sulyat. Tudom, sokan fogjatok azt irni, hogy "majd meglatod 1 evesen!" meg a doki ezt es ezt mondta, de azert nagy kulonbseg van egy 15 es 25 kilos kutya kozott. Koszonom annak, aki valaszol es annak is, aki csak elolvasta! :)

2018. máj. 16. 08:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy kan.
2018. máj. 16. 08:38
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttkori súly felét kb 6-7 hónaposan érik el. Alkatfüggő, hogy egy bizonyos súly mekkora kutyát takar, az én kutyám 9 hónaposan 62 centi magas és 24 kiló. De van egy kutya, akivel gyakran sétálunk együtt, ő 55 centi körül van és ugyanennyi a súlya. Mindkét kutya jó kondiban van.

Esetleg feltehetsz róla képet, de a leírásod alapján 15kgnál azért több lesz. Inkább olyan 20-15nek tippelném ha 4 hónaposan már majdnem 10. A lába nem fog extrém módon megnyúlni, valami tacsiság valószínűleg van benne ha alacsony és hosszú.

2018. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
20-25*, elírtam.
2018. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám 5 hónaposan 10 kg volt. Szóval kb annyi, mint a te kutyusod. Felnőttként 26 kg. Középtermetű kutya lett belőle.

Szerintem a tied is olyan közepes méretű lesz.

2018. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszaitokat, mindegyiket hasznosnak talaltam, ugyhogy ment rajuk a zold! :)

Rosszul fejeztem ki magamat a labait illetoen. Ugyan rovidek a testhosszahoz kepest, de kis nyulankak(nak tunnek), viszont a mellso laban a "terde" egy nagy gubacs- ezert mondja azt ra minden olyan gazdi, akinek a kutyaja kicsikent hasonlo testfelepitesu volt, hogy majd kamaszkent megnyulik(marmint a laba). Oszinte leszek, vilageletemben volt korulottem kutya (sajatbol is O a harmadik) es meg sohasem hallottam ilyenrol, ezert is tettem fel a kerdest. :D Ma voltunk egyebkent kontrollon dokinal, mar 10,3 kg-ot mutatott a merleg es most kb 17 hetes lehet. Szerintem is nagy kutya lesz, oriasi tappancsai vannak- akkorak, mint a spanieleme (egyebkent hozza kepest testhosszra nem igazan van elmaradva, viszont az O feje teteje a nagy marjanal van). Privatban szivesen kuldok kepet rola, de itt nem tudom, hogy hogyan kell :/

2018. máj. 17. 21:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen fajták vannak benne. Az enyém pl drótszőrű foxi és német juhász keverék, az előbbi kifejlettként 8-12 kg körüli, az utóbbi 36-40 kg, az enyém meg 16 kiló, marmagassága 48 cm, vékony csontozatú, mint a foxi, kinézetre, mintázatra, bundára viszont teljesen, mint egy nj, sokan kölyök nj-nak hiszik, pedig már 10 éves lesz.

Szóval ezzel csak azt akartam, hogy sosem lehet tudni. Az enyém pl 7 hónapos koráig azt hittük, hogy lesz vagy 30 kiló, mert úgy nőtt, mint a bolondgomba, erre úgy ahogy volt, minden ok nélkül megállt és akkora maradt, még a füle is kajla maradt, szóval úgy néz ki, mint egy mini nj, aki elfelejtett továbbnőni :D

2018. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Feltöltöd a képhost.hu-ra,és belinkeled ide.
2018. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na, ha meg tudjatok mondani, hogy milyen fajta nagyon meglepodom. (A szinet termeszetesen ismerem meg a tobbi kulsoparameteret is.)


[link]

2018. máj. 21. 08:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Hú,olyan,mint egy merle dog keverék. Nagyon szép!
2018. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg leopárdkutya lenne? Bár az nagyon ritka.
2018. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!