Miért kell napi 2-3 órát sétáltatni a kutyát?
Itt GyK-n olvasom, hogy a valaszolok szerint napi 3-szor el kell vinni legalabb fel orara setalni a kutyat, ezen kivul pedig sokat jatszani vele, lefarasztani, stb.
Ha erre a kerdezo azt irja, hogy neki erre nincs ideje, akkor meg megmondjak, hogy ne legyen kutyaja, mert nem tud rola gondoskodni.
De ha valaki napi 8 orat dolgozik, plusz mondjuk fel-fel orat utazik reggel meg este, mikor hazaer, szeretne a csaladjaval foglalkozni, meg hazimunkat csinalni, szoval szerintem sokaknak nincs ideje meg 2-3 orat kutyazni. Ellenben szuksege van a kutyara, hogy orizze a hazat, mert olyan kornyeken lakik. Akkor most ok ne tartsanak kutyat?
Ha egesz nap kint van az udvaron a kutya, reggel-este kap enni, megsimogatjak, szerintem ennek elegnek kell lenni. Nem hiszem, hogy ettol szomoru lenne a kutya. Nem mindenki hobbibol, szorakozasbol tartja a kutyat, hogy ennyit foglalkozzon vele. Mas reszrol pedig a macskat sem viszi az ember setaltatni, megis elvan. Mit gondoltok?
#9 vagyok
Kedves kérdező, igen, jól van már a kutya, mióta magamhoz vettem! Azóta sincs kutyájuk, mert rájöttek, hogy egyáltalán nem tudják és nem is akarják megadni neki azt amire szüksége van.
A "miben látszik hogy mást igényelne?" kérdésedre pedig azt tudom válaszolni, hogy nézz meg egyszer egy ilyen körülmények között tartott kutyát, és hasonlítsd össze egy olyannal, amelyikkel rendesen foglalkoznak. Látni fogod a különbségeket.
És azért nincs értelme összehasonlítgatni különféle állatfajokat, mert teljesen mások az igényeik. Pl. vegyük a malacot és a kutyát. Igen, a disznó okosabb, mint a kutyák. De ez számodra miért jelenti azt, hogy azt is sétáltatni kellene? Nem az adott állat intelligenciától függ, hogy mire van szüksége, mik az igényei. A disznó mindenevő, "helyhez kötött" életmódot él, keveset mozog, és azt is csak ide-oda, a szabadon tartott disznók is! Hosszabb séták megtételére anatómiailag nem is lenne alkalmas a testfelépítése miatt. Háziasított állat, arra lett kitenyésztve, hogy az élelmét mi emberek odategyük elé, tehát kb. meg se kelljen mozdulnia érte.
A kutya viszont a farkas leszármazottja, akik falkában minden nap kilométereket vándoroltak élelem után kutatva, együtt vadásztak. Valószínűleg innen maradt meg, hogy a kutyák igénylik a sétát, a "vérükben" van, úgymond, az ősi ösztönök miatt különösen fontos nekik ez a mozgásforma. A falkával, azaz a gazdával közösen megtett táv.
Egyébként a ragadozóknak mindig is nagyobb volt és lesz a mozgásigénye, mint a növényevő/mindenevő állatoké. Ennek evolúciós okai vannak. De amúgy tényleg bármilyen állatot össze lehet hasonlítani a kutyával, hogy pl. a csirkét miért nem sétáltatjuk, a tehenet miért nem tanítjuk, nevelgetjük, stb. Csak semmi értelme ilyeneken gondolkodni..
"kivancsi vagyok, hogy miert baj az, ha valaki kevesbe tartja hazikedvencnek, inkabb haszonallatkent kezeli"
Mert nem haszonállat, azért baj! A lovat sem tartod bent a szobában, mert egész egyszerűen nem érezné ott jól magát. Igények, fajbéli különbségek, ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!