Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért hirdetnek több...

Vajon miért hirdetnek több "kutyát ingyen" oldalon, közösségi oldalon ingyen adom csoportban a menhelyek, fajtamentők?

Figyelt kérdés
Tudom, semmi nincs ingyen, de akkor sem értem. Több oldalon láttam több kutya mellett, hogy ingyen elvihető. Elérhetőségnek szinte csak elektronikus levélcím van. Az illető menhely/fajtamentő oldalán rengeteg gyepmesteri telepről vitt kutya van, többségében szép/fiatal kutyák.
2018. febr. 9. 14:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Nekem ingyen volt a kutya, mivel altatni akarta a gyepmesteri telep. Azóta 10 év eltelt és azóta is a társam.

De jól mondta az egyik fenti válaszoló, a kutya ingyen van, viszont a chip, oltás, ivartalanítás stb nincs. Ezt a menhelyeken is elkérik már, sőt, a befogadásnál is sok menhelyen pénzt kérnek, ha a gazda leakarja adni.

A kutya drága hobbinak számít, akinek nincs 15- 20 ezer forintja, hogy örökbe fogadjon egy kutyát, az inkább ne tartson. Az éves oltások 8-9 ezer forintba kerülnek, plusz a minőségi kutyatáp sem a chappi és társai árban kezdődnek, hanem havi szinten, kutyától függően 10-20 ezer forintba. Arról nem is beszélve, hogy beeshetnek betegségek. Múlt hónapban az egyik öreg kutyámnak ki kellett húzni 7 fogát, mert egyik hónapról a másikra begyulladt, otthagytam az orvosnál majdnem 50 ezer forintot. De lehetne sorolni.

A helyi szervezettől is 5 ezer forintért lehet elhozni kutyát, amiben benne van az oltás és chip ára ( kedvezményt kapnak a klinikán ), de az ivartalanítás árát már nem számolják bele, mert akkor nem vinnék el ( lásd nagyobb testű kutyánál 25-30 ezer is lehet egy műtét).

2018. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért hirdetik így, hogy felfigyeljenek az emberek a hirdetésre, egyáltalán megnézzék. Csak arról jutott eszembe, hogy képzeld el, hogy kiírják pl. hogy mentett csivava ára 20 ezer Ft. A jófogáson a keresésnél be tudod állítani az összeget, vagy beírod, h ingyen elvihető. Lehet hogy a húszezerre nem is szűrnek rá, a 0 Ft-os jobban bent marad a találatokban. Általában arra van igény, hogy minél olcsóbb legyen valami. Aztán mikor megnyitják a hirdetést, elolvassák, hogy az egy mentett kutya (ált. ott a története), viszont a lényeg, hogy ilyenkor odaírják a hirdetésbe, hogy szerződéssel adják, vagy kapcsolattartással, már eleve bizonyos "érdeklődők" itt kiestek, aztán olvas tovább, hogy ki kell fizetni a ráköltött összeget (chip, oltás, stb.), az marad benn a hirdetés végére a körben, akit még ez sem riaszt el, illetve eleve úgy akar kutyát tartani, ahogy ezt egy kutya megérdemli, tehát gondos gazdi lesz, az ilyen érdeklődők maradnak meg. A link alakok eleve kiesnek. Nekem ez jutott eszembe, hogyha látja vki hogy húszezer a kutya, lehet hogy továbblapoz és meg se nyitja a hirdetést.
2018. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11/11. Hidd el, tudom mit jelent kutyát tartani, pontosabban kutyával élni. 16 évig élt velem, 4 éve rutinvizsgálatnál gyanú merült fel egy betegségre, cca 150.000 Ft volt a diagnosztika, ami sajnos igazolta a gyanút. Akkor 1 évet adtak neki, még 3 évet kaptam ajándékba. Gyógytápot kapott, gyógyszert, táplálék-kiegészítőt.

Nem arról van szó, hogy van, vagy nincs 15-20 ezer forint, hanem arról, hogy "ingyen elvihető", "ajándékba elvihető" rovatban, közösségi oldalon "kutya ajándékba" csoportba magánszemélyként tesznek közzé hirdetést.

2018. febr. 10. 07:53
 14/14 anonim ***** válasza:
De például tegnap alig dolgoztam s így is 7 autót használtam pedig ebből csak kettő volt munka
2021. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!