Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért hirdetnek több...

Vajon miért hirdetnek több "kutyát ingyen" oldalon, közösségi oldalon ingyen adom csoportban a menhelyek, fajtamentők?

Figyelt kérdés
Tudom, semmi nincs ingyen, de akkor sem értem. Több oldalon láttam több kutya mellett, hogy ingyen elvihető. Elérhetőségnek szinte csak elektronikus levélcím van. Az illető menhely/fajtamentő oldalán rengeteg gyepmesteri telepről vitt kutya van, többségében szép/fiatal kutyák.
2018. febr. 9. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én is így hirdetem a kutyákat az egyik fajtamentésnél. Email cím van megadva, ahova bemutatkozó levelet várunk attól, akit az adott kutya érdekel. Ezekből elégé sok mindent le lehet szűrni és azok a hívások, mint pl: hogyé van a kutya, hamis e, gyereknek lesz, kertbe akarom házőrzőnek stb nem kapunk, mellékesen egy levére több időt kell rászánni, mint egy telefonhívásra.

Hogy miért ingyen? Mert itt az a cél, hogy könnyebb legyen gazdásítani, valamint nem ebből élünk. Nálam is van egy kutya, bedobták az udvarra, ő amstaff keverék és ingyen adom, valamint ingyen hirdetem több helyen. Meggazdagodni nem akarok rajta, csak szeretném, hogy jó helyre kerüljön.

Viszont, sok kutyánál, szervezetnél, fajtamentésnél anyagárért lehet elhozni. Pl a csivavásoknál 20 ezer, amiben minden szűrés, vizsgálat, oltás, chip és ivartalanítás benne van.

2018. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy levélben várják a jelentkezőket. Viszont többszörös levélváltás után derül ki, hogy mennyi az örökbefogadás díja. Tehát nem ingyenes. Etikátlannak tartom, hogy 5-10 helyen "ingyen elvihető" megjegyzéssel szerepelnek a kutyusok.
2018. febr. 9. 14:39
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem aki állatot akar tartani, annak az az 5-10-15 ezer forint nem összeg, amit a menhelyek elkérnek ilyen esetben a chip, oltás áraként.

Ha te viszed orvoshoz, oltatod, chipet rakatsz bele, megvan ennyi simán.

Szerintem ebből is le lehet szűrni, hogy ki az, aki komolyan gondolja az állattartást, és ki az, aki csak gondolt egyet, és "miért ne, hát ingyé van" hozzáállással hazavisz egyet, aztán 3 nap után rájön, hogy ez neki nem is kell, csak púp a hátára. A pénz kiadását jobban megfontolják az emberek, így talán jobban átgondolják, hogy tényleg akarják-e.

2018. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3/3. Általában minimum 20.000, amit kérnek. Változatlanul nem értem, miért hirdetik "ingyen elvihető" jelzéssel.
2018. febr. 9. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kutya ingyen van, viszont a chipet, oltásokat kell kifizetni. Anno befogadtam egy fiatal kutyát - az állatvédők xartak rá, hiába írogattam nekik, hogy két hónapja az utcán él - chipeltettem, kapott veszettség elleni, és kombinált oltást, féregtelenítettem, kullancs ellen kapott Kiltix nyakörvet, vettem neki hámot, tápot, pórázt - mégis teljesen ingyen adtam oda, hála az Égnek egy tökéletes gazdi párosnak. Most nem magamat akartam magasztalni, a lényeg, ha valóban ingyen kutyát akarsz magánszemélyek hirdetését nézed, s esetleg ha ők nem állnak úgy anyagilag, hogy beruházzanak a befogadott ebre, majd te megteszed örökbefogadás után. Akkor majd a kutyára költöd a pénzed, de a kutyát ingyen kapod.
2018. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló! Az a bosszantó, hogy hirdetési oldalon ingyen adom rovatban/magánszemély hirdetésében is a menhely/fajtamentő kutyái vannak. Közösségi oldalon kutya ingyen csoportban is magánszemélyként van a poszt, privát üzenet, vagy e-mail után derül ki, hogy mégsem.
2018. febr. 9. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
S a gyepmesteri telepek? Ott is vannak sajnos fiatal, egészséges kutyák - akikre még nem "csaptak" le az állatvédő szervezetek. Ugye, ők is onnan hozzák ki! Ott kell érdeklődni, körbenézni, ott adott törvényileg szabott árak vannak, és lényegesen egyszerűbb kutyához jutni.
2018. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nézelődtem ott is. Személyesen még nem voltam, de az oldalukon láttam, hogy ahogy elérkezett az "örökbefogadhatósági határnap" már nem is volt elérhető a kutyus.
2018. febr. 9. 16:13
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Mi az Illatosról fogadtunk örökbe 4 éve egy egészséges 3 éves kutyit, szinte ingyen. Tudom ajánlani neked is hátha lesz kedvedre való :)


[link]

2018. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9/9. Az ő oldalukat nézegetem egy ideje. Előbb-utóbb rászánom magam, hogy elmenjek. Inkább kistestűt keresnék, az elég kevés van. Inkább felnőtt/idős jöhetne szóba.
2018. febr. 9. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!