Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tenyesztőtôl drágán vagy...

Jó tenyesztőtôl drágán vagy menhelyről ingyen?

Figyelt kérdés
Mindenki óva int attól, hogy szaporítótól vegyünk, mert beteg lesz, kiszamithatatlan, stb. Ugyanakkor arra meg lelkesen buzdítanak, hogy vigyük a menhelyekrõl a kutyàt, aki esetleg ugyancsak egy szaporitótól, csak még egy rossz gazda kozbeiktatasaval került oda. Akkor az ettõl màr jó? Nem a keverek kutyakrol beszelek. Most hogy van ez?

2017. szept. 19. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Jó, mert:

- ha szaporítótól veszel kutyát, azzal támogatod a "munkáját. Látja, hogy "megy az üzlet", így tovább csinálja, tovább gyártja a beteg kutyukat. És miatta vannak tele a menhelyek.

- ha menhelyről fogadsz örökbe, esélyt adsz egy kidobott kutyusnak a jobb életre. Illetve ilyenkor 2 kutyát mentesz meg. Egyet, akit magadhoz veszel, egyet, aki mehet a menhelyre a "régi" helyére, és így neki is tudnak gazdit keresni.

2017. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, önzetlen magasabb szempontból igazad van.De itt làtszólag neked akarnak a tanàccsal jót, hogy NEKED jó kutyàd legyen. Igy pedig mar nem igaz. A fajtamentoknel szaporitoktól mentett kutyat akarnak rad beszelni. Ami ossztarsadalmin szempontból lehet, hogy jó, de akkor ne mondjàk, hogy az neked lesz jo.
2017. szept. 19. 20:20
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert ha nem tudsz megfizetni egy tenyésztőt, de kell a kutya, akkor inkább ments egyet ingyen/jelképes összegért menhelyről.
2017. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Menhely. Nálam elvi okokból.
2017. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az általad boncolgatott kérdésnek az lenne a lényege, hogy ne támogass, ne pénzelj szaporítót, ezzel tovább ösztönözve őt a kutyagyártásra.

Ha fajtamentéstől, menhelyről hozol el kutyát, akkor azzal már nem támogatod a szaporítót, nem neki fizetsz a kutyáért.

Érted, gondolom.

Amúgy ha valakinek számít, fontos valami okból, hogy fajtatiszta kutyája legyen, akkor tenyésztőtől vegyen - hiszen csak az a fajtatiszta.

Ha nem számít, akkor választhat menhelyről, fajtamentéstől, ezek nem fajtatiszta kutyák.

2017. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nincsen semmi szépíteni való.

Kutyát akarsz venni, ami olcsó legyen, tehát kilőve a tenyésztő, a menhelyek tele vannak kidobott fajta jellegű kutyákkal, amilyet amúgy vennél drágán. Azzal ha megveszed a szaporítótól, őt támogatod, de egy fokkal sem lesz jobb kutyád, mint amit a menhelyről hoztál volna.

Azért ajánlják a menhelyi szaporítós kutyákat, mert egyrészt a szaporítók tevékenységének a visszaszorítása a cél, másrészt pedig inkább egy menhelyi fajta jellegű, "zsákbamacska nélkül", mint egy szaporítós hazug fajtiszta.

2017. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben mi a bonyolult?


- Ha szaporítótól vásárolsz, azzal az állatkínzást támogatod. Pénzt adsz egy olyan embernek, aki összeereszt 2 hasonló kutyát, könnyű pénzszerzés céljából, addig elletve őket amíg "megy a szekér", mert neki megéri... az állat meg szépen lassan belepusztul ebbe...


vagy


- Befogadsz menhelyről egy ilyen kutyát. A menhelyen az önkéntesek időt és pénzt nem sajnálva ellátják a kutyát, gondozzák, gyógyítják, próbálják megmenteni...


Érted?


Mert míg van aki szaporítótól vásárol, addig ez fog menni, mert nekik megéri, könnyű pénz...

2017. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik megoldás szuper lehet. Bár egyik sincsen ingyen. A menhelyes kutyusok után is kell valamennyit fizetni.

Alapvetően ez egy jó kérdés, de ha szaporítótól veszünk kölyköt akkor azzal buzdítjuk a következő alom le hozatalára, fél vagy egy év múlva. Igen, sok sőt a legtöbb esetben az ilyen kutyusok kerülnek a menhelyre. Sajnos ameddig megveszik a szapis kutyákat lesznek szaporítók is. Ezért mondja mindenki, hogy inkább a menhely, mert ott nem a szapit támogatod legalább. Próbálják megtörni az ördögi kört, mert ha minden ember aki olcsó kutyát akar, inkább örökbe fogad, előbb utóbb a szaporítónak nem fogja megérni fialtatni.

Mert amúgy annyi menhelyi kutyus van, hogy ha az országban senki sem venne évekig kölyök kutyát hanem örökbe fogadni, akkor is maradna bőven a menhelyeken.

Mindenki maga dönti el mit válasz, én tenyésztő és menhely párti vagyok. Tisztelek mindenkit aki örökbe fogad.

2017. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy labrador, és három menhelyi (nem is fajtati-

szta) kutyusom van.


Nem minden tenyésztő szörnyeteg, de tény, hogy a nagyja

pusztán haszonszerzésből tartja az állatokat. Ráadásul

van, hogy a kötelező oltást sem kapják meg időben, il-

letve nem tájékoztatják az új gazdikat.


Bármelyik kutya beteg lehet, de a menhelyi kutyáknál

annyi az előny, hogy vagy keverékek, így genetikailag

ellenállóbbak, vagy már túlélték az "utcát". Ezeket

viszont komoly lelki sérülés érte/érhette, úgyhogy

nagyon vágynak a szeretetre, viszont nagyon fél(het)-

nek is. Saját tapasztalatból tudom, egyik kutyusom

már 9 éves lassan, de még most sem tudom megemelni

(pl amikor orvoshoz kell vinni), hogy ne pisiljen

össze. Ezt tette vele az, ami előttem történt vele.


Most vettem új házat, a 4 kutyus anyuék házában van,

de amint le tudom keríteni, én is a menhelyről fogok

hozni. Bárki bármit is mond, megérdemlik a sok rossz

után a jót.

2017. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Abszolút értem, és egyet is értek a felhozott véleményekkel. Tisztességesnek és őszintének tartom, amit írtatok. A "menhelyi sem jobb", mint a szaporitói, de legalább nem támogatok egy kriminális gyakorlatot. Tehát szó sincs róla, hogy a menhelyi jobb kutya lenne. Csak mivel nem is rosszabb, ne támogassuk a szaporítót. Ez így korrekt. Csak az tud felbosszantani, ha azt írják tanácsként annak, aki nem túl gyakorlott kutyatartó és gyerek vagy idő mellé keres, de nincs sok pénze, hogy szaporítótól azért ne vegyen, mert kit tudja mi jön majd ki a túltenyésztett kutyából, milyen lesz az idegrendszere, hozzon ki inkább a menhelyről. Amiből logikusan az következne, hogy a menhelyi, fajtamentett kutyák azok aztán nem rizikósak, azoknál nincs meg az a veszély, mint a szaporitótól közvetlenül vett kutyánál. Pedig hát a veszély és a a bizonytalanság pont akkora, csak legalább jót tettünk. Akkor ezt kell mondani nyíltan.
2017. szept. 20. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!