Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni hatásosan egy...

Mit lehet tenni hatásosan egy 2m2-es bódéba zárt (4m-re a nappalimtól a kerítés mellett) lévő kutya egész napos nyüszítésével/sírásával/ugatásával?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, most sajnáljam szerencsétlen kutyát vagy agyoncsapjam a gazdájával együtt. 1 hónapja költöztem ki családi házba, most ha jegyzőhöz megyek felvételekkel szép egy szomszédi viszonyunk lesz. Próbáltam beszélni vele, hogy napi 24órában nyüszít, 1 órát vonyít, 10percet pihen, vonyít majd sír egész nap. Letudta annyival, hogy biztos nem, max ha elmennek otthonról akkor rövid ideig csinálja. Tenni egyébként sem tud semmit, mert elszökik ha szabadon van. A probléma hogy közvetelenül a nappalim előtt van ami üveges teljesen. Ez nyilván így nem maradhat.

2017. dec. 26. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazda semmit nem tesz, akkor jegyző. A kutya azért csinálja ezt, mert a gazdája le se sz..ja, foglalkozni kellene vele, sétáltatni, tanítani. Nyilván szökik szerencsétlen ha szabadon van, próbálja levezetni a felesleges energiákat, ami szintén a gazdája feladata lenne, meg gondolom ivartalanítva sincs.

Jó esetben elveszik ettől az embertől a kutyát, hiszen ez allatkínzás, 0-24ben ekkora helyen tartani a kutyát, semmi foglalkozással. Nem is értem az ilyennek minek van kutyája.

2017. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem értem miért akarnád agyonütni. Ezerszer jobban szenved mint te.


feljelented a mocsok állatkínzót

2017. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ez kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Lehetőségeid: vagy a jegyző, írásban, vagy állatvédő szervezettel veszel fel kapcsolatot, akik remélhetőleg - rendőri segítséggel szükség esetén - intézkednek.

2017. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A problémát kell megszüntetni, mert ez kőkemény állatkínzás!!!


Helyi állatvédő szervezet tud segíteni mi a teendő ilyen esetben, vagy írj nekik

[link]

2017. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!