Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kimentenétek a kutyátokat...

Ti kimentenétek a kutyátokat a jeges vízből?

Figyelt kérdés

Lehet látni youtube-on, híradóban olyan felvételeket, ahol a gazdi életét kockáztatva kimenti a kutyáját, aki alatt beszakadt a jég.

Nekem most nincs kutyám, régen volt, gyerek- ill. fiatal felnőtt koromban, hiszen sokáig élt. Nagyon imádtam, leírhatatlanul szerettem tényleg, a mai napig is fáj a halála, bár talán nem is hiszitek mindezeket el, ha most azt írom, hogy én sajnos nem hiszem, hogy megtettem volna érte ezt, hogy belevetem magam a jeges folyóba. Emiatt borzasztóan is érzem magam, iszonyú lelkiismeret-furdalásom is van, valahányszor ilyen felvételt látok. Mert tudom, hogy én nem merném ezt megtenni.

A kutyus nem így halt meg, tehát nem amiatt érzem magam egy fosnak, hogy nem segítettem neki, mert nem erről van szó. Ez csak egy elképzelt szituáció, hogy ha ilyesmi történt volna vele, szerintem csak bőgtem volna a parton. Azóta eltelt jónéhány év, érett felnőtt ember vagyok már, de még mindig úgy gondolom, hogy nem tudnám az életemet adni/kockáztatni a kutyuskámért. Mert benne van a pakliban a hirtelen szívmegállás, ha jeges vízbe megy valaki. Ha igen kicsit esélye lenne annak, hogy ottmaradok, akkor igen, kockáztatnám, de ez a jeges vízből való kimentés, vagy ahol alattad is beszakadhat a jég, elég nagy kockázattal jár.

Tényleg egy rohad éknak érzem magam emiatt.

Lehet, hogy nem is való nekem kutya...? :(


2017. dec. 8. 21:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Miii hogy csak ott álljak a parton és nézzem ahogy megfullad?? KI VAN ZÁRVA. Nem ér az én életem annyit, mint az övé, rengeteg mindent tanultam tőle, kötődünk egymáshoz, ezt érzem minden alkalommal amikor hosszan belenéz a szemembe, és ő sosem okozott csalódást, nem úgy mint a szüleim, a nagyszüleim, az exem, a barátom és a legjobb barátnőm, egyszóval a legfontosabbak az életemben. A többit felesleges megemlítenem.

Szóval a kutyámért mindent, rohannék kimenteni. És egyikünk sem fulladna bele a jeges vízbe.

2017. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nagyjából senki sem tudja hogyan viselkedne ilyen helyzetben. Aki nagyon döngeti a mellét, hogy ő aztán azonnal utánavetné magát, lehet hogy teljesen leblokkolna és csak lesne mint hal a szatyorban, aki meg fél hogy nem tenné meg lehet, hogy egyből beszaladna segíteni. Vagy nem. Ott derül ki.


Szerintem tök felesleges ezen dilemmáznod.

2017. dec. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem állnék le ezen gondolkozni, ha sürgős a helyzet. Cselekednék azonnal. Lehet hogy te most hideg fejjel gondolkozva és magadat ismerve úgy érzed, hogy nem lennél ilyesmire képes, de szerintem éles helyzetben ez azért más lenne. Az adrenalin téged is hajtana.

Én most, nyugodtan átgondolva is azt mondanám, hogy kimenteném. Vagy a jégről, de a vízbe beugorva is, ha másként nem megy. Bár én úszó vagyok, lételemem a víz, tehát nincs ami visszatartana. Egy sportoló szívnek ennyit ki kell bírnia. De persze megvan a kockázata, bárkiről is legyen szó. De mint mondtam, olyan helyzetben ezeket a kockázati tényezőket nem gondolja így végig az ember. Érdekes, amit az egyik korábbi hozzászóló írt, talán a 73 %-os, hogy ő krízishelyzetben is alaposan végig tudja gondolni a dolgokat, mielőtt cselekszik. Nem mondom, tényleg van ilyen, de ez azért elég ritka képesség, nálunk embereknél. :)

2017. dec. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Előszőr is van annyi eszem, hogy nem engedem rá a jégre a kutyát. A jeges vízbe pedig kérdés nélkül utánamennék ha kéne, bár labradorom van, szerintem simán kiúszna, plussz oda sem engedném be ha nagyon hideg van.
2017. dec. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Elöbb, mint egy random embert :)
2017. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem nem ugranék utána ész nélkül. Kezdődik ott a dolog hogy ha látom hogy veszélyes a helyzet pórazt teszek rá. A másik ha még is csak a vízbe van és nincs póráz rajta nem ugrok utána rögtön mer annak nincs értelme hogy görcsöt kapjak és én is vele fulladjak. Kitalálnám hogy tudnék hozzá oda jutni. Botra kötelet vagy a pórázt kötni bedobni és kihuzni vagy magamat valamihez kikötni hogy könnyebben kitudjam magunkat húzni vagy akármi amit abban a helyzetben megtudok csinalni a végső megoldás hogy utána ugrok aztán vagy kijutunk vagy nem.
2017. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem ugranék utána. Megpróbálnám bottal, kötéllel, valamivel kisegíteni, az úgy oké. De ha nem sikerülne és megfulladna, nem lenne emiatt lelkifurdalásom. Ha volt olyan hülye, hogy ráment a jégre, ami nem bírja el, annak ellenére, hogy ebben még meg is próbáltam akadályozni (pl. pórázzal), hát vállalja a következményeit.

Na de ha mondjuk egy másik, aggresszív kutya megtámadná az már más eset. Azt egy második gondolat nélkül agyonrúgnám, ahogy a kutyámra rontana.

2017. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk én soha életemben nem sportoltam, tudom, erre nem lehetek büszke, és dagi is vagyok. Az én szívem biztos nem bírna ki ekkora terhelést.

De még egy edzett szívet is kikészíthet, vagyis hirtelen megállhat a jeges víztől. Nem beszélve a kutyáról. Lehet, hogy mire partra értek, addigra meghal. Vagy utána nem éli túl. Vagy fagyási sérülései lesznek, amik súlyos következményekkel járnak.

És ha már az embernek családja van? Rájuk is kell gondolni, nem kockáztathatod az életed mindenáron, ha gyereked van, hogy félárván nőjön fel, nyomorban.

2017. dec. 9. 15:54
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire belemegyünk a részletekbe, akkor én meg nyugodtan mondhatom, hogy semmi esélye, hogy a kutyám beleessen a jeges vízbe, mert vigyázok rá is meg magamra is. Természetesen szokott befagyott tavakon mászkálni, olyanon, ami engem is elbír, ha ott beesik valahogy valami lékbe, akkor odasétálok és kihúzom. Az a szituáció, hogy nekem úszva kelljen kimenteni őt a jeges vízből, eléggé elképzelhetetlen. A kérdés számomra úgy értelmezhető, hogy kockáztatnám-e az életemet a kutyámért, erre a válaszom az, hogy elfogadható kockázatot természetesen vállalnék érte, de irreálisat nem, mert nincs értelme. Szóval mondjuk a zajló Dunába nem ugranék utána, mert semmi esélye nem lenne, hogy élve ússzam meg a dolgot. De hagyjuk az ilyen hülye sztorikat a filmekre szerintem :)
2017. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírnám végignézni a szeretett kutyám vergődését, esetleg pusztulását, csak azért, mert én nem mertem utána menni mert félek a haláltól. Nem bírnám elviselni a tudatot, hogy nem segítettem neki, akkor inkább álljon meg a jeges vízben a szívem.
2017. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!