Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám mindkét kutyát...

Hogyan tudnám mindkét kutyát egyszerre sétáltatni? Van két imádnivaló kutyám, de csak nekem van időm foglalkozni velük. Nincsenek kellőképpen lefárasztva, párom sokat dolgozik és mindig meg kell várjam hogy hazaérjen, ha sétáltatni szeretném őket.

Figyelt kérdés

Németjuhász mindkettő,nagy testűek.A szuka borzasztóan húz,a kan elviselhető.

Mit tudnék tenni hogy egyedül is el tudjam vinni őket?


2017. jún. 17. 22:39
1 2
 1/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Első körben minden nap külön-külön kell elvinni őket sétálni és TANÍTANI, NEVELNI: lábhoz, ül, fekszik, hozzám, marad. Legalább ezt tudják egyenként, mielőtt együtt szeretnéd vinni őket. Egy jó kutyasuli vagy házhoz járó oktató sokat segíthet :)
2017. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a gond ezzel,hogy hatalmas hisztit csapnak,ha külön próbálom őket vinni.
2017. jún. 17. 22:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is vidd ki őket, ne törődj a hisztivel.
2017. jún. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ma elkezdem,viszem a klikkert is.Eddig hasznosnak bizonyult.
2017. jún. 18. 10:55
 5/18 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy hisztiznek... :) nem veszed fel, illetve leállítod. Aki húz, neki megtanítani, hogy normálisan menjen. Én is heti 5 napot 2 kutyával sétálok, tudom, hogy nem egyszerű, de ha tényleg akarod, akkor tenned is kell érte. Én 7végente külön megyek velük, hogy legyen egy kis kettesben töltött idő is. Hétközbe csak 2órás sétára van időm, és akkor egyszerre viszem mindkettőt.
2017. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hidd el kedves utolsó válaszoló,bármit hajlandó vagyok megtenni értük.

Még a hisztit sem fogom felvenni :)

Nekem,hétköznap 3 óra sétálásnyi időm van,ez fejenként másfél óra.Hétvégén pedig egész nap.Majd írom a fejleményeket,köszönöm a tanácsokat.

2017. jún. 18. 14:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Esetleg egy ikerpóráz?
2017. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kelleni fog,de csak akkor ha királylányom,nem akar elhúzni.Én vagyok 50 kg,a kan kutyám közel 60,a szuka 40.Bele sem merek gondolni,mi lenne ha meglátna egy macsekot.Repülnék :)
2017. jún. 18. 15:48
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

4es vagyok (asszem :D)

Kipróbálhatod azt, hogy ha húz, akkor azért is ellenkező irányba menj, illetve ha ez nem válik be a 1,5 óra alatt egyik nap sem, akkor fojtóval visszarántod. Figyelj arra, hogy ha fojtót veszel, akkor ne legyen nagy rá, kb a füle alatt kell lennie, hogy érezze, mert ha erős a nyaka, lentebb kevésbé érzi (pl saját kutyánál így van, bár én megoldottam úgy, hogy egy sima vastag nyakörvet teszek rá és utána a fojtót, ami így a füle alatt van, és nem csúszik le). Illetve még jutifalattal (érdemes kiéheztetni, hogy akarja is negszerezni a kaját) lehet pozitívan megerősíteni, ha szépen megy. Én megmondom őszintén, ritkán alkalmazom a jutifalatot, mert az nagyon időigényes, és inkább az erzékeny kutyáknál használom, de a legtöbb ideiglenesem nagypofájú, velük meg nem szórakozok, fojtóval kb 2 nap alatt megtanulják, hogy nem ők vezetnek. Illetve én, ha már szépen viselkednek, és behívhatóak minden helyzetben, akkor átállítom arra, hogy az első és utolsó 10 percben mellettem jöjjön, aztán egy "mehetsz" parancsra előrébb mehetnek, de ezt is csak húzás nélkül.

És ha a kutyád behívható, illetve szocializált minden kutyára, emberre, macskára, akkor a kant akár szabadon is sétáltathatod, és akkor nem kell 2 pórázzal lenned. De ez csak akkor, ha tényleg teljes mértékben behívható, teszem azt ha odarohan egy nem túl szociális kutya, akkor ne verekedjenek össze, hanem hívásra menjen hozzád. Sajnos sok ember nem megfelelően választ kutyát, és simán ráengedik a másikra a kutyájukat, "barátságos" címszó alatt, közben a kutya eleve full felhúzva megy a kutyámhoz... és nyilván nem mindegy, hogy yorkie, német juhász vagy pit, stb, de fajtától függetlenül kellemetlen. Főleg, ha a tiéd se százas :)

Szerintem egyébként a 1,5 óra elég, illetve elegendő ahhoz, hogy tanítsd, mert amúgy is egyszerre csak 1-2 óra tanítás szokott javasolni, hogy legyen ideje megnyugodni, vagy hogy mondjam. Én napi 1 órával kezdem, ha ideiglenes jön, aztán ha beilleszkedett hozzánk, akkor viszem többre is, napi 3-4. 3 kutyám van sajátként és 1 szokott idibe lenni.

2017. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.Most értünk haza,egy 3 órás sétálásal egybekötött pancsizásból,labdázásból.

A kan kutyám eleinte húzott,de határozottan megrántottam a pórázt,utána gyönyörűen jött mellettem.

A szukánk,ugyanúgy húzta a páromat hazafelé,mint mikor elindultunk.Most fogom őket külön külön elvinni egy kisebb sétára.Próbálom majd a szukát a fordulosós módszerrel tanítani.

Egyébként,folytó van rajtuk,de amint írtad lecsúszik.Szerencsémre van vastag nyakörvük is,ráteszem majd.

2017. jún. 18. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!