Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam első...

Melyiket válasszam első kutyanak? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon régota nem tudok dönteni tobb kutya közül mar tobb eve olvasgatok roluk. Es mar mindent tudok a tulajdonságaikrol de nem tudok dönteni hogy melyik legyen a legelső kutyam...az egyik a dobermann ami külleme és belsője miatt is tetszik ..a másik az óriás schnauzer ami belsője miatt tetszik barmilyen makacs,ha megnevelem (kutyasuliba jarnék vele) akkor egy bohokás szeretheto kutya lenne...a harmadik ami az utolsó kiszemelt az a samoyed ami tudom szánhúzó akkor is a belsője és a kulleme is tetszik tudom mindenki a kulseje miatt akarja de en nem feltetlen a miatt.. a kutyara szant dolgok: napi 2 vagy 3 séta attol fugg mikor erek haza sulibol napi esti nevelés es játek...hétvégente kirandulas kutyasuli es séták..és persze amig nem vagyok otthon ove lenne a kert...ja meg még a német juhasz is csak azt elfelejtettem leirni es nem akartam uja irni az egeszet...szoval ez a négy kutya lenne a kutyára szant dolgok ott vannak az a kérdésem első kutyanak ezek mellett melyik lenne az idealis??

2017. jún. 6. 16:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

dobi és német juhász kar centrikus kutyák azaz megéri őket örző-védőztetni mindenképpen. A te korod, a te jellemed, a családod, a nemed, minden számít, nem csak a kutya. Én például egy kan kuvasszal kezdtem ami sokkal-sokkal keményebb, többszörösen keményebb kutya mint bármelyik dobberman vagy németjuhász, sőt talán a kaut meg ázsiát leszámítva bármelyik fajtánál sokkal-sokkal keményebb dió, és nekem bevált, működött, mert jellemem, rátermettségem megvolt a kutyához.


Szerintem nem annyira a tapasztalatról szól ez, inkább arról szól egy kutyaválasztás, hogy te hozzád, a te jellemedhez mi illik, melyik fajta, melyik fajta tud neked szerelem lenni. Hol tartanád ezen kívül hogy kinti benti kutya? Kennelbe mennyit lenne? Szabadon mennyit lenne? A másik viszont, hogy a korodat jó lenne még tudni, mert írod hogy iskolába jársz, nem sértés képpen mondom ezt, de vannak olyan fajták amik még a legtöbb felnőttnek sem valók, nem hogy gyereknek.

2017. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is az óriás schnauzert ajánlom ,nekem is ilyen kutyám van. A snaciknak is azért ápolni kell a szőrét tehát heti 2-3 fésülés az biztos hogy kell és aztán melegebb időben nem árt trimmeltetni bár szerencsére nem annyira igényes a szőre mint samoyednek.

Védelmet biztos hogy fog nyújtani de én még nem ajánlom azt hogy őv-re vidd a kutyát. Szeretnek ugatni csak úgy ha kedvük támad és valóban flegmák és néha próbálják azt játszani hogy süketek de ha kellően határozott vagy akkor jön de persze ehhez szükséges az hogy kölyökkortól meglegyen a határozott nevelése a kutyának. Rengeteg energiája van tehát egy labdának mindig a kéznél kell lennie és nagyon okos kutyák. Rájönnek mindenre és megnéznek mindent. Vadászni nagyon szeretnek mind azért mert van bennük terrier mind azért mert kutya. De alapvetően egy jól nevelt snaci nagyon jó kutya tud lenni.

2017. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!