Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam első...

Melyiket válasszam első kutyanak? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon régota nem tudok dönteni tobb kutya közül mar tobb eve olvasgatok roluk. Es mar mindent tudok a tulajdonságaikrol de nem tudok dönteni hogy melyik legyen a legelső kutyam...az egyik a dobermann ami külleme és belsője miatt is tetszik ..a másik az óriás schnauzer ami belsője miatt tetszik barmilyen makacs,ha megnevelem (kutyasuliba jarnék vele) akkor egy bohokás szeretheto kutya lenne...a harmadik ami az utolsó kiszemelt az a samoyed ami tudom szánhúzó akkor is a belsője és a kulleme is tetszik tudom mindenki a kulseje miatt akarja de en nem feltetlen a miatt.. a kutyara szant dolgok: napi 2 vagy 3 séta attol fugg mikor erek haza sulibol napi esti nevelés es játek...hétvégente kirandulas kutyasuli es séták..és persze amig nem vagyok otthon ove lenne a kert...ja meg még a német juhasz is csak azt elfelejtettem leirni es nem akartam uja irni az egeszet...szoval ez a négy kutya lenne a kutyára szant dolgok ott vannak az a kérdésem első kutyanak ezek mellett melyik lenne az idealis??

2017. jún. 6. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mindenképpen ezekből kellene választani, akkor én a szamojédet mondanám. Dobit semmiképp ne.
2017. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dickharta ***** válasza:
85%

nincs ilyen szerintem,hogy egyik,vagy másik jobb első kutyának. azt is hülyeségnek tartom,hogy ráhúznak jelzőket a különböző fajtákra. önfejű fajta nincs.

te 'neveled' olyan lesz, a személyisége,amilyenre neveled. én inkább olyan szempontokat néznék,hogy ugatás,meg ásás. ha kert van ezek a lényegesek.

idegesítő tud lenni,amikor reggelre lyukak tátonganak,mert éjjel megérzett valamit. :) bár amiket felsoroltál szerintem nem ilyenek. nekem ezek közül a snauzer a legszimpibb,de biztos mindegyikben örömödet leled,csak foglalkozz vele,és olyan lesz,amilyennek akarod.

2017. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is a szamojédet mondanám, persze csak ha nem baj, hogy a bundája ápolása sok időt igényel.
2017. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt...szőr ápolással nem lenne gond...akkor meg a schnauzer és a samoyeden ragodok
2017. jún. 6. 17:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Esteleg valaki schnauzer kennelt Magyarorszagon ami műkodik lehet
2017. jún. 6. 17:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"amig nem vagyok otthon ove lenne a kert..."

Már ami maradna belőle. A szamojéd igencsak szeret kertészkedni, ásni, főleg ha unatkozik. A szökésről már nem is beszélve. Ugatni is szeret. Erről le kell nevelni. A baromfit és macskát erős zsákmány ösztöne miatt megölheti. Ne a külső alapján válaszz kutyát.

2017. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a szamojédot mondanám. De egyebkent az az igazság, hogy a legtöbb kutya lehet első kutya, ha jól van kivalasztva az alomból. A tudatos tenyésztők már a gazdival összhangban levő kutyát ajanlanak, több ismerősömnek is volt "kemény" kutyája elsőnek (roti, dobi stb), de ott is hosszas egyeztetés után jutottak döntésre. A kiskutyák viselkedéseből nagyjából le lehet szűrni, melyik a dominansabb, akihez tényleg lehet tapasztalt gazdi kell, es melyik az, amelyik bár magán viseli a fajta jegyeit, nem az a fejedrenövök típus. De ezt csak akkor lehet eljátszani, ha egyrészt jo helyről veszed,igazi tenyésztőktől, akik a kutya érdekeit nézik,nem a penzt,másrészt a tenyésztő is minél tapasztaltabb legyen. De ez saját vélemény.

Német juhászt pedig azért nem vennék,hiába nekem is ott van a bakancslistámon, mert nagyon sok diszpláziás kutyust látok,a neten "követek" egy elvileg felmenőkben dp-mentes kutyust, aki most derült ki, hogy diszpláziás :( és én ezt akarom elkerülni. Mondjuk más dolog, hogy ha úgy adódik, nem hozok ki altatás elől egy gyepiről, de most nem erről volt szó. Első kutyának ilyen fajtákat gyepi/menhelyről csak nagyon alapoa áttanulmanyozás után merném ajánlani. Nem azért mert ellenük vagyok,hanem rengeteg kutya nem passzol az új gazdival, és a későbbiekben visszahozzák. Jóban vagyok a helyi menhelyvezetővel, és szoktunk beszélgetni, ő mondja ezeket..

2017. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt tudom írni, melyik NE legyen: dobermann. Nem kinti kutya, télen legalábbis semmiképpen!
2017. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt szamink. Szerintem NEM való első kutyának. Igaz, könnyebb eset, mint egy husky, de akkor is szánhúzó, azok minden problémájával.
2017. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi..azt elfelejtettem irni hogy kinti-benti kutya lenne szoval nem fazna mert telen bent lenne a lakásba....tenyeleg?? Szami az nagyon tetszett de ha gondos akkor lehet átgondolom
2017. jún. 6. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!